24 listopada, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

IQM Quantum Computers rozszerza działalność w Polsce i podpisuje Memorandum of Understanding z Politechniką Gdańską

Kompresja wewnętrzna

  • IQM Quantum Computers (IQM) rozwija swoją globalną działalność w Warszawie
  • Polska staje się kolejnym europejskim biurem IQM ze strategicznym naciskiem na rynek Europy Wschodniej.
  • IQM i Politechnika Gdańska opracuje wspólny projekt badawczy.

Komunikat prasowy — IQM Quantum Computers (IQM), światowy lider w rozwoju komputerów kwantowych, rozszerza swoją globalną działalność w Warszawie, w Polsce, koncentrując się na wprowadzaniu na rynek rozwiązań kwantowych dla przedsiębiorstw, instytucji badawczych i środowisk akademickich, współpracując jednocześnie z interesariuszami kwantowymi.

Polska jest siódmym globalnym biurem firmy, dołączając do biur w USA, regionie APAC i czterech czołowych europejskich krajach kwantowych, zatrudniających talenty z 47 krajów. Ekspansja odzwierciedla rozwój firmy, napędzany przyjęciem komputerów kwantowych.

W ramach ekspansji podpisała protokół ustaleń (MoU) z IQM. Politechnika Gdańska, wiodąca uczelnia technologiczna w Polsce, koncentruje się na dziedzinach transformacyjnych, takich jak medycyna personalizowana, w celu opracowywania najnowocześniejszych zastosowań kwantowych.

To strategiczne partnerstwo stanowi ważny kamień milowy w polskiej społeczności kwantowej, ułatwiając wymianę wiedzy specjalistycznej i wiedzy, jednocześnie wspierając innowacje. Ponadto ma na celu zbudowanie solidnego ekosystemu edukacji kwantowej, ze szczególnym naciskiem na kształcenie uczniów w dziedzinie kwantowej.

Responsywny obraz

Polska jest jednym z najbardziej rozwiniętych ośrodków technologicznych w Europie, z rosnącą pulą talentów w dziedzinie oprogramowania, fizyki i inżynierii, a rząd jest zaangażowany w agresywne dążenie do rozwoju zaawansowanych technologii i sztucznej inteligencji. Kraj ten jest częścią europejskiej spółki joint venture w dziedzinie obliczeń wielkiej skali (EuroHPC JU). Wspólne Przedsięwzięcie EuroHPC zintegrowało już kilka ośrodków superkomputerowych z Europejską Siecią Superkomputerową.

„Komputery kwantowe reprezentują globalną rewolucję technologiczną, która dopiero zaczyna się rozwijać, a my chcemy być jej częścią” – podkreśla profesor Krzysztof Wilde, Rektor Gdańska. Technologia. Technologia ta w połączeniu z ogromną mocą obliczeniową naszego superkomputera „Kraken” zapewni nam niewyobrażalne możliwości rozwoju. Również utworzenie takiego komputera na Pomorzu będzie idealną platformą dla naukowców Politechniki Gdańskiej do współpracy z instytucjami i organizacjami o międzynarodowej renomie oraz innymi gdańskimi uczelniami.

READ  Albania vs Polska Typy, typy bukmacherskie i kursy Numer 12 października 2021

„Po pierwsze z Uniwersytetem Gdańskim, który zatrudnia wybitnych teoretyków kwantowych, a po drugie, z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, jako pomorskie środowisko naukowe, możemy wiele zaoferować w zakresie cyfryzacji medycyny. Głęboko wierzę, że współpraca Gdańsk Tech z IQM znacznie przybliży nas do osiągnięcia tego ambitnego celu” – powiedział. Dodał.

Dyrektor Trójmiejskiego Akademickiego Centrum Superkomputerów i Sieci Informatycznych (CI TASK) w Gdańsk Tech, prof. Jerzy Proficz skomentował: „Jestem podekscytowany możliwością zintegrowania najnowocześniejszej technologii obliczeń kwantowych firmy IQM z Informatics TASK Center. W Technologii Gdańskiej. Postęp ten znacząco zwiększy nasze możliwości badawcze, pozwoli stawić czoła złożonym problemom z takich dziedzin jak kryptografia, inżynieria materiałowa i sztuczna inteligencja, a także zapewni naszym studentom i Uczelni unikalne możliwości badań i rozwoju.

„Dzięki tej ekspansji i współpracy z Politechniką Gdańską widzimy szansę na innowacje w rozwoju kwantowym, które przyniosą bezpośrednie korzyści polskiemu ekosystemowi”. powiedział Mikko Välimäki, współdyrektor generalny IQM Quantum Computers. „Co więcej, podkreśla to nasze zaangażowanie w budowanie globalnej społeczności kwantowej i wzmacnianie naszej pozycji lidera rynku poprzez współpracę z wybitnymi grupami badawczymi”.

Obecny dyrektor globalnej sprzedaży i marketingu IQM, posiadający rozległą wiedzę specjalistyczną w zakresie sprzedaży, marketingu i komunikacji, Sylvia Barthel de Weidenthal została mianowana dyrektorem krajowym rządu federalnegoi Europy Wschodniej (CEE) ze skutkiem od 1 czerwca 2024 r.

Barthela de Weidenthala Zajmował różne stanowiska kierownicze w Coca-Cola, Heineken, Danone, Meta, a do niedawna był dyrektorem marketingu i komunikacji w IQM. „Region Europy Środkowo-Wschodniej ma ogromny potencjał i jesteśmy przekonani, że wykorzysta on swoje rozległe doświadczenie branżowe i przywództwo w celu dalszego rozwoju naszej działalności” – powiedział Valimäki.

„Jako mieszkaniec Polski jestem podekscytowany faktem, że mam IQM w mojej ojczyźnie i możliwością przewodzenia przyszłości IQM w Polsce i w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Wkraczając w ten nowy rozdział, nie mogę się doczekać ścisłej współpracy z naszymi partnerami, przedsiębiorstwami i środowiskiem akademickim, aby zapewnić im korzyści z naszych badań i rozwiązań kwantowych” – powiedział Barthel de Weidenthal.

READ  Fordo otwiera polski urząd i mianuje głowę państwa