24 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Eurobound dodaje 8-dniową niezależną wycieczkę po Polsce, przedstawiającą historię i jedzenie

Eurobound dodaje 8-dniową niezależną wycieczkę po Polsce, przedstawiającą historię i jedzenie

Cały dzień z prywatnym transportem i przewodnikiem poświęcony jest zwiedzaniu niesławnego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, obecnie wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Eurofunt Nowa, samodzielna wycieczka po Polsce trwająca 8 dni i 7 nocy powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na ten kraj. Wycieczka obejmuje cztery noce w Krakowie i trzy noce w Warszawie, zakwaterowanie w hotelu 4-gwiazdkowym ze śniadaniem, podróż koleją pierwszej klasy z przesiadkami pomiędzy obydwoma miastami, prywatne wycieczki z anglojęzycznymi przewodnikami oraz prywatną lekcję gotowania.

Skup się na historii

Całodniowa wycieczka po Krakowie obejmuje Kopalnię Soli w Wieliskach, a UNESCO 700-letni obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO z trzema poziomami galerii, komnat i kaplic. Po wizycie w Kopalni Soli następuje półdniowy spacer po Starym Mieście i Rynku Głównym, XIV-wiecznych Sukiennicach i Kościele Mariackim. Atrakcją jest Zamek Królewski na Wawelu, kulturalne i polityczne centrum Polski aż do początków XVII wieku, z komnatami królewskimi i prywatnymi rezydencjami królewskimi.

Cały dzień z prywatnym transportem i przewodnikiem poświęcony jest zwiedzaniu niesławnego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, obecnie muzeum i miejsca pamięci wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Prywatna wycieczka po komunizmie klasycznym minivanem Nysa 522 stanowi główną atrakcją wizyty w Warszawie. Wycieczka ukazuje życie w czasach komunizmu po II wojnie światowej, obejmując monumentalne budynki zbudowane w tym okresie, dzielnicę mieszkaniową zaprojektowaną tak, aby pasowała do ideologii komunistycznej oraz Muzeum Życia w czasach komunizmu, w tym zrekonstruowaną komunistyczną kawiarnię.

Folklor i pierogi

W menu nie brakuje obfitej kuchni polskiej, zaczynając od kolacji i folkloru w Krakowie. Półdniowa, prywatna wycieczka kulinarna po Krakowie obejmuje trzy lub cztery restauracje i obejmuje degustację 10 dań na siedząco oraz próbkę wódki. Na koniec prywatna lekcja gotowania pierogów w znanej warszawskiej restauracji wraz z transportem odkrywa tajemnice domowych pierogów lub pierogów.