25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Firma Anchor Brewing Company z San Francisco poinformowała, że ​​zakończyła działalność

Firma Anchor Brewing Company z San Francisco poinformowała, że ​​zakończyła działalność

W komunikacie prasowym rzecznik Anchor Brewing, Sam Singer, powiedział, że presja ekonomiczna sprawiła, że ​​firma „nie jest już dłużej zrównoważona”, a pracownicy otrzymali w środę 60-dniowe wypowiedzenie. W czerwcu Anchor Brewing zrobił limitowaną serię w Kalifornii i sprowadził jedno ze swoich najpopularniejszych piw.

„Jednym z czynników jest inflacyjny efekt kosztów produktów w San Francisco” – powiedział wówczas Singer SFGATE. „Dodaj do tego wysoce konkurencyjny rynek piwa rzemieślniczego i historycznie drogą technologię parzenia. [They’ve] Być może myślał o tej decyzji przez rok. To nie jest coś, co traktują lekko”.

W środę Singer powtórzył panujące warunki gospodarcze.

„To była bardzo trudna decyzja, którą Anchor podjął dopiero po wielu miesiącach starannej oceny” – powiedział w oświadczeniu. „Zdajemy sobie sprawę ze znaczenia i historycznego znaczenia Anchor dla San Francisco i browarnictwa rzemieślniczego, ale skutki pandemii, inflacja, szczególnie w San Francisco, oraz wysoce konkurencyjny rynek nie pozostawiły firmie innego wyboru, jak tylko zasmucić decyzję o zaprzestaniu działalności”.

Założony w 1896 roku Anchor reklamuje się jako pierwszy browar rzemieślniczy w Ameryce. Sprzedany do Sapporo w 2017 roku.

W środowym komunikacie prasowym podano, że firma planuje „zapewnić wsparcie przejściowe i pakiety odpraw” odchodzącym pracownikom, a pokój Anchor Public Taps na De Haro Street pozostanie tymczasowo otwarty w celu sprzedaży pozostałych zapasów. Browarnictwo zostało wstrzymane, ale browar zapowiada, że ​​będzie butelkował i dystrybuował dostępne piwa do końca lipca.

Anchor Brewing powiedział również w środę, że próby znalezienia kupca w ciągu ostatniego roku zakończyły się niepowodzeniem, ale może to nastąpić podczas procesu likwidacji.