4 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Indeks Nikkei osiągnął najwyższy poziom od trzech dekad wraz ze wzrostem rynków azjatyckich.  Ropa naftowa rośnie z powodu cięć OPEC+

Indeks Nikkei osiągnął najwyższy poziom od trzech dekad wraz ze wzrostem rynków azjatyckich. Ropa naftowa rośnie z powodu cięć OPEC+

godzinę temu

Sektor usług w Indiach przeżywa silny wzrost, ale także rosnącą presję inflacyjną

Według specjalnego badania przeprowadzonego przez S&P Global, sektor usług w Indiach odnotował drugie najszybsze tempo wzrostu od lipca 2010 roku.

Krajowy indeks menedżerów ds. zakupów usług wyniósł 61,2, co oznacza spadek z 62,0 odnotowanych w kwietniu.

„Dobre wyniki gospodarcze” Indii w sektorze usług były wspierane przez „trwały wzrost nowych biznesów w obliczu pozytywnych trendów popytowych”, powiedział S&P w oświadczeniu opublikowanym w poniedziałek.

Wzrostowi temu towarzyszyła wyższa presja inflacyjna, zauważa S&P, „o czym świadczy silny wzrost zarówno kosztów nakładów, jak i kosztów produkcji”.

„W obliczu delikatnego zadania zrównoważenia tych wzrostów i utrzymania przystępnych cen dla konsumentów, firmy zdecydowały się ponownie podnieść ceny sprzedaży w maju” – powiedziała Poliana de Lima, zastępca dyrektora ds. ekonomicznych w S&P Global Market Intelligence.

„To niepokojące, że badanie wykazało najszybszy łączny wzrost akcyzy od prawie sześciu lat” – zauważyła.

– Lim Hwi Ji

4 godziny temu

Akcje nieruchomości w Chinach kontynentalnych w Hongkongu spadły na otwarciu o 3%.

Hong Kong’s Hang Seng Mainland Properties (HSMPI) spadł o 3% na otwarciu, a ostatnio spadł o 2,5%, ponieważ rynki skorygowały wzrost spekulacji, że chińscy decydenci wprowadzą bodziec, aby pobudzić branżę.

HSMPI spadł o prawie 30% od początku roku i o 20% w ujęciu kwartalnym. Według danych Refinitiv w ciągu roku indeks spadł o 53,03%.

Akcje nieruchomości były jednymi z głównych przegranych w szerszym indeksie Hang Seng, obok akcji podstawowych materiałów, w poniedziałkowym handlu.

Akcje branżowe zajęły pierwsze miejsce w indeksie, wraz z usługami użyteczności publicznej, usługami finansowymi i technologią.

– Jihe Lee

5 godzin temu

Indeks zakupu usług Caixin w Chinach wzrósł w maju do 57,1

Specyfika Chin Caixin Services Purchasing Managers Index (PMI) W maju osiągnął 57,1, nieznacznie w górę do drugiego najwyższego poziomu od listopada 2020 r.

Odczyt osiągnął niedawny szczyt 57,8 w marcu, odbijając się od niedawnego niskiego poziomu 46,7 w listopadzie, gdy gospodarka wyszła z surowych chińskich ograniczeń Covid.

Caixin powiedział w poniedziałkowym oświadczeniu, że wzrost zbiegł się z gwałtownym wzrostem całkowitej liczby nowych zamówień i ciągłym wzrostem nowych zamówień eksportowych w związku z doniesieniami o dobrych warunkach rynkowych i zwiększonej liczbie klientów.

Indeks PMI dla usług za maj odnotował piąty miesiąc z rzędu ekspansywny odczyt powyżej poziomu 50, który oddziela wzrost od spadku, ponieważ usługi pozostają jasnym punktem w nierównomiernym ożywieniu gospodarczym Chin.

READ  Dow Jones ulega wahaniom; Akcje Amazona i Disneya pod mikroskopem

„Dostawcy usług pozostali optymistami po części dlatego, że otoczenie rynkowe poprawiło się w erze post-Covid” – powiedział Wang Zhi, główny ekonomista w Caixin Insight Group.

– Jihe Lee

5 godzin temu

Oczekuje się, że Australia pozostawi stopy procentowe bez zmian na wtorkowym posiedzeniu

Oczekuje się, że Reserve Bank of Australia utrzyma swoją referencyjną stopę procentową na poziomie 3,85%, wynika z sondażu przeprowadzonego przez Reuters wśród 32 ekonomistów.

21 z 32 respondentów oczekuje, że RBA utrzyma stopy procentowe, a 11 spodziewa się podwyżki o 25 punktów bazowych do 4,1%.

Reserve Bank of Australia podniósł stopy procentowe w zeszłym miesiącu po tym, jak utknął w martwym punkcie w kwietniu, zaskakując inwestorów i ekonomistów, którzy spodziewali się, że bank centralny się utrzyma.

Krajowa stopa inflacji w kwietniu wzrosła o 6,8% w porównaniu z 6,3% w poprzednim miesiącu i oczekiwaniami rynkowymi na poziomie 6,4%.

– Lim Hwi Ji

5 godzin temu

Ekspansja sektora prywatnego w Hongkongu zwolniła w maju wraz ze spadkiem tempa ponownego otwierania

Według prywatnej ankiety przeprowadzonej przez S&P Global, w maju sektor prywatny Hongkongu rozwijał się najwolniej w tym roku. Miasto Złożony PMI spadł do 50,6 w maju z 52,4 w kwietniu.

PMI obejmuje usługi i produkcję i jest postrzegany jako wiarygodna miara kondycji gospodarczej. Odczyt powyżej 50 wskazuje na ekspansję, podczas gdy odczyt poniżej 50 oznacza kurczenie się.

S&P Global powiedział, że niedawne przyspieszenie wzrostu w Hongkongu, wynikające z pełnego wznowienia podróży między miastem a Chinami kontynentalnymi, „zaczyna słabnąć”.

Badanie wskazało na oznaki – takie jak spadek nowej sprzedaży, spowolnienie wzrostu nowych zamówień i rosnąca inflacja kosztów produkcji – które wywierają presję na marże firm.

– Lim Hwi Ji

5 godzin temu

Działalność japońskiego sektora usług rozwijała się w maju w rekordowym tempie

Japoński sektor usług Był świadkiem rekordowego tempa ekspansji W maju, według specjalnych badań przeprowadzonych przez Bank au Jibun.

Krajowy wskaźnik PMI dla usług wyniósł 55,9, przewyższając poprzedni rekord 55,4 ustanowiony w zeszłym miesiącu i przedłużając passę sześciu kolejnych miesięcy szybkiego wzrostu.

Bank napisał, że „niepotwierdzone dowody sugerują, że wzrost popytu klientów trwał nadal, ponieważ skutki pandemii Covid-19 nadal zanikają”.

READ  Jeep twierdzi, że jego nowy koncepcyjny elektryczny SUV Wrangler jest tak szybki jak Tesla

Dodano, że perspektywy biznesowe firm pozostają „szalenie optymistyczne”, ze „szczególnym naciskiem na siłę sektora turystycznego”.

– Lim Hwi Ji

6 godzin temu

Ceny ropy wzrosły o ponad 2% po tym, jak Arabia Saudyjska zobowiązała się do dalszego ograniczenia produkcji

Ceny ropy wzrosły po tym, jak Arabia Saudyjska, największy kraj OPEC, zdecydowała się ograniczyć wydobycie o kolejny milion baryłek dziennie.

Globalne benchmarkowe kontrakty futures na ropę Brent wzrosły w poniedziałek o 2,4% do 78 USD za baryłkę podczas wczesnego handlu azjatyckiego, podczas gdy kontrakty terminowe typu futures na US West Texas Intermediate wzrosły o 2,5% do 73,53 USD za baryłkę.

„Decyzja Arabii Saudyjskiej o jednostronnym zmniejszeniu produkcji o 1 milion baryłek dziennie była powszechnie nieoczekiwana przez rynek” – powiedział prezes Rapidan Energy Bob McNally w e-mailu CNBC po tej decyzji.

„To po raz kolejny pokazało, że Arabia Saudyjska jest gotowa do jednostronnego działania w celu ustabilizowania cen ropy” – powiedział McNally.

-Lee Ying Chan

6 godzin temu

CNBC Pro: Goldman i inni twierdzą, że ceny miedzi idą w górę. Oto niektórzy analitycy kochają akcje

Analitycy z Wall Street byli ostatnio optymistycznie nastawieni do metalu, a Citi i Goldman przewidują, że ceny mogą wzrosnąć.

Dla tych, którzy chcą kupować w tym sektorze, CNBC Pro zbadało akcje funduszu ETF Global X Copper Miners, a wśród otrzymanych akcji znalazł się jeden, który zyskał prawie 100%.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Wizen tan

6 godzin temu

CNBC Pro: Ark Invest: Te dwie akcje AI są pomijane przez rynek

Według Franka Downinga z Ark Investments dwie spółki AI są niedoceniane przez giełdę.

Downing, dyrektor ds. badań w ARK Next Generation Internet ETF, uważa, że ​​wraz ze spadkiem kosztów sztucznej inteligencji inwestorzy powinni szukać spółek o wyspecjalizowanych zastosowaniach, które mogą zaoferować wyższe zwroty.

Downing zwraca uwagę, że wybrane przez niego akcje można znacznie ulepszyć, korzystając ze świetnych modeli językowych, takich jak te stworzone przez OpenAI, firmę stojącą za ChatGPT.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

Piątek, 2 czerwca 2023 r., 12:12 czasu wschodniego

Oto wpisy na maj

Raport o zatrudnieniu w USA za maj przerósł oczekiwania, dzięki silnemu przyrostowi miejsc pracy w sektorze usług profesjonalnych i biznesowych, a także skokowi w zatrudnieniu w rządzie.

READ  Kontrakty terminowe na akcje rosną po tym, jak Dow Jones spadł w ciągu roku

Usługi profesjonalne i biznesowe przewodziły tworzeniu nowych miejsc pracy w miesiącu z 64 000 nowych pracowników, po podobnym wzroście wolumenu w kwietniu. Rząd dodał 56 000 miejsc pracy w zeszłym miesiącu, więcej niż średni miesięczny wzrost o 42 000 w ciągu poprzednich 12 miesięcy.

Zyski z miejsc pracy były powszechne w zeszłym miesiącu, przy czym opieka zdrowotna przyczyniła się do 52 000, a usługi rekreacyjne i hotelarskie dodały 48 000.

Piątek, 2 czerwca 2023 r., 13:17 czasu wschodniego

Indeksy są notowane blisko sesyjnych maksimów, ponieważ rajd utrzymuje się po południu

Główne indeksy były notowane blisko sesyjnych maksimów, a do końca dnia handlowego pozostały niecałe 3 godziny, ponieważ inwestorzy utrzymali piątkowy wzrost.

Dow Jones wzrósł o 640 punktów, blisko swojego maksimum na poziomie 666 punktów.

Podobnie S&P 500 i Nasdaq były mniej niż jedną dziesiątą punktu procentowego od swoich szczytów sesyjnych. S&P 500 ostatnio zwyżkował o 1,42%, blisko swojego sesyjnego maksimum na poziomie 1,5%. Nasdaq Composite zwyżkował o 1,06%, cofając się nieznacznie od najwyższego wzrostu sesji, który wyniósł 1,16%.

Zobacz listę…

Trzy indeksy

Piątek, 2 czerwca 2023 r., 14:42 czasu wschodniego

Fitch twierdzi, że pomimo zawarcia umowy nie usunie amerykańskiego nadzoru kredytowego

Stanom Zjednoczonym nie brakuje finansowej więzi z Fitch, a firma ratingowa twierdzi, że dług rządowy pozostaje na krawędzi potencjalnej obniżki pomimo porozumienia w sprawie pułapu zadłużenia.

„Osiągnięcie porozumienia pomimo gorących stronnictw politycznych przy jednoczesnym skromnym zmniejszeniu deficytu fiskalnego w ciągu najbliższych dwóch lat to pozytywne rozważania” – powiedział Fitch w oświadczeniu. „Jednak Fitch uważa, że ​​częste konfrontacje polityczne dotyczące limitów zadłużenia i zawieszenia w ostatniej chwili przed terminem (kiedy pozycja gotówkowa Skarbu Państwa i środki nadzwyczajne są wyczerpane) zmniejszają zaufanie do zarządzania w kwestiach finansowych i zadłużenia”.

Firma podała „ciągłe pogorszenie zarządzania w ciągu ostatnich 15 lat” jako powody swoich pesymistycznych perspektyw i powiedziała, że ​​„rozwiąże” sprawę kontroli kredytowej w trzecim kwartale 2023 r.

W czwartek agencja Moody’s poinformowała, że ​​nie rozważa obniżenia ratingu Stanów Zjednoczonych.

– Jeffa Coxa