29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Francja, Niemcy i Polska rozpoczną kampanię dezinformacyjną na Ukrainie

Francja, Niemcy i Polska rozpoczną kampanię dezinformacyjną na Ukrainie

PARYŻ: W poniedziałek czołowi dyplomaci z Francji, Niemiec i Polski mają rozpocząć wspólne wysiłki w celu zwalczania rosyjskich ataków dezinformacyjnych, w związku z wkraczającym w trzeci rok inwazji Moskwy na Ukrainę.

Trio spotka się w historycznym pałacu pod Paryżem, podczas gdy polski premier i były szef UE Donald Tusk odwiedzi w poniedziałek Francję i Niemcy, aby zacieśnić współpracę Warszawy z Paryżem i Berlinem.

Minister spraw zagranicznych Francji Stéphane Sejourn będzie gościł minister spraw zagranicznych Niemiec Annalenę Baerbach i polskiego Radosława Sikorskiego w Chateau de La Celle-Saint-Cloud pod Paryżem.

Sejourne powiedział w weekend, że Francja, Niemcy i Polska opublikują nowe porozumienie o współpracy w celu zwalczania zagranicznych operacji dezinformacyjnych, zwłaszcza tych mających swój początek w Rosji.

Ministrowie mieli także złożyć raport na temat nowych ataków informacyjnych Moskwy na te trzy kraje.

„Nasze trzy kraje cierpią z powodu tej samej strategii destabilizacji” – stwierdziła Sejourne w opublikowanym w sobotę wywiadzie dla francuskiego dziennika regionalnego Ouest-France.

Sejourne powiedziała, że ​​trio ujawni „dokonane ataki”, czyli ataki dezinformacyjne mające na celu podzielenie opinii publicznej.

Zwiększać

Krytycy Kremla twierdzą, że Rosja od lat wykorzystuje fabryki trolli i strony z fałszywymi wiadomościami do szerzenia dezinformacji na Zachodzie.

Po wysłaniu przez prezydenta Rosji Władimira Putina wojsk na Ukrainę w lutym 2022 roku Moskwa zintensyfikowała wysiłki na rzecz promowania narracji prokremlowskiej.

Paryż, Berlin i Warszawa mają nadzieję zacieśnić współpracę i ożywić projekt „Trójkąta Weimarskiego”, pierwotnie opracowany w 1991 r., aby umożliwić skoordynowane działania na szczeblu europejskim.

READ  Polska, Węgry zakazują importu zboża i żywności z Ukrainy; Kijów niezadowolony – ThePrint –