17 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Indiana pokonuje Tennessee Tech i odsuwa na bok Mackenzie Holmes

Indiana pokonuje Tennessee Tech i odsuwa na bok Mackenzie Holmes

Serwisy informacyjne ESPN2 minuty na przeczytanie

Bloomington, Indiana — Sydney Parish zdobył 19 punktów i zebrał osiem zbiórek, gdy najwyżej rozstawiony Indiana Hoosiers pokonał Tennessee Tech 77-47 w pierwszej rundzie Turnieju Kobiet NCAA w sobotę.

Amerykańska rozgrywająca Mackenzie Holmes kibicowała swoim kolegom z drużyny z Indiany z ławki, gdy odpoczywała na obolałym kolanie. Grace Berger miała 17 punktów, siedem zbiórek, cztery asysty i trzy bloki, a Lillie Meister dodała siedem punktów i trzy bloki w swoim pierwszym starcie w karierze.

Indiana (28-3) zmierzy się ze zwycięzcą meczu 2 w sobotę pomiędzy ósmym w rankingu Oklahoma State a dziewiątym w rankingu Miami.

Trenerka Teri Morin powiedziała po meczu, że Holmes jest dostępna w nagłych wypadkach i jest optymistką, że seniorka będzie mogła zagrać w poniedziałkowym meczu drugiej rundy, kiedy Hoosiers ścigają swój trzeci z rzędu występ w Sweet 16.

„[Holmes] Były ograniczone przez cały tydzień i dostępne w razie potrzeby [today]A potem jestem bardzo optymistyczny, czuję się dobrze przed poniedziałkiem. ”

HE Owens zdobył 17 punktów i dziewięć zbiórek, prowadząc Tennessee Tech (23-10), który wygrał swoje poprzednie osiem meczów.

Po zakończeniu pierwszej kwarty przy remisie 18, Golden Eagles objęli prowadzenie 22:20 po layupie Anny Walker na 6:53 przed końcem.

Następnie Hoosiers poszli w ich ślady. Meister zremisował lay-up, a Lexus Pargeser podążył za nim kolejnymi strzałami na szybkie piłki, a kiedy Berger wykonał dwa rzuty wolne na 2:55 przed końcem pierwszej połowy, Indiana prowadziła 37-22.

Tennessee Tech nigdy więcej nie osiągnął pierwszego miejsca.

Niezależnie od tego, czy było to zmęczenie rozegraniem siedmiu meczów w ciągu 23 dni, 36-godzinna zmiana po zwycięstwie nad Monmouth w Match Play, czy po prostu różnica w talencie, niezwykła passa Złotych Orłów dobiegła bezprecedensowego końca. Jednak dzięki dużej części składu drużyny, która zadebiutowała w turnieju NCAA od 23 lat i wygrała swój pierwszy mecz turniejowy od 33 lat, trener Kim Rosamond może nabrać rozpędu w tym sezonie.

READ  Luis Rubiales: FIFA zakazuje Rubialesowi „wszelkiej działalności związanej z piłką nożną” na trzy lata po niechcianym pocałunku z Jennifer Hermoso

Tymczasem Hoosiers pokazali swoją głębię i siłę, jaką może odegrać wszechstronna obrona pod nieobecność Holmesa. Podczas gdy dodatkowy odpoczynek może na dłuższą metę utrzymać Holmesa w zdrowiu, Indiana potrzebuje gracza, który jest najlepszy w zdobywaniu punktów, gromadzeniu zbiórek i sianiu spustoszenia w słupku, jeśli ma nadzieję wygrać mistrzostwa kraju.

Associated Press przyczyniła się do tej historii.