30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Gildia Scenarzystów, spotkanie AMPTP trzeci dzień z rzędu;  Dyrektorzy generalni studia spotykają się w piątek – Deadline

Gildia Scenarzystów, spotkanie AMPTP trzeci dzień z rzędu; Dyrektorzy generalni studia spotykają się w piątek – Deadline

Gildia Scenarzystów i AMPTP spotkały się w czwartek po raz trzeci w tym tygodniu, aby spróbować zawrzeć umowę, która zakończy trwający strajk pisarzy. Nadal nie jest pewne, czy spotkają się ponownie w piątek, ale portal Deadline potwierdził, że dyrektorzy generalni studiów planują spotkanie w piątek, aby omówić obecną sytuację.

Deadline rozumie, że wirtualne spotkania dyrektorów generalnych studiów były niemal regularne, a liderzy największych firm rozrywkowych omawiali potencjalne ścieżki zawarcia umowy z Gildią Scenarzystów.

WGA i Sojusz Producentów Filmowych i Telewizyjnych wznowiły w zeszły piątek po raz pierwszy od rozpoczęcia strajku 2 maja i utknęły w martwym punkcie do wtorku po tym, jak obie firmy złożyły kontrpropozycję do propozycji związku. Wtorkowe spotkanie podobno zakończyło się „mieszanymi wynikami” i od tego czasu chodzą tam iz powrotem, aby sprawdzić, czy uda im się osiągnąć wstępne porozumienie.

Jak informują źródła Deadline, od wczoraj nie poczyniono namacalnych postępów w wypełnianiu luki w nierozstrzygniętych kwestiach.

Kluczowe problemy związane ze strajkiem obejmują podwyżki płac, pozostałości transmisji oparte na oglądalności, „utrzymanie pokoju scenarzystów” poprzez minimalną liczbę pracowników i gwarantowane dni zatrudnienia oraz zaporę ogniową przeciwko wykorzystaniu sztucznej inteligencji do pisania scenariuszy.

Wcześniej dzisiaj WGA West opublikowała raport wzywający do większej regulacji rządowej tego, co nazywa „praktykami antykonkurencyjnymi” Disneya, Amazona i Netflixa. \

READ  Kolekcja HanuMan Box Office, dzień 5: Film Teji pokonuje Guntura Kaarama