22 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Instagram ułatwia usuwanie niechcianych obserwujących

Instagram ułatwia usuwanie niechcianych obserwujących

Wprowadza szereg nowych funkcji, które dają użytkownikom większą kontrolę nad ilością spamu i botów, które zobaczą w swoich kanałach. Użytkownicy zostaną również poinformowani, czy coś, co opublikowali, jest zgodne z naszymi wytycznymi dla społeczności. Nowe narzędzia będą wprowadzane stopniowo w nadchodzących tygodniach.

Instagram opracował i ulepszył swój automatyczny system wykrywania, który sprawdza, czy nie ma spamu w komentarzach, tagach, wyświetleniach historii i obserwujących. Systemy moderacji będą oznaczać fałszywych obserwujących i treści wypełnione spamem, a także dadzą użytkownikom możliwość zbiorczego usunięcia tych elementów, aby zaoszczędzić czas użytkowników. Wszelkie konta zawierające spam lub boty zostaną odfiltrowane do osobnej skrzynki odbiorczej, którą możesz sprawdzić, a jeśli konto nie zawiera spamu, możesz zatwierdzić prośbę, a zostanie ona dodana do następnej listy. W przeciwnym razie wszystkie konta zostaną automatycznie usunięte po 30 dniach. Posty profilowe oznaczone jako spam nie będą pojawiać się na kontach twórców, chyba że zostaną zatwierdzone. Właściciel konta może przeglądać, zbiorczo usuwać lub zatwierdzać wszelkie żądania tagów oznaczone przez system.

Instagram będzie również wysyłać powiadomienia w aplikacji, jeśli wykryje posty naruszające jego politykę treści. Poniżej wyjaśniono, kiedy wyświetlanie postów na stronie Eksploruj jest blokowane, co powinno zapobiec powtarzaniu tych błędów przez właścicieli kont. Jeśli chodzi o Historie, stwierdziła, że ​​nadal eksperymentuje z ukrywaniem wyświetleń na kontach, które platforma uważa za spam.

Firma wprowadziła już funkcję ukrywania wiadomości zawierających podejrzane słowa kluczowe. W następnej aktualizacji Instagram zapowiedział, że zacznie edytować podejrzany spam za pomocą zaawansowanego narzędzia do filtrowania komentarzy. Kwestia nękania i spamu od dawna jest głównym tematem Instagrama. Musiała radzić sobie z treściami o charakterze jednoznacznie seksualnym i publikować je. Firma musi jednak znaleźć równowagę między kontrolowaniem nieodpowiednich treści a umożliwieniem swobodnej wymiany pomysłów na swojej platformie. Niedawno Instagram stał się przedmiotem kontroli pod kątem rzekomej cenzury w związku z trwającą wojną w Gazie.

READ  Google Stadia zostanie zamknięte w 2023 r., a wszystkie zakupy zostaną zwrócone