1 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Elon Musk mówi, że ustąpi ze stanowiska CEO Twittera, jeśli znajdzie następcę

komentarz

Elon Musk powiedział, że ustąpi ze stanowiska CEO na Twitterze – gdy tylko znajdzie kogoś, kto jest „na tyle głupi, by przyjąć tę pracę”.

Jednak Musk planuje przejąć kontrolę nad oprogramowaniem i zespołami serwerów firmy zajmującej się mediami społecznościowymi, kluczowymi obszarami, które pozwolą mu kontrolować decyzje dotyczące produktów.

piżmo Swoją decyzję napisał na Twitterze We wtorek wieczorem w odpowiedzi na nienaukową, niereprezentatywną ankietę, którą przeprowadził dwa dni wcześniej, pytając użytkowników, czy powinien ustąpić ze stanowiska prezesa firmy. Ponad 10 milionów ludzi, czyli 57,5 ​​procent respondentów, głosowało za odejściem z urzędu.

Musk wcześniej powiedział, że będzie trzymał się wyników nieoficjalnej ankiety, którą przeprowadził po tym, jak nawet niektórzy z jego sojuszników skrytykowali niektóre z ostatnich zasad Twittera. Ankieta była jedną z serii publicznych uderzeń w jego wizerunek od czasu objęcia tej roli. W tym miesiącu został wygwizdany przez publiczność, gdy wszedł na scenę w programie komika Dave’a Chappelle’a w San Francisco.

Sześć momentów, które definiują kadencję Muska jako CEO Twittera

Przedsiębiorca, który prowadzi również Teslę i SpaceX, przejąć firmę zajmującą się mediami społecznościowymi w październiku w transakcji o wartości 44 miliardów dolarów. piżmo o których mowa poprzednio Nie zamierzał na dłuższą metę wyprzedzać Twittera.

Musk nie odpowiedział bezpośrednio na wyniki ankiety przez ponad dzień po jej zamknięciu, ale zareagował na kilka tweetów, które sugerowały, że ankieta mogła zostać zhakowana przez boty lub że nie była to reprezentatywna próbka tego, czego chcieli ludzie. .

Jego chłodna odpowiedź na ankietę we wtorek wieczorem pozostawiła otwarte drzwi dla niego, aby zachować pierwsze miejsce na czas nieokreślony.

„Dokładna ocena!” Musk odpowiedział na tweeta, w którym pytano, dlaczego „oferowanie tej niechcianej pracy” miałoby tak denerwować ludzi.

READ  Meksyk i Tesla są bliskie osiągnięcia porozumienia inwestycyjnego po tym, jak źródła dzwonią do prezydenta

Niektórzy inwestorzy Tesli namawiali Muska do ustąpienia z firmy zajmującej się mediami społecznościowymi, aby skoncentrować swoją energię Firma zajmująca się samochodami elektrycznymi, który miał problemy na giełdzie. Akcje Tesli spadły we wtorek o ponad 8 procent podczas handlu.

Kadencja Muska na Twitterze była czasami burzliwa i chaotyczna. Miliarder Tysiące zwolnionych pracowników, rozwiązanie grupy zewnętrznej który nadzorował bezpieczeństwo online i przywracał zawieszone konta na wysokim poziomie, m.in Jeden należy do byłego prezydenta Donalda Trumpa.

Ani słowa od Muska o tym, czy zrezygnuje. Przegrał ankietę, której powiedział, że będzie się trzymał.

złapany Ruchy były kontrowersyjne Z wieloma użytkownikami Twittera i reklamodawcami, ryzykując główne źródło przychodów firmy. Ale inni się cieszyli programu wolności słowa Namawiała go, by pozostał dyrektorem generalnym.

Musk kilkakrotnie wykorzystywał ankiety na Twitterze do podejmowania kluczowych decyzji od czasu przejęcia firmy, w tym tego, czy powinien przywrócić Trumpa. Zapytano również użytkowników, czy firma powinna zaoferować „ogólną amnestię”. za zawieszone konta, Wiele z nich zaczęło później ponownie pojawiać się na stronie.

Musk uruchomił kolejną ankietę we wtorek wieczorem, tym razem pytając użytkowników, czy Kongres powinien zatwierdzić 1,7 biliona dolarów. Umowa finansowania rządowego.

Kat Zakrzewski przyczynił się do powstania tego raportu.