7 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Elon Musk zwraca się do sądu o odrzucenie wniosku Twittera o szybki proces

Elon Musk zaprasza CEO Twittera, Paraga Agrawala, na debatę na temat botów

Cindy miliarderka Elona Muska prowokacja Świergot Wyzwał dyrektora generalnego Paraga Agrawala na „publiczną debatę” na temat fałszywych kont i spamu w trakcie kontrowersyjnej batalii prawnej o przejęcie o wartości 44 miliardów dolarów.

Musk złożył w Securities and Exchange ofertę nabycia Twittera w kwietniu tego roku. Po tym, jak firmy zgodziły się na zawarcie prywatnej umowy przejęcia, Musk powiedział, że zakończył przejęcie i oskarżył Twittera o podawanie fałszywych danych, w tym w zgłoszeniach SEC, dotyczących ilości zarabianych dziennych aktywnych użytkowników oraz liczby użytkowników. Konta spamu i botów w sieci społecznościowej.

Następnie Twitter pozwał Muska w sądzie w Delaware, aby zapewnić, że umowa pójdzie zgodnie z obietnicą, a Musk złożył powództwa wzajemne i liczniki Tam 29 lipca.

W serii tweetów, które Musk zaczął publikować tuż przed 1:00 w sobotę, 6 sierpnia, Musk Wejdź w interakcję z fanem który podsumował swoje oskarżenia dotyczące Twittera, w tym, że zatrzymał się i zrezygnował, „nieaktualne dane” i „fałszywy zbiór danych”, kiedy zapytał firmę o szczegóły dotyczące harmonogramu mDAU oraz oszacowania kont spamu i botów.

CEO Tesli i SpaceX napisałDobre podsumowanie problemu. Jeśli Twitter po prostu udostępnił metodę próbkowania 100 kont i sposobu, w jaki zostały one potwierdzone jako prawdziwe, umowa powinna być kontynuowana na pierwotnych warunkach. Jeśli jednak ich zgłoszenia do SEC okazały się istotnie fałszywe, wówczas nie powinien.

Tuż przed 9 rano w sobotę rano, złap Rozpoczęła się ankieta na Twitterze Prosi swoich zwolenników o głosowanie, czy[l]es Ponad 5% użytkowników Twittera dziennie to fałszywi/spam. Uczestnicy nieformalnej ankiety mogą wybrać jedną z odpowiedzi Muska, która brzmi „tak”, a następnie trzy emotikony robota lub „Lmaooo nie” (potoczny skrót „lmao)” oznacza „śmiej się z mojego głosu”.

Jak napisał Musk Sobotni poranek: „Jestem tutaj, aby rzucić wyzwanie Umieść tweeta Do ogólnej dyskusji na temat współczynnika botów na Twitterze. Niech udowodni opinii publicznej, że Twitter ma mniej niż 5% fałszywych lub spamujących użytkowników dziennie! „

READ  Ishan Wahey: Stany Zjednoczone oskarżają byłego menedżera Coinbase w pierwszej sprawie dotyczącej handlu poufnymi informacjami kryptograficznymi

Źródło bliskie firmie twierdzi, że debata nie odbędzie się poza toczącym się procesem.

Prawnicy Muska nie odpowiedzieli na prośby o komentarz w sobotę, a prawnik z Twittera odmówił skomentowania tweetów Muska w sobotę.

Prawnicy Twittera argumentowali w zeznaniach sądowych, że Musk dał firmie tylko dwadzieścia cztery godziny na zaakceptowanie swojej oferty przed przesłaniem jej bezpośrednio do udziałowców Twittera, zrzekając się należytej staranności, w tym możliwości uzyskania większej ilości informacji o fałszywych kontach lub spamie.

„Powtarzające się błędy Muska w opisie umowy o połączeniu nie mogą zmienić jej jasnych słów” – napisali w aktach sądowych.

Na dorocznym zgromadzeniu akcjonariuszy Tesli 4 sierpnia Musk został poproszony o zabranie głosu na Twitterze podczas sesji pytań i odpowiedzi, która nastąpiła po głosowaniu przez pełnomocnika.

Powiedziałdo śmiechu publiczności: „Oczywiście muszę być trochę ostrożny w tym, co mówię o Twitterze, ponieważ jest ten garnitur i takie tam”. Podkreślił, że jedyne papiery wartościowe, które posiada, to: Tesla i Twittera.

Potem przemówił tak, jakby nadal chciał zostać właścicielem firmy zajmującej się mediami społecznościowymi, w przeciwieństwie do argumentów wysuwanych przez Muska za pośrednictwem jego prawników w aktach prawnych stanu Delaware, w których Musk twierdzi, że nie powinien zawierać umowy.

Na zgromadzeniu akcjonariuszy Tesli 2022 Musk powiedział: „Myślę w przypadku Twittera, ponieważ często go używam, często strzelam sobie w stopy, wiesz, kopie sobie grób itp. Myślę, że — bardzo rozumiem produkt cóż, więc myślę, że mam dobry pomysł na to, co zespół inżynierów powinien skierować na Twittera, aby radykalnie go ulepszyć.

Dodał, że Twitter „pomoże przyspieszyć„ bardzo świetną wizję ”, która musiała zbudować projekt, o którym myślał od wczesnych lat jako przedsiębiorca technologiczny, X.com lub X Corporation”.

Powiedział: „Oczywiście można zacząć od zera, ale myślę, że Twitter pomoże przyspieszyć to za trzy do pięciu lat. Więc to jest coś, co uważałem za bardzo przydatne przez długi czas. Wiem, co robić z tym. Nie musi tak być. „Masz do tego Twittera, ale, jak powiedziałem, prawdopodobnie będzie to trwało co najmniej trzy lata i myślę, że jest to coś, co będzie bardzo przydatne dla świata”.

READ  Apple ma duży problem z fabryką iPhone'ów swojego dostawcy w Chinach

Podczas tego spotkania Musk nie wdawał się w żadne inne szczegóły. Jednak podobno powiedział przez ratusz Podczas spotkania z pracownikami Twittera w czerwcu tego roku chciał zwiększyć bazę użytkowników Twittera do 1 miliarda ludzi i zobaczył Twittera jako platformę, która może ewoluować w aplikację taką jak chińska WeChat, „super aplikacja”, zawierająca wszystko, od wiadomości, wideo i social media, do płatności Mobile i punkt sprzedaży, z silnym ekosystemem aplikacji.

O ile nie osiągną najpierw ugody, Twitter i Musk idą na pięciodniowy okres próbny w Delaware, który rozpocznie się 17 października. Sędzią orzekającym w sprawie jest kanclerz Catalin St. J. McCormicka.