7 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Fed prawdopodobnie będzie działał aż do spowolnienia gospodarczego

Fed prawdopodobnie będzie działał aż do spowolnienia gospodarczego

Jim Kramer z CNBC powiedział w środę, że spodziewa się, że Rezerwa Federalna będzie nadal podnosić stopy procentowe, dopóki nie pojawią się wyraźne dowody spowolnienia gospodarki amerykańskiej.

Podczas gdy niektórzy mieli nadzieję, że Fed wkrótce powstrzyma agresywne podwyżki stóp Oś przypomina nam początek 2019 rokuGospodarz Mad Money powiedział, że nie wydarzyło się to po przemówieniu prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella w Jackson Hole. Główne indeksy giełdowe w USA spadały przez cztery kolejne dni po wypowiedziach Powella w piątek rano.

„Teraz jesteśmy w sytuacji »dobre wieści to zła wiadomość«, ponieważ Fed nie przestanie przynosić bólu, dopóki nie zobaczymy prawdziwego pogorszenia… gospodarki i zupełnie innego krajobrazu od centrum handlowego przez sklep do sklepu. dom do jachtu i stoczni – powiedział Kramer.

Cramer powiedział, że widzi wiele oznak, że inflacja rzeczywiście spowalnia. Przyznał jednak, że może nie spaść wystarczająco nisko, aby Rezerwa Federalna powstrzymała agresywne wysiłki na rzecz przywrócenia stabilności cen.

„Oczywiście cieszymy się z poważnego załamania wielu ważnych surowców” – powiedział Kramer. „Jest większa dostępność prawie wszystkiego, a jedynymi prawdziwymi problemami w dzisiejszych czasach są zablokowane części w Chinach lub niedobory siły roboczej, które były trudne do zauważenia, lub pewne cykliczne skoki cen ropy. Powell robi prawdziwy postęp, ale wciąż ma długa droga do przebycia ”.

Przewodnik inwestycyjny Jima Kramera

Kliknij tutaj, aby pobrać Przewodnik inwestycyjny Jima Kramera Bez kosztów, które pomogą Ci budować długoterminowe bogactwo i mądrzej inwestować.

READ  UE stara się o nałożenie awaryjnego pułapu cen gazu