8 lipca, 2024

Emiliano Martinez ratuje Argentynę po tym, jak Lionel Messi nie wykorzystał rzutu karnego w rzutach karnych Copa America

HOUSTON, Teksas – 4 LIPCA: Emiliano Martinez z Argentyny świętuje obronę pierwszego rzutu karnego w serii rzutów karnych podczas meczu ćwierćfinałowego Copa America 2024 pomiędzy Argentyną a Ekwadorem na stadionie NRG 4 lipca 2024 r. w Houston w Teksasie.  (Zdjęcie: Logan Reilly/Getty Images)

Przez większą część czwartkowego meczu Argentyna była w dobrej formie. Przez ponad 360 minut w Copa America 2024 obrońcy tytułu nie stracili ani jednej bramki.

Jednak tuż po 22:00 w Houston Argentyna była o krok od eliminacji, oszołomiona Ekwadorem i przegrywająca w rzutach karnych po tym, jak Lionel Messi nie wykorzystał szansy na kopnięcie, dopóki bramkarz Emiliano Martinez ich nie obronił.

Argentyna prowadziła 1:0 przez większą część emocjonującego meczu, ale nie potrafiła przejąć kontroli nad meczem. W doliczonym czasie gry w drugiej połowie wyrównał Kevin Rodriguez z Ekwadoru, ku zaskoczeniu około 70 000 fanów na stadionie NRG, co doprowadziło do serii rzutów karnych.

W serii rzutów karnych, po długim samotnym spacerze z pomocy na pole karne, Messi strzelił bezpośrednio w środek bramki, która odbiła się od poprzeczki i wylądowała na dachu siatki.

Jednak Martinez, finalista Pucharu Świata 2022 i być może najlepszy wykonawca rzutów karnych na świecie, odpowiedział zdecydowaną obroną na pierwszej próbie Ekwadoru.

Po tym jak odskoczył, Wskazał na Messiego W środku pola Messi uderzył piłkę ręką swojego kolegi z drużyny, Cristiana Romero, w stronę Martineza, jakby chciał powiedzieć „dziękuję”.

„Byłem wdzięczny Leo Messiemu, byłem mu wdzięczny” – powiedział Martinez po meczu. „Uratował nas w Pucharze Świata, wygrał go, był najlepszy w historii w Pucharze Świata, a kiedy sprawy nie układały się pomyślnie. na swój sposób doznał poważnej kontuzji mięśnia przywodziciela”. „Czułem, że muszę mu pomóc, gdy nie wykorzystał rzutu karnego”.

Po tym, jak Julian Alvarez strzelił zwycięskiego gola dla Argentyny w rzutach karnych, Martinez wykonał kolejną świetną obronę, skacząc w prawą stronę i blokując piłkę potężną lewą ręką.

READ  J.D. Davis został zwolniony i stracił większość swojej pensji wynoszącej 6,9 miliona dolarów po tym, jak Giants skorzystali z luki prawnej

Martinez, który jest zarówno kochany, jak i pogardzany za swoje umiejętności widowiskowe, umiejętności gry i przygody, zeskoczył z murawy, zwrócił się do kibiców za bramką i zaczął tańczyć.

W tamtym momencie wydawało się, że Ekwador nie ma już szans. ArgentynaNagle magia zespołu wróciła. Gdzie Alexis McAllister strzelił gola i dał drużynie prowadzenie 2-0.

Tak naprawdę ich pewność siebie nigdy nie zachwiała. Nawet natychmiast po tym, jak Messi przegapił okazję, jego przyjaciel i kolega z drużyny Rodrigo De Paul Wydawało się, że podszedł do niego i go pocieszył„Wygramy to. Wygramy to”.

Ekwador strzelił kolejne dwa rzuty karne, ale Gonzalo Montiel, który 19 miesięcy temu strzelił decydujący rzut w Katarze, zachował spokój i dał Argentynie prowadzenie 3:1. Nicolas Otamendi strzelił rzut karny i zapewnił Argentynie miejsce w półfinale, gdzie w piątek zmierzy się ze zwycięzcą meczu Kanada-Wenezuela.

Przez kilka minut czwartkowego meczu wydawało się, że zespół jest na dobrej drodze do półfinału. Jednak zespół nie spisał się wcale dobrze. Martinez zdołał podtrzymać serię bezbramkowych meczów na początku pierwszej połowy dzięki znakomitej obronie.

Ostatecznie Argentynie udało się strzelić pierwszego celnego gola. McAllister przyjął rzut rożny Messiego w najbliższy słupek i podał piłkę w dalszy słupek, gdzie Lisandro Martinez sprytnie czekał, aby umieścić piłkę w siatce.

Jednak argentyński atak był wyjątkowo spokojny przez większą część meczu. Messi, który wrócił do formy po kontuzji, której doznał dziewięć dni temu w meczu z Chile, nie był w najlepszej formie.

Piętnaście minut po rozpoczęciu drugiej połowy Ekwador otrzymał rzut karny, ale Ener Valencia trafił w słupek po podaniu do Emi Martineza w złym kierunku.

Jednak słabsza drużyna zdołała pokonać obrońców tytułu, ostatecznie zdobywając zasłużone wyrównanie w doliczonym czasie gry.

READ  Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg zdobywa medale w występie jiu-jitsu | Marka Zuckerberga

Dwie minuty później prawie zmiażdżyli Argentynę drugim golem, gdy Jordi Caicedo uderzył głową obok bramki.

Zatem w ćwierćfinale dogrywka została pominięta i zamieniona na rzuty karne – jak ma to miejsce we wszystkich meczach rundy pucharowej Copa America przed finałem, jeśli mecz kończy się remisem.

Jednak w rzutach karnych Argentyna miała ogromną, niezachwianą przewagę przy wzroście 6 stóp i 5 cali: człowiek, którego nazywają „Depo”, dojrzewający bramkarz, który 18 grudnia 2022 r. pozwolił Messiemu podbić świat i który powtórzył swoje bohaterskie wyczyny do czwartkowej nocy.

Być może jego umiejętności dryblingu nie zadziałały, ale jego rozmiar i instynkt zniszczyły Ekwador i uratowały Argentynę przed krawędzią.

Po zwycięstwie Otamendiego Messi ponownie macha prawą pięściąPo krótkiej chwili Argentyńczycy znów zaczęli śpiewać i tańczyć.