24 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Firma przyznaje, że hologram Mario oparty na sztucznej inteligencji nie jest wspierany przez Nintendo.

Firma przyznaje, że hologram Mario oparty na sztucznej inteligencji nie jest wspierany przez Nintendo.

Firma stojąca za tą technologią przyznała teraz, że niepokojący hologram Mario opracowanego przez Nintendo, wykorzystujący sztuczną inteligencję, pokazany na targach Consumer Electronics Show 2024 w Las Vegas był nielicencjonowany i nieoficjalny.

Dziwnie wyglądający Mario o głosie robota był dziełem Proto Hologram, firmy tworzącej hologramy wewnątrz dużych, pudełkowatych struktur, z którymi można rozmawiać i wchodzić w interakcję.

Co jeszcze dziwniejsze, hologram Mario miał być efektem współpracy z AARP, amerykańską grupą rzeczników osób po 50. roku życia – najwyraźniej po to, aby pokazać, jak hologramy AI mogą pomóc w walce z samotnością osób starszych. Ale z Mario? Co więcej – z uszkodzonym modelem Mario 3D i słabym dźwiękiem?


Biuletyn Eurogamer: Konkurs informacyjny 2023!

Materiał 3D przedstawiający Mario od uczestników targów CES pokazuje animowanego hydraulika odpowiadającego na pytania ogólnymi odpowiedziami i postrzępionymi ustami, podczas gdy dziwny głos wydaje odpowiedź robota.

Po tym, jak materiał przyciągnął uwagę w mediach społecznościowych, a użytkownicy zaczęli zadawać pytania, twórca hologramów Proto udzielił odpowiedzi.

Rzecznik Proto powiedział: „Pokazana dzisiaj krótko animacja 3D oparta na sztucznej inteligencji to niekompletny dowód słuszności koncepcji, który został przetestowany na zlecenie klienta w celu zademonstrowania możliwości technologicznych i innowacyjności”. Kotaku. „To nie jest przeznaczone do komercyjnego wydania.

„AARP i Nintendo nie brały udziału w dzisiejszym przypadkowym ujawnieniu. Fakt, że tak wielu graczy na świecie to zauważyło, oznacza, że ​​są najlepszymi fanami na świecie i kibicujemy im”.

Eurogamer skontaktował się z Nintendo w celu uzyskania komentarza na temat wykorzystania Mario w hologramie Proto, ale nie otrzymał jeszcze odpowiedzi.

READ  Nowy zegarek Casio G-Shock jest inspirowany przyciągającymi wzrok pomarańczowymi skafandrami NASA