25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Indyjscy ratownicy mają nadzieję, że w ramach większego szkolenia dotrze do 40 osób uwięzionych w tunelu

Indyjscy ratownicy mają nadzieję, że w ramach większego szkolenia dotrze do 40 osób uwięzionych w tunelu

LUCKNOW, Indie (Reuters) – Ratownicy w górach północnych Indii próbujący dotrzeć do 40 pracowników drogowych uwięzionych w zawalonym tunelu na ponad trzy dni wkrótce otrzymają pomoc od ciężkiej maszyny wiertniczej, która została przetransportowana na miejsce drogą powietrzną – podali urzędnicy Środa. .

Pracownicy są bezpieczni, a ratownicy mogli się z nimi porozumieć i od niedzielnego zawalenia się rurą przesyłać im żywność, wodę i tlen, jednak ogromne głazy utrudniały wykopanie dla nich drogi ucieczki.

Z New Delhi, około 400 kilometrów na południe, przyleciała maszyna wiertnicza o dużej mocy, mająca nadzieję przewiercić gruz, w którym uwięzieni byli mężczyźni.

„Nowa maszyna dotarła na najbliższe lądowisko dla helikopterów. Jest składana i wkrótce zostanie wysłana na miejsce” – powiedział Ashok Kumar, szef policji w stanie Uttarakhand w północnych Indiach.

Mężczyźni pracowali przy autostradzie Char Dham – jednym z najambitniejszych projektów nacjonalistycznego rządu hinduskiego premiera Narendry Modiego, którego celem jest połączenie czterech hinduskich miejsc pielgrzymkowych w górach 890 km dróg za 1,50 dolara. jeden bilion.

Kiedy przed świtem zawalił się tunel, na nocnej zmianie w 4,5-kilometrowym tunelu pracowało nawet 60 ludzi.

Mężczyźni znajdujący się na końcu tunelu zdołali wydostać się na czas, ale 40 uwięzionych mężczyzn pracowało głębiej w tunelu.

Agencja informacyjna ANI pokazała w środę materiał filmowy przedstawiający kilkunastu wściekłych pracowników na zewnątrz tunelu, żądających szybkiego ratowania ich kolegów.

Region Himalajów w Indiach jest narażony na osuwiska, trzęsienia ziemi i powodzie. Geolodzy, mieszkańcy i urzędnicy obwinili szybką budowę za opadnięcie zboczy.

READ  Istniejące zobowiązania dotyczące emisji doprowadzą do katastrofalnego załamania klimatu, mówi ONZ | emisja gazów cieplarnianych

Projekt drogowy spotkał się z krytyką ze strony ekspertów ds. ochrony środowiska, a niektóre prace wstrzymano po uszkodzeniu setek domów w wyniku osiadania.

Prace nad tunelem rozpoczęły się w 2018 r. i początkowo miały się zakończyć w lipcu 2022 r. Zakończenie miało nastąpić w maju przyszłego roku, podał rząd w oświadczeniu przed zawaleniem.

Doniesienia Saurabha Sharmy z Lucknow, teksty: Tanvi Mehta i Krishn Kaushik; Pod redakcją Raju Gopalakrishnana i Roberta Birsela

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę