12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Figma zaprosiła pracowników PTO do ratusza obejmującego całą firmę, aby omówić przyszłość wolną od Adobe

Figma zaprosiła pracowników PTO do ratusza obejmującego całą firmę, aby omówić przyszłość wolną od Adobe

Dyrektor generalny Figma i współzałożyciel Dylan Field

Gdyby Adobe połączyło się z Figmą, 10% udziałów współzałożyciela i dyrektora generalnego startupu Dylana Fielda byłoby warte 2 miliardy dolarów. David Paul Morris — Bloomberg/Getty Images

Co roku pomiędzy Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem Figma daje wszystkim pracownikom dwa tygodnie wolnego, aby mogli cieszyć się wakacjami. Tegoroczne ogólnofirmowe spotkanie PTO wyglądało bardziej wzruszająco, ponieważ wielu pracowników firmy produkującej oprogramowanie miało nadzieję, że organy regulacyjne zatwierdzą przejęcie za 20 miliardów dolarów kreatywnego giganta Adobe. Jednak w poniedziałek amerykańscy pracownicy firmy obudzili się, gdy Slack i powiadomienia e-mailowe informowały, że transakcja została anulowana. Wydaje się, że firmom nie udało się przekonać unijnych prawodawców, że fuzja Adobe i Figmy nie będzie równoznaczna z monopolem na oprogramowanie kreatywne.

Z zaledwie trzygodzinnym wyprzedzeniem Figma wezwała swój 1300-osobowy personel (znany wewnętrznie jako „Figmate”) z wakacji na niespodziewaną opcjonalną niespodziankę w ratuszu, podczas której przedstawiono przyszłość firmy po anulowaniu umowy z Adobe. szczęście uczyć się.

„Jedną z wypowiedzi kierownictwa było „Uściski wszędzie” – powiedział pracownik Figmy, który zastrzegał sobie anonimowość. szczęście.

Spotkanie w ratuszu, które trwało 60 minut wczesnym rankiem czasu wschodniego w poniedziałek, odbyło się po 15 miesiącach rozmów pomiędzy Figmą, Adobe i organami regulacyjnymi w celu osiągnięcia porozumienia w sprawie połączenia firm zajmujących się kreatywnymi przedsięwzięciami. Dyrektor generalny Figmy, Dylan Field, powiedział, że decyzja o odwołaniu fuzji była „obopólna” pomiędzy obiema firmami zajmującymi się projektowaniem. Teraz Adobe będzie musiało zapłacić Figmie 1 miliard dolarów opłaty za zerwanie. (Rzecznik Figmy powiedział, że fundusze te zostaną wykorzystane do przyspieszenia działania Impact jako zespołu, ale jest za wcześnie, aby dokładnie określić, w jaki sposób zostaną one rozdzielone.)

„Pomimo tysięcy godzin, które spędziliśmy z organami regulacyjnymi na całym świecie, szczegółowo opisując różnice między naszą działalnością, produktami i rynkami, które obsługujemy, nie widzimy już drogi do uzyskania zgody organów regulacyjnych na transakcję” – napisał dyrektor generalny Figmy w 2019 roku. wiadomość Został on zamieszczony na firmowym blogu, a w pierwszej kolejności udostępniony pracownikom. „Najlepsze i najbardziej innowacyjne dni Figmy są wciąż przed nami.”

READ  Rajd rynkowy: S&P 500 rośnie do kluczowego poziomu, gdy 5 akcji pokazuje sygnały kupna

Ponieważ Adobe wycenia Figmę na 20 miliardów dolarów, a ostatnio samą firmę na 10 miliardów dolarów, korzyść dla prawie każdego pracownika zatrudnionego przed transakcją będzie znacząca. Zyski dla stałych pracowników mogły oznaczać różnicę między posiadaniem domu a wynajmem lub prywatną a publiczną szkołą dla dzieci – przy czym niektórzy Figmates spodziewali się wypłat w wysokości ponad 40% ich wynagrodzeń po sfinalizowaniu transakcji. szczęście uczyć się.

Rzecznik Figmy powiedział: „Nie takiego wyniku oczekiwaliśmy i można śmiało powiedzieć, że jesteśmy rozczarowani, że organy regulacyjne uniemożliwiły zawarcie transakcji”. szczęście. „Ale ostatnie dwa dni przyniosły jedną rzecz dopóki Co oczywiste, nasz zespół jest niesamowity i to jest główny powód, dla którego jesteśmy tak pewni, że najlepsze dni Figmy jeszcze przed nami.

W przypadku pracowników na całym Slacku napisano, że organy regulacyjne anulują transakcję. Pracownicy od kilku miesięcy udostępniają w kanałach wewnętrznych artykuły, powołując się na kwestie regulacyjne związane z fuzją. „Wiedzieliśmy, że to nadchodzi” – mówi źródło.

szczęście’Źródło wskazuje również, że nastrój wewnętrzny łączy w sobie obojętność i elastyczność. „Nie sądzę, żeby to się specjalnie zmieniło. Wydaje mi się, że jest to opóźnienie; Figma to bardzo stabilna i silna firma. Naprawdę tego nie potrzebowaliśmy.

Według raportu wielu publikacji, Figma zakończy rok 2023 stałymi rocznymi przychodami przekraczającymi 600 milionów dolarów, co oznacza wzrost o ponad 40% rok do roku. Ugruntowałoby to pozycję spółki z siedzibą w San Francisco jako jednej z najlepszych prywatnych firm technologicznych na późnym etapie rozwoju i mogłoby sprawić, że będzie kwalifikować się do pierwszej oferty publicznej do 2025 r. lub później, twierdzi The Guardian. Informacja.

Podczas gdy pracownicy Figmy mogą ograniczać swoje plany dotyczące wyszukanych wakacji i posiadania domu po zakończeniu fuzji, akcjonariusze Adobe w szokujący sposób stają się nieco bogatsi. Od czasu odwołania transakcji akcje Adobe zwyżkowały o 4%, co pokazuje niechęć Wall Street do przejęć, które zawyżają ceny oparte na funduszach venture capital w astronomicznych proporcjach i o miliardy dolarów.

READ  Pracownik obsługi naziemnej American Airlines zginął na lotnisku Montgomery

Stanowisko Wall Street podziela wielu użytkowników Figmy, którzy od dawna cenią oprogramowanie do kreatywnej współpracy jako prostszą i tańszą alternatywę dla ofert Adobe, takich jak Photoshop, InDesign, InCopy i tak dalej. „To wspaniała wiadomość dla wszystkich na świecie”. On pisze Jeden z projektantów X opowiada o nieudanej transakcji.