19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Irlandia płaci do 92 000 dolarów ludziom, którzy kupują domy na odległych wyspach. Oto jak to działa.

Irlandia płaci do 92 000 dolarów ludziom, którzy kupują domy na odległych wyspach. Oto jak to działa.

Irlandzki rząd ma plan zwiększenia populacji dwudziestu odległych wysp na Atlantyku: Dangle przyznaje do 92 000 dolarów nabywcom domów, którzy chcą się tam przenieść.

Wyspy obejmują Ennis More , gdzie częściowo nakręcono nominowany do Oscara film The Trees of Enchirin w 2022 roku i jest jedną z Wysp Aran u zachodniego wybrzeża Irlandii. Wyspy te są często atrakcją turystyczną ze względu na swoje krajobrazy i historię.

Irlandzki rząd powiedział, kiedy irlandzki rząd powiedział, że około 30 wysp u wybrzeży Irlandii ma stałych mieszkańców przez cały rok, którzy są codziennie odcinani przez pływy i nie mają połączenia mostem ani groblą z lądem. Zwolnij plan wcześniej w tym miesiącu. Dodała, że ​​populacja niektórych wysp nie przekracza dwóch lat.

W ciągu ostatnich dwóch dekad populacja tych wysp zmalała, a obecnie mieszka na nich mniej niż 3000 osób, zgodnie z rewitalizacją nowego rządu irlandzkiego. Plan. Jednak wyspy są ważne dla turystyki, odwiedzane przez ponad 300 000 osób rocznie.

W planie zauważono, że „społeczności wyspiarskie, zarówno w kraju, jak i za granicą, nieustannie troszczą się o utrzymanie poziomu populacji na swoich wyspach”. „Społeczności wyspiarskie generalnie mają ponadprzeciętny profil wiekowy, a wielu młodych ludzi opuszcza wyspy, aby skorzystać z możliwości dalszej edukacji lub zatrudnienia gdzie indziej”.

Droga w Inisheer, jednej z Wysp Aran, otoczona skałami i morzem w promieniach słońca Irlandii

Getty Images/iStockphoto


Plan przypomina plan Włoch Domy w małych miejscowościach sprzedawane są za 1 euro Jako sposób na przyciągnięcie nowych mieszkańców. Istnieje jednak wiele historii osób, które kupiły dom za 1 euro trudności i wysokie koszty odnowienia.

Oto, co powinieneś wiedzieć o irlandzkich stypendiach.

Ile oferuje Irlandia?

Irlandia oferuje do 92 000 dolarów (84 000 euro) ludziom, którzy wyremontują „opuszczony budynek” na jednej z wysp. Według pewnego rządu ludzie, którzy naprawiają pustą nieruchomość, mogą otrzymać prawie 67 000 dolarów (60 000 euro). strona internetowa.

Jest to rozwinięcie wcześniejszego programu, grantu na odnowienie pustej nieruchomości, w ramach którego zapewniono około 55 000 USD osobom, które odnowiły puste nieruchomości.

Rząd daje teraz więcej pieniędzy na wyspy w ramach swojego 10-letniego planu, aby skłonić więcej ludzi do przeniesienia się tam. Jednak najbardziej hojne fundusze dla osób przeprowadzających renowację na wyspach nie są jeszcze dostępne, zgodnie z rządową stroną internetową.

Gdzie leżą wyspy?

Znajduje się na zachodnim wybrzeżu Irlandii na Oceanie Atlantyckim. Zawierają:

 • Wyspy Aran: Inis Mór, Inis Meáin i Inis Oírr
 • Inishbofin
 • kotwica
 • Wyspa Klary
 • Wyspa Coneya
 • Dorseya
 • Jagoda
 • opisany jako najbardziej daleko Zamieszkane wyspy Irlandii

Jak zakwalifikować się do finansowania?

Zdaniem rządu istnieją określone kryteria uzyskiwania dofinansowania. Wśród nich:

 • Nieruchomość musi być pusta od co najmniej dwóch lat i została wybudowana przed 2008 r
 • Musisz być właścicielem nieruchomości lub być w trakcie jej zakupu
 • Musisz mieszkać w domu jako głównym prywatnym miejscu zamieszkania po zakończeniu pracy lub go wynająć
 • Nie możesz być zarejestrowaną firmą ani deweloperem
 • Musisz także płacić podatki i uporządkować podatki

Jak ubiegać się o finansowanie?

Musisz wypełnić Formularz zgłoszeniowy I prześlij go do zatwierdzenia przez radę miasta lub lokalnego hrabstwa.

Będziesz musiał przedstawić dowód, że jesteś właścicielem nieruchomości, a także, że była ona pusta przez co najmniej dwa lata, między innymi.

Na co mogę przeznaczyć finansowanie?

Fundusze powinny zostać wykorzystane na rozbiórkę i renowację nieruchomości, od wymiany dachu i prac konstrukcyjnych po bardziej kosmetyczne kwestie, takie jak malowanie.

Czy Amerykanie mogą kupować nieruchomości w Irlandii?

Tak, ponieważ nie ma wymagań dotyczących miejsca zamieszkania, aby kupić nieruchomość w Irlandii, według do rządu.

Rząd zaznaczył jednak, że zakup nieruchomości nie uprawnia automatycznie do zamieszkania w Irlandii. To może skomplikować plany Amerykanom zainteresowanym ubieganiem się o dotację na odnowienie Wysp Irlandzkich w wysokości 92 000 USD.

Amerykanie mogą ubiegać się o pozwolenia na pracę, natomiast ci, którzy chcą inwestować w Irlandii lub Zacząć biznes Tam też można zakwalifikować się na pobyt.

READ  Rosjanka, która namalowała antywojenny obraz, opuszcza sierociniec wraz z matką