30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Elon Musk mówi, że umowa na Twitterze może zostać kontynuowana po potwierdzeniu danych użytkownika

Elon Musk mówi, że umowa na Twitterze może zostać kontynuowana po potwierdzeniu danych użytkownika

Umowa Elona Muska na zakup Twittera może zostać zrealizowana, jeśli szczegóły zostaną potwierdzone na rzeczywistych kontach użytkowników platformy mediów społecznościowych.

Musk chce wiedzieć, ile „botów spamowych” i ilu to prawdziwi ludzie.

Miliarder CEO Tesla Zgodził się kupić Twittera w kwietniu za 44 miliardy dolarów, ale od lipca próbuje wycofać się z umowy, oskarżając Twittera o wprowadzenie w błąd swojego zespołu co do prawdziwej wielkości bazy użytkowników i innych problemów, które, jak powiedział, stanowiły oszustwo i naruszenie umowy .

Twitter pozwał go w zeszłym miesiącu, aby dokończyć przejęcie, a Musk odpowiedział.

Profil Elona Muska na Twitterze jest wyświetlany na ekranie komputera, a logo Twittera na ekranie telefonu. (Jacob Borzeki / NoorPhoto przez Getty Images / Getty Images)

Obie strony idą na proces w październiku w sądzie stanu Delaware.

REAL BEEF ELON MUSK UJAWNIONE NA TWITTERIE

„Jeśli Twitter po prostu zapewnia metodę próbkowania 100 kont i sposobu, w jaki są one potwierdzane jako prawdziwe, umowa powinna być kontynuowana na pierwotnych warunkach” – napisał Musk na Twitterze na początku soboty. „Jednak jeśli ich wnioski SEC okażą się materialnie fałszywe, nie powinieneś tego robić”.

Musk, który ma ponad 100 milionów obserwujących na Twitterze, nadal rzuca wyzwanie Dyrektor generalny Twittera Parag Agrawal do „Publicznej dyskusji na temat współczynnika botów na Twitterze”.

Twitter San Francisco

Zdjęcie na banerze przed siedzibą Twittera w San Francisco. (AP Photo/Jed Jacobsohn/AP Newsroom)

Twitter odmówił komentarza w sobotę. Firma wielokrotnie ujawniała, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Oszacuj, że mniej niż 5% kont użytkowników to fałszywe lub spam, przy czym informacja o wyłączeniu odpowiedzialności może być wyższa. Musk zrezygnował z dalszego badania due diligence, podpisując w kwietniu umowę o połączeniu.

READ  Raport o ofertach pracy pokazuje 428 000 zdobytych miejsc pracy: Aktualizacje na żywo

Pozew wzajemny Muska przeciwko Twitterowi mówi, że on i Wall Street rzucają światło: Raport

W szczegółach zgłoszonych na temat roszczenia wzajemnego Muska, Twitter jest oskarżany o celowe „błędne obliczenie” liczby hostowanych kont spamowych w celu zmodyfikowania wskaźników użytkowników „w ramach swojego planu, aby wprowadzić inwestorów w błąd co do perspektyw firmy”.

Elon Musk i Parag Agrawal.

Elon Musk (z lewej) i CEO Twittera Parag Agrawal. (Reuters | Zdjęcie na Twitterze/Reuters)

Twierdzi również, że poleganie Twittera na metryce mDAU, czyli dziennych aktywnych użytkownikach Twittera, jako podstawie przychodów, samo w sobie jest mylące.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ WIĘCEJ O FOX BUSINESS

Twitter odpowiedział we wniosku w Delaware Chancery Court, opisując rozumowanie Muska jako „historię wymyśloną w celu uniknięcia porozumienia o fuzji, do którego Musk już się nie odwołuje”.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.