15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Główny trener Suns, Frank Vogel, trzyma się swojego planu na sukces

Główny trener Suns, Frank Vogel, trzyma się swojego planu na sukces

Agencja prasowa6 czerwca 2023, 18:04 czasu wschodniego4 minuty na przeczytanie

Co Frank Fogel ma nadzieję wnieść do The Sun

Frank Fogel wyjaśnia, dlaczego jego mistrzowskie doświadczenie z Lakersami pomoże mu jako nowemu trenerowi Suns.

Phoenix – prowadzony przez Franka Fogela Lakers zdobyli tytuł NBA w swoim pierwszym sezonie w Los Angeles, znajdując sposób na połączenie umiejętności supergwiazd LeBrona Jamesa i Anthony’ego Davisa.

Trener-weteran jest teraz w podobnej sytuacji na pustyni, walcząc z Phoenix Suns, prowadzonymi przez supergwiazdy Devina Bookera i Kevina Duranta.

Schemat jest właśnie tam. Vogel musi tylko dopasować elementy.

„Pierwszą rzeczą, jaką mogę zaoferować, jest bezpośrednia wiara” – powiedział Vogel we wtorek podczas inauguracyjnej konferencji prasowej. „Teraz, kiedy to zrobiłem, byłem tego częścią. Jeśli jest talent, możesz pobudzić grupę i podbić ligę szturmem”.

Vogel właśnie to zrobił z Jamesem i Davisem, prowadząc drużynę, która rok wcześniej osiągnęła bilans 37-45, zdobywając 17. tytuł NBA w bańce pandemicznej na Florydzie.

Nowy zespół Vogel’s już się rozrasta.

Monty Williams był kapitanem drużyny, która wygrała 19 meczów w sezonie 2018-19 i doprowadziła ją do finałów NBA w ciągu dwóch lat.

Kiedy nastąpiły dwa żenujące wyjścia z play-offów – Phoenix przegrał 30 po pierwszej połowie w obu porażkach u siebie – nowy właściciel Suns Matt Ichpia i dyrektor generalny James Jones zdecydowali, że potrzebna jest zmiana. The Suns zwolnili Williamsa 13 maja po czterech udanych sezonach, mając nadzieję, że zmiana przesłania przywróci franczyzę blisko szczytu.

„Po prostu czułem, że musimy wstrzyknąć inny dźwięk, inną energię. To naprawdę takie proste” – powiedział Jones. „Gdy oceniliśmy, gdzie jesteśmy i dokąd chcemy się udać, dostrzegliśmy lukę i musieliśmy ją wypełnić”.

Vogel przejmuje zmieniającą się listę.

Booker, jeden z najlepszych strzelców w lidze, powróci. Podobnie Durant, 13-krotny All-Star.

Rozgrywający Chris Paul był narzędziem, którego brakowało Suns, kiedy dołączył do franczyzy w 2020 roku i poprowadził Phoenix do pierwszych finałów NBA od 1993 roku w swoim seniorskim sezonie.

38-latek nadal jest skutecznym liderem w swoim 17. sezonie, zajmując czwarte miejsce w NBA z 8,9 asystami na mecz w tym sezonie. Kiedy zaczęły się play-offy, ciało Paula przegrało drugi rok z rzędu, ponieważ nadwyrężone udo wykluczyło go z ostatnich czterech meczów Suns.

Suns muszą również zdecydować, czy zatrzymać środkowego Deandre Aytona, czy go wymienić.

24-latek momentami dominował, innym razem znikał. Ayton odpadł w tym roku w play-off drugi sezon z rzędu, a jego średnie spadły jeszcze zanim doznał stłuczenia żebra w piątym meczu z Denver.

Może być świetnym środkiem odstraszającym [defensively] „I wciąż są obszary, w których może się rozwinąć w ofensywie” – powiedział Vogel. „Jestem zdeterminowany, aby naprawdę się z nim połączyć i przywrócić go do roli gracza All-Star”.

Vogel otoczył się sprawdzonymi pomocnikami.

David Fizdel był asystentem Vogla w Lakers po tym, jak służył jako główny trener Memphis Grizzlies i New York Knicks. Dołączy do niego Kevin Young, starszy asystent NBA i finalista na pozycji, którą ostatecznie zapewnił sobie Vogel.

Ich największym zadaniem będzie dodanie odrobiny piasku do blasku tych dwóch graczy Phoenix, którzy osiągają wysokie wyniki.

Fogel jest trenerem nastawionym na defensywę, który ma na swoim koncie sukcesy, które obejmują tytuł mistrza NBA i dwa wyjazdy do finałów Konferencji Wschodniej jako trener Indiana Pacers.

Dawka D może być dokładnie tym, czego potrzebuje słońce.

„Pierwszym nawykiem, który rozwijamy przez cały rok, jest to, że każdego wieczoru musimy grać mocniej i głośniej niż nasi przeciwnicy” – powiedział Vogel. „Ponieważ jeśli rozwiniesz ten nawyk w 82 meczach, chłopcze, kiedy przychodzisz w czasie gry, wiesz, kiedy każda drużyna próbuje to przyspieszyć, on już będzie tam dla nas”.

Podobnie jak w Los Angeles, Vogel nie czeka remont.

Booker i Durant nadal są najlepszymi strzelcami w lidze, a franczyza została usunięta na dwa lata z wyjazdu na finały NBA. Dodaj odpowiednich uzupełniających się graczy, a Suns nadal mogą być jedną z najlepszych drużyn w Konferencji Zachodniej.

„Jesteśmy bardzo blisko” – powiedział Vogel. „Wiele rzeczy musi pójść po naszej myśli. Potrzebujesz dużo szczęścia i potrzebujesz przerw po drodze, ale czuję, że fundament jest na swoim miejscu. Musimy tylko wykonać kilka ruchów wokół krawędzi”.

READ  John Collins z drużyny Jazz wdaje się w zacięty pojedynek z asystentem trenera Bulls