23 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Hiszpania i Polska zwyciężyły po raz drugi z rzędu w Pucharze ATP

Hiszpania i Polska wygrały 3:0 w poniedziałkowych meczach Pucharu ATP, drugie z rzędu zwycięstwo w drużynowej imprezie.

Robert Batista Aguirre pokonał Norwega Caspara Roota 6:4, 7:6 (4) w meczu dla Hiszpanii, po zwycięstwie 6:3, 6:3 nad Pablo Carreo Pusta.

Batista Aguirre awansował do turnieju singlowego 9-2 w turnieju drużynowym.

„Caspar gra niesamowitą grę w tenisa, (on) pokazał niesamowitą grę w zeszłym roku, a dziś grałem bardzo dobrze” – powiedział Bautista Agut w wywiadzie na boisku.

„Dobrze wróciłem. Popełniłem bardzo mało błędów. Grałem agresywnie.” Hubert Harkoks pokonał Gruzję 6-1, 6-1, 6-1, 6-1 z Alexandre Bakshi, co dało Polsce wczesne prowadzenie. (5), 6-3, 6-1, Alexandre pokonał Medverelliego w secie.

„On (Medraveli) grał dobrze w pierwszym secie i sprawy nie poszły po mojej myśli. Ale byłem lepszy w każdym secie i cieszę się, że wygraliśmy” – powiedział Harrocks.

Hiszpania i Polska wygrały wtedy mecz deblowy 3-0.

Polska może awansować do półfinału, jeśli w środę pokona Argentynę w kolejnym meczu grupowym.
Majchrzakowi pokonanie ptaka zajęło tylko 53 minuty.

– Ja (Bakshi) próbowałem się przenieść i myślę, że to klucz do rywalizacji – powiedział Majjrsak, były trener Joachim Nistrom, zajmujący siódme miejsce na świecie.

„Daje mi dużo pewności siebie i dużo spokoju w moim tenisie, dzięki czemu czuję, że posuwam się do przodu” – powiedział Majjrsak o Nistromie na stronie internetowej ATP Tour.

„Pracujemy (tworzymy grę na wszystkich kortach), ale w sposób, który nie koliduje z moją podstawową grą. Przeniesiemy go z treningów na zawody, ale to zajmie trochę czasu. W poniedziałkowy wieczór Grecja zmierzy się z Argentyną, a Serbia z Chile.

Cztery drużyny, które wygrają turniej z 16 drużynami, awansują do półfinału w piątek i sobotę, a zwycięzcy spotkają się w finale w niedzielę.