20 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zysk FedEx (FDX) w drugim kwartale 2023 roku

Zysk FedEx (FDX) w drugim kwartale 2023 roku

Samolot transportowy FedEx

Leslie Josephs | CNBC

fedex We wtorek powiedział, że jego kwartalny zysk i sprzedaż spadły w porównaniu z rokiem ubiegłym i ostrzegł przed dalszym słabym popytem, ​​ale powiedział, że „agresywne” środki cięcia kosztów łagodzą cios.

Dochód netto giganta dostarczającego paczki spadł do 788 milionów dolarów w ciągu trzech miesięcy zakończonych 30 listopada, w porównaniu z 1,04 miliarda dolarów rok wcześniej. Sprzedaż spadła w tym okresie do 22,8 mld USD, w porównaniu z 23,5 mld USD w poprzednim roku, co było wartością niższą od szacunków.

Dostosowując się do pozycji jednorazowych, FedEx odnotował zysk na akcję w wysokości 3,18 USD, wyprzedzając szacunki analityków, ale znacznie poniżej 4,83 USD na akcję, które odnotował w tym samym okresie ubiegłego roku.

Oto jak FedEx radził sobie w drugim kwartale roku fiskalnego 2023 w porównaniu z szacunkami konsensusu Refinitiv:

  • Zysk na akcję: Skorygowane 3,18 USD w porównaniu z oczekiwanymi 2,82 USD
  • Przychody: 22,8 mld dolarów, w porównaniu do oczekiwanych 23,74 mld dolarów

Firma odnotowała szczególną słabość w dziale Express, gdzie przychody operacyjne w tym segmencie spadły o 64% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Przychody operacyjne FedEx Ground wzrosły o 24% rok do roku, a przychody operacyjne FedEx Freight wzrosły o 32% rok do roku. Wszystkie trzy jednostki zostały wsparte wzrostem rentowności.

We wrześniu FedEx ogłosił środki cięcia kosztów, które obejmowały uziemienie samolotów i zamknięcie niektórych biur. również podniesiony Dostawa paczki stawki. Firma wycofała się wówczas ze swoich wskazówek, a dyrektor generalny Raj Subramaniam ostrzegł, że gospodarka wejdzie w „globalną recesję”.

FedEx powiedział we wtorek, że będzie w stanie wyciąć kolejny miliard dolarów ponad to, co przewidywał we wrześniu, przynosząc całkowite oszczędności fiskalne na 2023 rok do 3,7 miliarda dolarów w porównaniu z planem z początku tego roku.

READ  Ford wprowadza pierwszy F-150 Lightning, gdy wojna elektrycznych ciężarówek wkracza na wyższy bieg

„Nasze zespoły są niezachwianie skoncentrowane na osiąganiu oszczędności w celu poprawy rentowności” — powiedział dyrektor finansowy FedEx, Michael Lenz, w komunikacie o zarobkach. „Oczekując na drugą połowę naszego roku podatkowego, przyspieszamy nasze postępy w działaniach kosztowych, co pomaga zrównoważyć utrzymującą się globalną słabość wolumenu”.

FedEx prognozuje, że całoroczny zysk na akcję wyniesie od 13 do 14 USD, czyli mniej niż oczekiwali analitycy na poziomie 14,08 USD na akcję.

Akcje spółki spadły o około 36% w ciągu roku od wtorkowego zamknięcia, w porównaniu do spadku S&P 500 o prawie 20%.

Kierownictwo FedEx odbędzie rozmowę telefoniczną z analitykami w celu omówienia wyników o godzinie 17:30 czasu wschodniego. Prawdopodobnie staną przed pytaniami o światową gospodarkę, popyt i niezawodność podróży wakacyjnych oraz ich koszty w nadchodzącym roku.