22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Elon Musk twierdzi, że Apple „zagroził zablokowaniem” Twittera w swoim App Store

Elon Musk twierdzi, że Apple „zagroził zablokowaniem” Twittera w swoim App Store


Nowy Jork
Biznes CNN

Elon Musk twierdził w poniedziałek, że Apple „zagroził” usunięciem Twittera z jego iOS App Store, co może być druzgocące dla właśnie przejętej firmy Muska o wartości 44 miliardów dolarów.

„jabłko

(AAPL)
Zagroził również zablokowaniem Twittera w swoim sklepie z aplikacjami, ale nie chciał nam powiedzieć dlaczego” – powiedział Musk w jednym z kilku tweetów wymierzonych w Apple w poniedziałek.

(AAPL)
i jej CEO w związku z domniemanymi posunięciami, które mogłyby zagrozić działalności Twittera.

W innym tweecie Musk stwierdził, że Apple w większości przestał reklamować się na Twitterze. „Czy oni nienawidzą wolności słowa w Ameryce” – powiedział, najwyraźniej nawiązując do deklarowanej chęci promowania swojej idei wolności słowa na platformie. „Co się dzieje [Apple CEO Tim Cook]? – dodał Musk w kolejnym tweecie Krytykować wielkość jabłka, przejęte Zaangażowany w „cenzurę” i Nieczynne Apple pobiera od dużych twórców aplikacji opłatę transakcyjną w wysokości 30% za umieszczenie ich w App Store.

Burza tweetów podkreśla wątłe relacje między Muskiem a Apple, które wraz z Google pełnią rolę głównych strażników aplikacji mobilnych. Na długo przed tym, jak został dyrektorem generalnym Tesli na Twitterze Powiedział że kiedy firma samochodowa borykała się z problemami, rozważał sprzedaż firmy Apple, ale Cook odmówił spotkania się z nim.

Usunięcie ze sklepu Apple App Store lub Google Store byłoby szkodliwe dla działalności Twittera i tak jest Już walczy Z reklamodawcami tracącymi obserwujących Przejęcie Muska oraz trudna początkowa próba rozszerzenia działalności ubezpieczeniowej.

Apple nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz do tweetów Muska. Firma wcześniej wykazywała gotowość do usuwania aplikacji ze swojego App Store w związku z obawami dotyczącymi jej zdolności do moderowania szkodliwych treści lub próbą obejścia cięć, jakie Apple otrzymuje z zakupów i subskrypcji w aplikacji.

W styczniu 2021 r. Apple usunął Parler, aplikację popularną wśród konserwatystów, w tym niektórych członków skrajnej prawicy, ze swojego App Store w następstwie ataku na Kapitol Stanów Zjednoczonych w związku z obawami dotyczącymi zdolności platformy do wykrywania i moderowania mowy nienawiści i podżegania. Parler był Powrót do Apple App Store Trzy miesiące po zaktualizowaniu naszych praktyk moderowania treści.

READ  W sądowej walce z Twitterem Elon Musk wskazuje na rząd Indii

W swoich oficjalnych wytycznych dotyczących przeglądu App Store firma Apple wymienia kilka standardów bezpieczeństwa, które aplikacje muszą spełniać, aby mogły znaleźć się w sklepie, w tym możliwość blokowania „treści, które są obraźliwe, niewrażliwe, niepokojące, mające na celu wywołanie odrazy w bardzo złym guście” lub po prostu przerażające”, takie jak mowa nienawiści, pornografia i terroryzm. Wytyczne mówią: „Jeśli chcesz szokować i obrażać ludzi, App Store nie jest miejscem dla Twojej aplikacji”.

Wiele grup społeczeństwa obywatelskiego, badaczy i innych obserwatorów branży wyraziło obawy co do zdolności Twittera do skutecznego moderowania szkodliwych treści i utrzymania integralności platformy po masowych zwolnieniach firmy i masowych odejściach pracowników. Musk twierdził również, że chce wzmocnić „wolność słowa” na platformie i zaczął przywracać niektóre konta, które zostały wcześniej zbanowane lub zawieszone z powodu powtarzających się naruszeń zasad Twittera. samego Muska Zaangażuj się w teorię spiskową I wiele innych kontrowersyjnych tweetów, odkąd objął stanowisko właściciela Twittera.

Płodny mówca i antagonista, Musk wcale się nie uspokoił od czasu przejęcia firmy. Twierdził, że to, co mógł stracić w dochodach, nadrobił dzieląc się. Częścią strategii wydaje się być nieustanne atakowanie wrogów, czy to osobistych, czy „wolności słowa”.

W wywiadzie dla CBS na początku tego miesiąca Cook został zapytany, czy są jakieś sposoby, w jakie Twitter mógłby się zmienić, co spowodowałoby, że Apple usunęłoby go z App Store. Cook odpowiedział: „Mówią, że będą nadal moderować i tak dalej… Zależy mi na tym, aby to zrobili”. „Ponieważ nie sądzę, aby ktokolwiek naprawdę chciał mowy nienawiści na ich platformie. Więc liczę na to, że będą to nadal robić”.

w redakcyjny Opublikowany w New York Times w zeszłym tygodniu Yoel Roth, były szef zaufania i bezpieczeństwa Twittera, który opuścił firmę na początku tego miesiąca, zauważył, że Twitter zaczął już odbierać telefony od operatorów sklepów z aplikacjami po przejęciu firmy przez Muska. Roth powiedział, że nieprzestrzeganie przez firmę zasad Google i Apple App Store może być „katastrofalne”.

READ  Dow rośnie, wielkie firmy technologiczne słabną: co dalej z akcjami, gdy inwestorzy czekają na wskazówki Fed

A w miniony weekend szef Apple App Store, Phil Schiller, Usunięto jego konto na Twitterze.

Chociaż status relacji Apple i Twittera jest niejasny, producent iPhone’a wyświetlał reklamy w Czarny piątek na platformie jeszcze w zeszły czwartek, zgodnie z postem CNN.

Wiele firm ograniczyło wydatki na reklamę cyfrową w ostatnich miesiącach, ponieważ gospodarka się załamała, a Twitter prawdopodobnie zawsze będzie tylko niewielką częścią budżetu reklamowego Apple. Jednak wpływ Apple na Twittera może być bardziej znaczący, w tym, jeśli Musk odniesie sukces w przeniesieniu swojej podstawowej działalności, aby bardziej polegać na przychodach z subskrypcji, być może będzie musiał zapłacić Apple 30% obniżki.

W jednym tweecie w poniedziałek Musk zapytał swoich prawie 120 milionów obserwujących, czy wiedzą, że „Apple pobiera tajny podatek w wysokości 30% od wszystkiego, co kupujesz w App Store?” W innym tweecie zamieścił zdjęcie zjazdu z autostrady: jeden pas z napisem „zapłać 30%”, drugi z napisem „idź na wojnę”. Stary samochód noszący nazwę „Elon” sunął w kierunku tego ostatniego.