30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Elon Musk powołał wyłącznego dyrektora Twittera, rozwiązując radę dyrektorów

Elon Musk powołał wyłącznego dyrektora Twittera, rozwiązując radę dyrektorów

Platforma społecznościowa poinformowała w poniedziałek w oświadczeniu dla Giełdy Papierów Wartościowych, że Elon Musk został mianowany jedynym dyrektorem Twittera i rozwiązał radę dyrektorów przed zakończeniem przejęcia firmy za 44 miliardy dolarów.

Musk został jedynym dyrektorem firmy „zgodnie z warunkami umowy o fuzji”, firma powiedziała Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Firma poinformowała, że ​​członkowie zarządu Twittera, Brett Taylor, Parag Agrawal, Omid Kordestani, David Rosenblatt, Martha Lynn Fox, Patrick Beechette, Egon Durban, Phi Fei Lee i Mimi Alemayehu nie będą już zasiadać w zarządzie.

Rozwiązanie zarządu jest jedną z serii zmian dokonanych przez miliardera Teslę i dyrektora generalnego SpaceX po przejęciu własności firmy w zeszłym tygodniu, zamykając sześciomiesięczny proces.

Po nabyciu również piżmo Podobno porzuciła niektórych członków najwyższego kierownictwa firmyw tym CEO Agrawal, Chief Financial Officer Ned Segal i Head of Legal Policy Vijaya Jade.

Własność Muska wzbudziła obawy krytyków, że wyeliminuje on zasady modyfikowania treści w sposób, który prowadzi do mowy nienawiści i dezinformacji na platformie. The Washington Post doniósł w piątek, że rasistowskie i antysemickie tweety szybko rozprzestrzeniły się na Twitterze po przejęciu władzy przez Muska.

Musk może również pozwolić użytkownikom z zablokowanymi kontami w przeszłości, w tym byłemu prezydentowi Trumpowi, na powrót na platformę. piątkowe piżmo Powiedział, że planuje zbudować „Rada ds. nadzoru nad treścią o bardzo zróżnicowanych poglądach” oraz że „decyzje dotyczące głównych treści, w tym dotyczących ponownych obliczeń, nie będą podejmowane przed zebraniem się rady.

piżmo Mówi się również, że planuje rozpocząć pobieranie opłat od użytkowników 20 USD miesięcznie za zweryfikowane konto.