15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Podróżni obozują na lotnisku w Newark, ponieważ opóźnienia i odwołania wciąż trwają

Podróżni obozują na lotnisku w Newark, ponieważ opóźnienia i odwołania wciąż trwają

Newark, NJ – Pogoda pokrzyżowała we wtorek plany wielu podróżującym samolotem.

Najgorszym lotniskiem, które nawiedziła burza w tym tygodniu, było lotnisko Newark Liberty. Około 30% lotów zostało odwołanych, a kolejne 30% jest opóźnionych.

Czytaj więcej: Burze powodują opóźnienia i odwołania lotów na lotniskach w całym Trójmieście

Wewnątrz Budynku B była to jedna historia pełna nieszczęść po drugiej.

„Szkoda. Jestem taka smutna. Pracuję siedem dni w tygodniu. Chcę być na plaży” – powiedziała Rosie Ditoma z Long Island.

„Anulowali lot o 14:00. Wsadzili nas na lot o 18:00, odwołali szósty lot i teraz nie możemy wylecieć do piątku”, powiedział Steve Roboli z Mississippi.

Sprawdź status swojego lotu

CBS New York spotkało podróżników, którzy nigdy nie byli na niebie, gdy siedzą na stołach, krzesłach, a nawet wózkach bagażowych, przygotowując się do kolejnego nocnego odpoczynku w każdym zakamarku, jaki mogą znaleźć.

„Spaliśmy po trochu wszystkiego. To najwygodniejszy sen, w jakim spałem przez całą noc. Spałem na podłodze. Próbowałem spać na okropnych krzesłach, dywanie. Właściwie nie przeszkadzało mi to” – powiedział Omid Hagenegher z Los Angeles.


Kolejny dzień frustracji podróżnych na trójstanowych lotniskach

Bracia Omid i Kian próbowali wrócić na Zachodnie Wybrzeże. Chociaż rozumieją, że trudne warunki pogodowe od niedzieli spowodowały setki opóźnień i odwołań w samym tylko obszarze trzech stanów, powiedzieli, że podejmowanie decyzji przez linie lotnicze było trochę zagmatwane.

„W rzeczywistości nasz brat miał dzisiaj swój wyjazd. Mieliśmy wyjechać wczoraj. I skończył przed nami” — powiedział Kian Hagnegahdar.

Drew Canese powiedział, że jest gotów jechać 16 godzin do domu do Orlando na Florydzie, a nawet odbyć 23-godzinną podróż pociągiem. Ale na lotnisku w Newark obie opcje są wyprzedane.

„Mam dwójkę dzieci w domu, więc muszę wracać do domu, muszę wrócić do pracy, jeśli jeszcze mnie nie zwolnią” – powiedział Kaneza.

Jego lot został odwołany, a następna dostępna opcja jest dopiero w czwartek. Powiedział, że linia lotnicza nie pomaga znaleźć ani opłacić miejsca pobytu.

„Dodatkowy koszt pokoju hotelowego, kolejnego lotu i wszystkich tych rzeczy, to znaczy, to się sumuje” – powiedział Kaneza.

Podczas gdy podróżni atakują linie lotnicze, dyrektor generalny United Airlines, Scott Kirby, obwinia FAA za problemy.

W e-mailu do personelu Kirby napisał: „Jestem… sfrustrowany, że FAA szczerze nas zawiodła.… Jak wiecie, pogoda, którą widzieliśmy w EWR, jest czymś, czym FAA w przeszłości była w stanie zarządzać. .” bez poważnego wpływu na naszą działalność i klientów.”

FAA odpowiedziała oświadczeniem, że „zawsze będziemy współpracować z każdym, kto jest poważnie chętny do przyłączenia się do nas w celu rozwiązania problemu”.

Bill McGee jest starszym pracownikiem lotnictwa w American Economic Freedoms Project. Mówi, że żadna z linii lotniczych nie jest w stanie wskazać palcem.

„Jesteś lepiej chroniony w amerykańskich liniach lotniczych, powiedzmy w Brukseli czy Paryżu, niż w Atlancie czy Dallas. Pomyśl o ironii tego” – powiedział McGee.

Dzieje się tak, ponieważ, jak mówi, większość innych krajów ma kartę praw dla pasażerów linii lotniczych.

„Jeśli jest opóźnienie, dostajesz posiłek. Jeśli jest odwołanie, dostajesz hotel, bez dyskusji. Są upoważnieni przez rząd” – powiedział McGee.

Przedstawił senator z Connecticut, Richard Blumenthal Podobne przepisy na początku tego roku.

„Lepsza ochrona przed niepotrzebnymi odwołaniami i opóźnieniami” – powiedział Blumenthal.

Powiedział, że myślał, że jeśli nie zda, będzie jeszcze wiele dni na lotnisku.

„Lobby linii lotniczych ma duże wpływy w stolicy naszego kraju, ale mamy wielu ludzi po naszej stronie i im dłużej czekają przy bramkach na start, tym bardziej się denerwują” – powiedział Blumenthal.

Zarząd Portu radzi podróżnym, aby przed wyruszeniem na lotnisko sprawdzili status swojego lotu w linii lotniczej, ale ta rada nie pomaga tym, którzy łapią loty łączone, jak Liz Gillatt, która powiedziała, że ​​przegapiła już trzy dni swojej wizyty w Tokio. wakacje.

„Najpierw coś się zepsuło. Potem wsiedliśmy do innego samolotu. Potem zaczął padać deszcz. Potem zeszliśmy na dół i samolot został odwołany” – powiedział Gelatt z Waszyngtonu.

Wygląda na to, że nieszczęście jeszcze się nie skończyło. Ponieważ w nadchodzących dniach spodziewane są większe opady deszczu, które prawdopodobnie przedłużą się do weekendu, wielu z tych podróżnych może nie latać do piątku.

READ  Czy obawiasz się, że Biden i Trump mogą zaszkodzić Twojemu portfelowi inwestycyjnemu? Cóż, nie ma gdzie się ukryć!