25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Harry Styles zaprasza trzech ukraińskich uchodźców na swój program w Polsce – Billboard

Harry Styles zaprasza trzech ukraińskich uchodźców na swój program w Polsce – Billboard

Harry Styles wniósł światło do trójki ukraińskich uchodźców, którzy uciekli ze swojego kraju w zeszłym roku, kilka miesięcy po tym, jak Rosja rozpoczęła niesprowokowaną wojnę z sąsiadem. Piosenkarz połączył siły z Międzynarodowym Komitetem Ratunkowym (IRC), zapraszając dziewczyny na swój koncert Love On Tour w Warszawie na PGE Narodowym w niedzielę.

Według postu organizacji pomocy humanitarnej, 13-letnia Daria, jej matka Marina i ich przyjaciółka Daria Katina przebywały w Mikołajowie na Ukrainie w lipcu 2022 r., odbudowując swoje życie w swoim rodzinnym mieście – oraz w Sosnowcu w Polsce – ponad cztery miesięcy po rozpoczęciu wojny w Rosji.

„Jestem bardzo wdzięczna Harry’emu Stylesowi i IRC za wsparcie mnie w kontynuowaniu mojej wymarzonej kariery w Polsce, za danie nam możliwości zapomnienia o naszych zmartwieniach na noc i śpiewania i tańczenia na koncercie” – powiedziała Marina. Oświadczenie na stronie IRC na Instagramie. IRC podziękowało Stylesowi za podarowanie biletów i dalsze wspieranie organizacji.

Poza tym Marina powiedział IRC„Odkąd w zeszłym roku zostaliśmy zmuszeni do opuszczenia naszego domu na Ukrainie, przystosowanie się do życia w nowym kraju było wyzwaniem – zwłaszcza dla mojej córki Darii i mojego 10-letniego syna. Jestem bardzo wdzięczny Harry’emu Stylesowi i IRC za wspieranie mnie w kontynuowaniu mojej wymarzonej kariery w Polsce i za danie nam możliwości zapomnienia o naszych zmartwieniach na noc i śpiewania i tańczenia na koncercie.

Na załączonym filmie widać trzy kobiety biorące udział w programie.

IRC zauważyło również, że Marina realizuje swoje marzenie o zostaniu motorniczym tramwaju, uczestnicząc w programie IRC Step to Work dla ukraińskich uchodźców w Polsce. Trzy z prawie 6 milionów Ukrainek zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów, w tym ponad 94 000 wylądowało w Polsce.

Następnym przystankiem na trasie Styles jest Wiedeń w Austrii w sobotę (8 lipca), zanim europejska wędrówka zakończy się 22 lipca w RCF Arena w Reggio Emilia we Włoszech.

READ  Białoruś wszczyna śledztwo w sprawie dziennikarza ważnej polskiej gazety

Sprawdź poniższy post na IRC.