18 sierpnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Oklaski: Phil Collins emocjonalnie pożegnał fanów Genesis wraz z kolegami z zespołu Mikem Rutherfordem (z lewej) i Tonym Banksem (z prawej) w sobotę w Londynie – gdzie popularny zespół miał swój ostatni koncert w historii.

Frail Phil Collins pozuje z kolegami z zespołu Genesis, podczas gdy zawsze popularny zespół FINAL gra na zawsze popularnym zespole FINAL

„Po dzisiejszym wieczorze wszyscy będziemy musieli mieć prawdziwą pracę”: 71-letni Phil Phil Collins pozuje ze swoimi kolegami z zespołu Genesis, 71-letnim Mike’em Rutherfordem i 72-letnim Tonym Banksem, żegnając kultowy zespół na koncercie FINAL w Londynie.

  • 02 w Londynie posłużyło za tło dla ostatniego koncertu zespołu w The Last Domino? Runda – ze słabym liderem ataku Philem, który mówi tłumowi, że teraz będzie musiał znaleźć prawdziwą pracę
  • Phil, który występował na siedząco, zmagał się w ostatnich latach z wieloma różnymi schorzeniami, a później dołączył do 71-letniego Mike’a i 72-letniego Tony’ego w owacji na stojąco.
  • Od czasu debiutu zespół sprzedał ponad 100 milionów płyt – przechwytując 21 hitów UK Top 40 i sześć albumów numer jeden.
  • Pierwotny członek Peter Gabriel, lat 72, nie dołączył do tria na tej grupie koncertów, podobnie jak gitarzysta Steve Hackett, lat 72, który był w zespole w latach 1971-1977.

Phil Collins pożegnał fanów Genesis wraz z kolegami z zespołu Mike’iem Rutherfordem i Tonym Banksem w sobotę w Londynie, gdzie popularny zespół miał swój ostatni koncert.

02 w Londynie posłużyło za tło dla ostatniego koncertu zespołu w The Last Domino? Tour – Z wrażliwym napastnikiem Philem (71 lat) mówi publiczności, że teraz będzie musiał znaleźć prawdziwą pracę.

Phil, który w ostatnich latach występował na siedząco, borykał się z wieloma różnymi schorzeniami, dołączył później do 71-letniego Mike’a i 72-letniego Tony’ego w owacji na stojąco.

Zespół po raz pierwszy stał się popularny w latach 70. i sprzedał ponad 100 milionów płyt.

„To ostatni etap naszej trasy” – powiedział publiczności Phil – „i to ostatni koncert Genesis”. Po dzisiejszym wieczorze wszyscy musimy znaleźć prawdziwą pracę.

Trzy koncerty w Londynie miały odbyć się pod koniec zeszłego roku, ale musiały zostać przełożone z powodu pozytywnych testów Covid 19 w zespole, który koncertował po raz pierwszy od 14 lat.

Collins, który ma problemy z kręgosłupem, siedział na wszystkich koncertach podczas trasy, a jego syn Nick Collins, lat 20, wszedł za niego na perkusji.

Problemy zdrowotne: 02 w Londynie stanowiło tło dla ostatniego show zespołu The Last Domino?  Tour - z wrażliwym napastnikiem Philem (71 lat), który mówi publiczności, że teraz będzie musiał znaleźć prawdziwą pracę

Problemy zdrowotne: 02 w Londynie stanowiło tło dla ostatniego show zespołu The Last Domino? Tour – z wrażliwym napastnikiem Philem (71 lat), który mówi publiczności, że teraz będzie musiał znaleźć prawdziwą pracę

Ikona: Phil, który dał program siedząc, bo w ostatnich latach zmagał się z wieloma różnymi schorzeniami, dołączył do 71-letniego Mike'a i 72-letniego Tony'ego w owacji na stojąco.

Ikona: Phil, który dał program siedząc, bo w ostatnich latach zmagał się z wieloma różnymi schorzeniami, dołączył do 71-letniego Mike’a i 72-letniego Tony’ego w owacji na stojąco.

Pożegnanie: Grupa pożegnała się ze swoimi fanami po pięcioletniej karierze

Pożegnanie: Grupa pożegnała się ze swoimi fanami po pięcioletniej karierze

Zjazd Genesis w 2007 roku pozostawił słonia ze zwichniętym kręgiem w szyi, który spowodował uszkodzenie nerwów w dłoniach. Używa laski, odkąd przeszedł poważną operację kręgosłupa w październiku 2015 roku.

W 2017 roku Phil został zmuszony do przełożenia dwóch solowych koncertów w Royal Albert Hall po tym, jak wpadł do swojego pokoju hotelowego.

Pierwotny członek Peter Gabriel, lat 72, nie dołączył do tria na tej grupie koncertów, podobnie jak gitarzysta Steve Hackett, lat 72, który był w zespole w latach 1971-1977.

Zespół pierwotnie składał się z wokalisty Petera & Tony’ego, gitarzysty Anthony’ego Phillipsa i Mike’a oraz perkusisty Chrisa Stewarta.

Wydali swój pierwszy LP – From Genesis To Revelation w 1969 – z Johnem Silverem zastępując Chrisa na bębnach i perkusji.

Różnorodność: Steve Hackett, Peter Gabriel, Phil Collins, Tony Banks i Mike Rutherford w 1975 r.

Różnorodność: Steve Hackett, Peter Gabriel, Phil Collins, Tony Banks i Mike Rutherford w 1975 r.

Do czasu wydania drugiego albumu Trespass w 1970 roku perkusistą był John Mayhew.

W 1970 roku Phil został perkusistą i zapewniał chórki, zanim objął główny wokal w 1975 roku.

Mick Barnard również grał na gitarze przez rok od 1970 do 1971.

Od czasu debiutu zespół sprzedał ponad 100 milionów płyt – przechwytując 21 brytyjskich hitów Top 40 i sześć albumów numer jeden.

Przed trasą – ostatni raz występowali razem w 2007 roku z okazji 40. rocznicy powstania i myśleli o ponownym spotkaniu z powodu problemów zdrowotnych Phila.

Moment in History: Założyciel Peter Gabriel (koniec po lewej) nie był częścią koncertów zjazdowych (na zdjęciu z gitarzystą Stevem Hackettem w 2014 roku)

Moment in History: Założyciel Peter Gabriel (koniec po lewej) nie był częścią koncertów zjazdowych (na zdjęciu z gitarzystą Stevem Hackettem w 2014 roku)