13 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Hyundai Motor Group zainwestuje w Stanach Zjednoczonych ponad 10 miliardów dolarów do 2025 r

Hyundai Motor Group zainwestuje w Stanach Zjednoczonych ponad 10 miliardów dolarów do 2025 r

SEOUL (Reuters) – Hyundai Motor Group poinformował w niedzielę, że do 2025 r. zainwestuje w Stanach Zjednoczonych dodatkowe 5 miliardów dolarów, aby wzmocnić współpracę z amerykańskimi firmami w zakresie zaawansowanych technologii.

Grupa poinformowała, że ​​inwestycje, ogłoszone podczas wizyty prezydenta Joe Bidena w Seulu, dotyczą robotyki, miejskiej mobilności powietrznej, autonomicznej jazdy i sztucznej inteligencji.

Hyundai Motor Group, w skład której wchodzi Hyundai Motor Company (005380.KS) i firmy Kia (000270.KS)W piątek ogłosił plany zainwestowania 5,5 miliarda dolarów w Gruzji w budowę pojazdów elektrycznych i instalacji akumulatorów. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Nowe zakłady produkujące samochody elektryczne i akumulatorowe firmy Hyundai będą zlokalizowane w południowym stanie „prawa do pracy”, gdzie związki zawodowe są mniej rozpowszechnione i nie mogą żądać przystąpienia pracowników.

Biden, Demokrata, określił się jako najbardziej pro-związkowy prezydent w historii. Jednak porozumienie, ogłoszone przez republikańskiego gubernatora Gruzji, pokazało ustępstwa, jakie prezydent może poczynić, chcąc inwestować za granicą.

„Hyundai i każda firma inwestująca w Stanach Zjednoczonych bardzo skorzystałaby na nawiązaniu współpracy z jednymi z najbardziej wykwalifikowanych, oddanych i zaangażowanych pracowników na świecie, gdziekolwiek można ich znaleźć; są oni członkami amerykańskich związków zawodowych” – powiedział Biden.

„Każdy projekt produkcji samochodów elektrycznych i akumulatorów do samochodów elektrycznych zostanie wzmocniony przez stosunki zbiorowe z naszymi związkami zawodowymi”.

Oison Chung, dyrektor generalny Hyundai Motor Group, nie skomentował amerykańskich związków zawodowych.

Nowa inwestycja zwiększa planowaną sumę w Stanach Zjednoczonych do 2025 r. do około 10 miliardów dolarów, powyżej 7,4 miliarda dolarów ogłoszonych w zeszłym roku.

Trzeci co do wielkości producent samochodów na świecie pod względem sprzedaży samochodów nie powiedział, gdzie w Stanach Zjednoczonych zostaną zainwestowane dodatkowe 5 miliardów dolarów.

Grupa motoryzacyjna poinformowała w środę, że do 2030 r. zainwestuje 21 bilionów wonów (16 miliardów dolarów) w rozwój działalności w zakresie samochodów elektrycznych w Korei Południowej. Czytaj więcej

READ  Northeast New Jersey Transit Corridor, linia brzegowa North Jersey z ograniczonymi usługami

(1 USD = 1273,5900 wygranych)

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Dodatkowe raporty Trevora Honeycutta, Hekyung Yang, Jack Kim); Montaż przez Bradleya Perretta i Lisę Schumaker

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.