19 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Felietonista Indianapolis Star, Greg Doyle, przeprasza po niezręcznej i niewygodnej interakcji z Caitlin Clark

Felietonista Indianapolis Star, Greg Doyle, przeprasza po niezręcznej i niewygodnej interakcji z Caitlin Clark

Felietonista Indianapolis Star, Greg Doyle, przeprosił za bardzo niezręczną interakcję z nową gwiazdą Indiana Fever, Kaitlin Clark.

Następnie Doyle zadał Clarkowi pytanie podczas jej wprowadzającej konferencji prasowej w środowe popołudnie, zaledwie kilka dni po tym, jak została wybrana z numerem 1 w drafcie do WNBA. Ale zanim w ogóle zaczął zadawać pytanie, narysował serce Clarka swoimi rękami – coś, co jej rodzina wskazywała na trybunach na każdym meczu stanu Iowa przez całą jej karierę w college'u.

Doprowadziło to do bardzo niezręcznej i niewygodnej interakcji między nimi.

„Szybko, pozwól mi to zrobić” – powiedział Doyle, po czym wykonał gest serca w stronę Clarka.

„Lubisz to?” – zapytał Clark.

„Podoba mi się, że tu jesteś” – odpowiedział Doyle.

„Robię to z rodziną po każdym meczu” – powiedział Clark.

„OK, OK, zacznij mi to robić i wszystko będzie dobrze” – powiedział Doyle.

Twarz Clarka w końcu powiedziała wszystko.

Greg Doyle wysłał Caitlin Clarke sygnał serca podczas jej wprowadzającej konferencji prasowej w środowe popołudnie, rozpoczynając niezwykle niewygodną wymianę zdań.

Greg Doyle wysłał Caitlin Clarke sygnał serca podczas jej wprowadzającej konferencji prasowej w środowe popołudnie, rozpoczynając niezwykle niewygodną wymianę zdań. (AP/Daron Cummings)

Oczywiście komentarze Doyle'a wywołały bardzo ostrą reakcję fanów i innych mediów społecznościowych. Krytyka sięgała od po prostu poczucia dyskomfortu podczas oglądania wymiany zdań po kwestionowanie, czy Doyle lub inni przedstawiciele mediów traktowaliby gracza NBA w ten sam sposób.

Zaledwie kilka godzin później Doyle przeprosił, pisząc przy okazji nadchodzącą kolumnę o incydencie.

„Dzisiaj, na swój własny, wyjątkowy sposób, witając Caitlin Clark w Indy, położyłem rękę na jej autografie [heart]„Mój komentarz był niezdarny i zawstydzający” – napisał Doyle. Serdecznie przepraszam.

„Proszę, wiedzcie, że moje serce (dosłownie i w przenośni) było dobrej wiary. Zrobię, co w mojej mocy”.

Doyle przeprosił w dalszej części Jego kolumna w środę wieczorem, gdzie powiedział, że jest „zszokowany, gdy zdałem sobie sprawę, że jestem częścią problemu”.

READ  MLB zakazuje zmiany i dodaje zegar na 2023

Clark, po dominującym występie w Iowa State, został wybrany przez Fever z pierwszym wyborem w poniedziałkowym wieczornym drafcie do WNBA. Teraz dołączy do Aaliyah Boston i po raz pierwszy od 2016 roku będzie miała za zadanie poprowadzić drużynę Fever do play-offów.

Chociaż nigdy nie zdobyła tytułu mistrza kraju z drużyną hokejową, Clark pomogła zwrócić na ten sport więcej uwagi niż ktokolwiek inny w zeszłym sezonie. Hawkeyes ustanowili trzy kolejne rekordy oglądalności w trzech ostatnich meczach turnieju NCAA, a przegrana w mistrzostwach kraju z Karoliną Południową przyciągnęła rekordową liczbę 18,7 miliona widzów. W poniedziałkowy wieczór draft do WNBA pobił swój własny rekord oglądalności, osiągając prawie 2,5 miliona widzów. W rezultacie tego lata drużyna Fever rozegra w ogólnokrajowej telewizji 36 z 40 meczów w sezonie zasadniczym.

Clark and the Fever rozpocznie sezon zasadniczy przeciwko Connecticut Sun 14 maja.