12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Elon Musk planuje zwolnienia na Twitterze z nowym zespołem

Elon Musk planuje zwolnienia na Twitterze z nowym zespołem

Zawieszenie

SAN FRANCISCO – Członkowie wewnętrznego kręgu miliardera Elona Muska spotkali się w weekend z pozostałymi czołowymi prezesami Twittera i przeprowadzili szczegółowe dyskusje na temat podejścia witryny do moderowania treści, a także planów zwalniać z pracy 25 procent siły roboczej na start.

Rozmowy te prowadził Alex Spiro, znany prawnik, taki jak Musk przez kilka lat. Spiro odgrywa aktywną rolę w zarządzaniu kilkoma zespołami na Twitterze, w tym stosunkami prawnymi i rządowymi, polityką i marketingiem, według czterech osób zaznajomionych z dyskusjami, które wypowiedziały się pod warunkiem zachowania anonimowości, aby je opisać, a także tweety niektórych zaangażowanych osób .

Według zdjęć uzyskanych przez The Washington Post jego koledzy z Longtime Musk, David Sacks i Jason Calcanis, pojawili się w katalogu firmy w weekend. Obaj mieli oficjalne e-maile firmowe, a ich tytuły brzmiały „Staff Software Engineer”. Tytułem Muska w katalogu był CEO, chociaż stanowisko to nie zostało podane do publicznej wiadomości. Odnosi się do siebie jako „Twit Chief”.

27 października Elon Musk zakończył zakup Twittera i zaczął przejmować kontrolę nad firmą zajmującą się mediami społecznościowymi, zwalniając kilku kluczowych dyrektorów. (Wideo: Jonathan Baran/The Washington Post)

W międzyczasie zespół podejmował decyzję o tym, co ma być pierwszą rundą zwolnień, która, według jednej z osób, będzie miała na celu prawie jedną czwartą z ponad 7000 pracowników. Osoba ta powiedziała, że ​​zwolnienia zaszkodzą prawie wszystkim działom i oczekuje się, że w nadchodzących dniach szczególnie wpłyną na sprzedaż, produkty, inżynierię, prawo, zaufanie i bezpieczeństwo. Po inżynierach, niektórzy z najlepiej opłacanych pracowników Twittera zajmują się sprzedażą, a wielu z nich zarabia ponad 300 000 USD, jak wynika z dokumentów, które ukazały się The Post.

Elon Musk przejmuje Twittera i zwalnia prezesów

Twitter, Musk, Spiro, Sacks i Calcanis nie odpowiedział na prośby o komentarz.

READ  Spadek kontraktów terminowych Dow: dreszcze Netflix; Zakup 3 punktów Tesla Eyes za naliczone zyski

Właściciel miliardera Tesla kupił Twittera za 44 miliardy dolarów w zeszłym tygodniu po kilku żmudnych miesiącach negocjacji i sporów prawnych. Musk po raz pierwszy zgłosił się do firmy wiosną, a kilka miesięcy później próbował się wycofać. Twitter pozwał go do zmuszenia go do sfinalizowania transakcji, a przedsiębiorca ostatecznie zgodził się i zaoferował zakup firmy po pierwotnej cenie oferty.

Musk zwrócił się do wielu swoich dawnych sojuszników, kiedy zaczął naprawiać Twittera.

Konserwatysta i darczyńca, Sacks współpracował z Muskiem od czasu, gdy dwie dekady temu wspólnie zarządzali PayPalem. Torby zostały wysłane silne pomysły O moderowaniu treści online i krytykowaniu cenzury ze strony Big Tech.

Akta sądowe wykazały, że Calcanis jest również starym przyjacielem Muska, który często wysyła do niego SMS-y, aby doradzić w sprawie umowy, w tym zwolnień.

Dokumenty opisujące plany zaangażowania pracowników Twittera

Kalakany ćwierkanie W tę sobotę był „Dzień Zero” wraz ze zdjęciem filiżanki kawy na Twitterze, dodając, że omawiał kwestie bezpieczeństwa, wraz z botami i trollami, z Yoelem Rothem, dyrektorem Twittera odpowiedzialnym za politykę moderacji treści. Roth następnie opublikował szczegóły dotyczące tych zasad.

W niedzielę Musk opublikował jasne wewnętrzne wiadomości od Rotha na temat wskaźników Twittera, argumentując, że pokazują one zarządowi Twittera i prawnikom „świadomie ukryli… dowody z sądu”. Tweet pokazał, że Musk wykorzystuje swój nowo uzyskany dostęp do informacji poufnych do czyszczenia kont.

Nowy zespół kierowniczy zadaje pytania dotyczące każdego aspektu działalności, w tym szczegółów moderowania treści, spamu i ryzyka nadchodzących wyborów, powiedzieli ludzie.

READ  Firma Anchor Brewing Company z San Francisco poinformowała, że ​​zakończyła działalność

Inny kolega Musk, który napisał na Twitterze o swoim zaręczynach, Sriram Krishnan, partner w firmie venture capital Andreessen Horowitz, również napisał na Twitterze, że pomaga w transakcji. Firma zainwestowała 400 milionów dolarów.

Niecałe trzy dni po przejęciu Muska pracownicy Twittera byli świadomi wszelkich nowych planów firmy od niedzielnego wieczoru, według kilku pracowników, z którymi skontaktował się The Post, którzy rozmawiali pod warunkiem zachowania anonimowości, aby chronić swoje miejsca pracy. Firma nie wydała jeszcze oficjalnego ogłoszenia o przejęciu. Dział komunikacji milczy. Rozeszły się pogłoski o zwolnieniach, a niektóre ogłoszenia po cichu wychodzą.

Zwolnienia na Twitterze zbliżają się

Oczekuje się, że zwolnienia rozpoczną się przed 1 listopada, kiedy pracownicy Twittera mają otrzymać dodatkowe wynagrodzenie związane z nagrodą akcyjną. W niedzielę Musk napisał na Twitterze, że raport o zbliżającym się zwolnieniu na Twitterze w przyszłym tygodniu był „fałszywy”.

Na początku tego roku Musk powiedział potencjalnym partnerom w umowie, że planuje obciąć około 75 procent całkowitej siły roboczej Twittera, co pozostawiłoby firmę z około 2000 pracownikami, jak wynika z wywiadów i dokumentów uzyskanych przez The Post. Musk powiedział pracownikom w zeszłym tygodniu, kiedy odwiedził siedzibę Twittera, że ​​nie planuje wyciąć trzech czwartych siły roboczej.

Inna osoba zaznajomiona z transakcją, która w zeszłym tygodniu wypowiadała się pod warunkiem zachowania anonimowości w celu omówienia drażliwych spraw, powiedziała, że ​​całkowita liczba zwolnień była prawdopodobnie bliska 50 procent.

Musk zwolnił już czterech dyrektorów generalnych, wysłał inżynierów Tesli, aby ocenili kod oprogramowania Twittera, i napisał na Twitterze, że planuje utworzyć radę ekspertów ds. zarządzania treścią.

W międzyczasie wyjaśnia trudności swojego nowego zadania, Musk Tweetuj poza treścią Ze strony znanej z rozpowszechniania dezinformacji w ten weekend.

W sobotę Hillary Clinton, była pierwsza dama i kandydatka na prezydenta Demokratów w 2016 roku, Opublikuj tweeta Skrytykowała Partię Republikańską za szerzenie „mylących teorii nienawiści i spisku”, które według niej ośmieliły mężczyznę, który na początku piątku zaatakował Paula, męża przewodniczącej Izby Nancy Pelosi, w domu tej pary w San Francisco.

READ  Raport o ofertach pracy pokazuje 428 000 zdobytych miejsc pracy: Aktualizacje na żywo

„Jest niewielka szansa, że ​​ta historia jest czymś więcej niż na pierwszy rzut oka”, napisał Musk w odpowiedzi na tweeta, udostępniając link do artykułu na stronie internetowej Santa Monica Observer. Opisz to przez weryfikatorów faktów jako źródło niskiej wiarygodności na korzyść skrajnej prawicy. Artykuł twierdzi, bez dowodów, że Paul Pelosi był pijany i walczył z męską prostytutką, powołując się na teorię spiskową krążącą wcześniej po prawej stronie. Inni prawicowi wpływowi, z którymi Musk wchodził w interakcję online, również wzmocnili konspiracyjną narrację.

Działania Muska, który od tego czasu usunął tweeta, pokazują, że Twitter ma przed sobą skomplikowaną ścieżkę, szczególnie w nawigowaniu po publicznych działaniach Muska i dostosowywaniu ich do tego, co mówi prywatnie.

Rachel Lerman przyczyniła się do powstania tego raportu.