7 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Indie, drugi co do wielkości producent pszenicy, zakazują eksportu z powodu obaw o dostawy żywności

Indie, drugi co do wielkości producent pszenicy, zakazują eksportu z powodu obaw o dostawy żywności

Indie, drugi co do wielkości producent pszenicy, zakazały eksportu tego surowca ze względu na zagrożenie dla bezpieczeństwa żywnościowego.

Zawiadomienie w gazecie rządowej podpisane przez Santosha Kumara Sarangiego, dyrektora generalnego ds. handlu zagranicznego, stwierdza, że ​​„nagły wzrost” światowych cen pszenicy naraża Indie, kraje sąsiednie i inne wrażliwe kraje.

W kwietniu zanotowano niewielki spadek cen żywności: agencja ONZ

Eksport pszenicy będzie dozwolony w przypadku przesyłek, dla których nieodwołalna akredytywa (ICLC) została wystawiona w dniu lub przed datą powiadomienia oraz „na podstawie zezwolenia udzielonego przez rząd Indii innym krajom zaspokajać ich potrzeby”. bezpieczeństwo żywieniowe potrzeb i na prośbę ich rządów”.

Plik- Rolnik nosi plony pszenicy po zbiorach w wiosce Ganeshpur, w dystrykcie Sonbhadra w Uttar Pradesh w Indiach, niedziela, 11 kwietnia 2021 r. (AP Photo/Rajesh Kumar Singh, File/AP Newsroom)

„Polityka eksportowa pszenicy w odniesieniu do wspomnianych powyżej kodów HS jest »zabroniona« ze skutkiem natychmiastowym, z wyjątkiem przesyłek, które spełniają warunki wymienione w[paragrafie 2 powyżej i które będą dozwolone zgodnie z procedurą opisaną w § 105(b) Polityka handlowa na lata 2015-2020” – napisał dyrektor[ustęp 2 powyżej, który będzie dozwolony zgodnie z zarysem procedury w 2015 r., jak napisał w paragrafie 10][الفقرة2أعلاهوالتيسيسمحبهاوفقًاللإجراءالموضحفيالفقرة105(ب)منالتجارةالخارجيةالسياسة،2015-2020″،كتبالمدير[paragraph2abovewhichwillbeallowedaspertheprocedureoutlinedinPara105(b)oftheForeignTradePolicy2015-2020″thedirectorwrote

Chociaż to jest świat Drugi co do wielkości producent Z pszenicy Indie zużywają większość produkowanej przez siebie pszenicy.

Zabierz swoją firmę FOX w biegu, klikając tutaj

Naród postawił sobie za cel wyeksportowanie 10 milionów ton w latach 2022-2023, z czego większość miała trafić do innych krajów rozwijających się, takich jak Indonezja, Filipiny i Tajlandia.

Ucierpiały zbiory pszenicy w Indiach standardowa temperatura i jej własne Sklepy napięte ze względu na swobodny rozkład ziarna podczas COVID-19 pandemia.

Inne kraje również zmagają się ze słabymi plonami, które utrudniają im pomoc w uzupełnieniu niedoborów spowodowanych wojną rosyjską na Ukrainie.

Przed inwazją Ukraina i Rosja odpowiadały za jedną trzecią światowego eksportu pszenicy i jęczmienia.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ WIĘCEJ O FOX BUSINESS

Od początku roku światowe ceny pszenicy wzrosły o ponad 40%.

wcześniej w tym miesiącu, Organizacja Narodów Zjednoczonych’ Organizacja ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) nieznacznie obniżyła swoje prognozy dla świata produkcja pszenicy w 2022 r. do 782 mln ton, z 784 mln w zeszłym miesiącu.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.