20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Inwazja ukraińska: protesty antyrosyjskie zgłoszone na Tajwanie w ramach solidarności przeciwko atakowi

Inwazja ukraińska: protesty antyrosyjskie zgłoszone na Tajwanie w ramach solidarności przeciwko atakowi

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Protestujący gromadzą się w stolicy Tajwanu miasto Taipei Piątek na demonstrację przeciwko inwazja rosyjska Ukraina, gdzie tragedia rozegrała się już drugi dzień w Kraj Europy WschodniejWedług lokalnych raportów i mediów społecznościowych.

Niewielka grupa protestujących zebrała się od 16:00 do 18:00 czasu lokalnego przed przedstawicielstwem Komitetu Koordynacyjnego Moskwa-Tajpej, aby solidaryzować się z UkrainąTajwańskie Stowarzyszenie Dyplomacji Cyfrowej ogłosiło na Twitterze.

Dziś grupa Ukraińców, Białorusinów, Kazachów i Rosjan na Tajwanie zgromadzi się przed przedstawicielstwem Taiwan Mobility Association, by zaprotestować przeciwko inwazja rosyjska I okazywanie solidarności z narodem ukraińskim”, grupa napisała na Twitterze wcześniej tego dnia, zgodnie z automatycznie wygenerowanym tłumaczeniem.

Tajwan ostrzega chiński samolot lecący w strefie obrony przeciwlotniczej w dniu inwazji na Rosję i Ukrainę

Według zdjęć na Twitterze demonstranci nieśli flagi i plakaty z napisami „Wspieraj Ukrainę”, „Wyjście z Rosji”, „Odmawiamy wojnie” i „Wszyscy jesteśmy dzisiaj Ukraińcami”. Radio Wolna Azja I użytkownik Twittera Umieść tweeta.

Grupa planuje wrócić do biura, aby protestować w sobotę od 12:00 do 14:00 czasu lokalnego.

Eksperci ostrzegają, że Chiny obserwują słabość USA podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę

„To kraj, w którym mieszka część mojej rodziny. To kraj, o który walczył mój ukraiński dziadek podczas II wojny światowej” – powiedział Taiwan Plus News Alex Khomenko, który podobno zorganizował to wydarzenie. – Na szczęście, wiesz, jakoś nie podobało mu się oglądanie tego dnia. Gdyby to zrobił, rozwaliłoby mu to w głowie, że toczy się bratobójcza wojna.

Istnienie Tajwanu jako demokracji, wbrew silniejszemu autorytarnemu rządowi, zwróciło uwagę na atak Rosji na Ukrainę, podobnie demokratyczny i niezależny kraj z większym i bardziej dominującym sąsiadem.

Tajwan, wyspa licząca 23 miliony ludzi, 160 kilometrów lub 100 mil od wschodniego wybrzeża Chin, jest autonomiczna, ale twierdzi, że Chiny. Ta trwająca od dziesięcioleci kwestia nasiliła się, odkąd skłaniający się ku niepodległości prezydent Tsai Ing-wen objął dowództwo nad Tajwanem w 2016 r., a Chiny zwiększyły presję militarną na wyspę, wysyłając statki na pobliskie wody i Samoloty myśliwskie w ich kierunku.

READ  Filipiny NAIA: Przerwy w dostawie prądu pozostawiają tysiące unieruchomionych, loty odwołane w nowym roku

Tajwan ogłosił w piątek, że przyłączy się do globalnych sankcji wobec Rosji, chociaż nie podał szczegółów dotyczących tych środków.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

Wang Tingyu, prawodawca z rządzącej Tsai Demokratycznej Partii Postępowej, napisał na Twitterze.

W piątek mija drugi dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę, gdy Kreml kontynuuje ataki na stolicę Kijów, które są stopniowo omijane pośród nalotów i ataków od wewnątrz.

Fotografie z ziemi Pokazał spustoszenie zbliżających się ataków na kilka dni przed prezydentem Rosji Prezydent Rosji Władimir PutinZagrożenia stały się rzeczywistością.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.