20 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Google wypycha Gemini do innej aplikacji na Twoim telefonie z Androidem (zaktualizowano) –

Google wypycha Gemini do innej aplikacji na Twoim telefonie z Androidem (zaktualizowano) –

Edgar Cervantes / Autorytet Androida

lira turecka; dr

  • Aplikacja Google na Androida otrzyma Gemini Key.
  • Nowa funkcja umożliwi użytkownikom Androida korzystanie z Gemini bez konieczności pobierania dedykowanej aplikacji na Androida.

Aktualizacja: 8 kwietnia 2024 r. (3:20 czasu wschodniego): W naszym oryginalnym artykule poniżej założyliśmy, że Gemini będzie służyć jako doświadczenie w aplikacji Google, nie zastępując całego Asystenta na telefonie z Androidem. Niestety, tak nie jest. Typer wyjaśnił teraz władzom Androida, że ​​nawet podczas korzystania z nadchodzącego przełącznika Gemini w aplikacji Google zostaniesz powitany stroną z prośbą o pozwolenie na przejście z Asystenta na Gemini. Jeśli już wcześniej zarejestrowałeś się w celu korzystania z Gemini, nie zobaczysz tego uprawnienia. Sedno sprawy polega na tym, że niezależnie od tego, jak korzystasz z Gemini na urządzeniu z Androidem, zastąpi ono Asystenta.


Oryginalny artykuł: 8 kwietnia 2024 r. (13:20 ET): W lutym Google uruchomiło Gemini, dedykowaną aplikację zastępującą Asystenta na Androida. Wygląda jednak na to, że gigant wyszukiwania nie skończył jeszcze „wyszukiwania” Twojego telefonu z Androidem. Jeśli nie pobrałeś wcześniej aplikacji Gemini, Google planuje zapewnić chatbotowi AI widoczne miejsce w aplikacji Google.

Według przewodnika Montaż łatkiWyniki (przez bionicweb), użytkownicy Androida wkrótce zobaczą klucz Gemini w aplikacji Google na swoich urządzeniach. Przypomina to sposób, w jaki Google wprowadza Gemini w swojej aplikacji na iOS. Przełączenie się na Gemini w aplikacji Google umożliwia rozpoczęcie interakcji z sztuczną inteligencją poprzez pisanie, rozmawianie z nią lub udostępnianie zdjęcia. Zasadniczo odchodzisz od tradycyjnego interfejsu wyszukiwania i odkrywania Google na rzecz interfejsu Gemini.

Nowa opcja w aplikacji Google na Androida faktycznie ma sens dla użytkowników, którzy chcą wypróbować Gemini, ale nie chcą stracić funkcjonalności Asystenta Google. Obecnie, jeśli pobierzesz aplikację Gemini na urządzenie z Androidem, musisz wyrazić zgodę na usunięcie Asystenta Google i używać Gemini wyłącznie jako głównego przewodnika AI na swoim telefonie. Przejście na korzystanie z Gemini w aplikacji Google pozwala obejść to ograniczenie.

READ  Nowy wygląd notebooka XPS 13 Plus firmy Dell jest już dostępny w cenie od 1299 USD

Nie ma informacji, kiedy funkcja zostanie wdrożona w aplikacji Google na Androida, ale dzięki powyższemu filmowi udostępnionemu przez typera można zobaczyć, jak to działa.