29 kwietnia, 2024

El Clásico: hat-trick Karima Benzemy daje Realowi Madryt awans do finału Copa del Rey po zwycięstwie 4:0 nad Barceloną

(CNN) Hat-trick Karima Benzemy strzelił w drugiej połowie Real Madryt do spektakularnego zwycięstwa 4:0 Barcelona Na Camp Nou drużyna Carlo Ancelottiego odrobiła stratę 1:0 w pierwszym meczu i awansowała do finału Copa del Rey.

Barcelona po wygranej czuła się pewnie, podchodząc do meczu Trzy kolejne klasykiAle Winicjusz Jr Wyrównał golem w doliczonym czasie gry w pierwszej połowie.

Następnie druga połowa zamieniła się w pokaz Benzemy, gdy zdobywca Złotej Piłki obrońca strzelił trzy gole w 30 minut, przypieczętowując słynne zwycięstwo na podwórku Barcelony.

To był pierwszy raz od czasu Ferenca Puskasa w 1963 roku, kiedy zawodnik Realu Madryt strzelił hat-tricka na Camp Nou, a Ancelotti okrzyknął występ swoich graczy jako „pełny mecz”.

Real Madryt zakończył serię trzech kolejnych zwycięstw Barcelony w El Clásico.

„Jeśli nie ukończysz meczu, nie możesz tutaj wygrać 0:4” – powiedział Ancelotti. agencji Reutera. – W pierwszej połowie mieliśmy trudności, ale pierwszy gol zmienił dynamikę całego meczu.

„To gra, w której osobowość i doświadczenie są bardzo ważnymi aspektami. Połączyliśmy energię Rodrygo, [Federico] Valverde f [Eduardo] Camavinga z doświadczeniem Vinny’ego, [Luka] Modrić, [Toni] krzyżowanie. Zagrali świetny mecz”.

To była z pewnością spokojna noc dla drużyny Barcelony, która przekroczyła oczekiwania w tym sezonie. Drużynie Xaviego brakuje 12 punktów Los Blanco Na szczycie ligi hiszpańskiej i zdobył dwudziesty siódmy tytuł mistrzowski na 11 meczów przed końcem.

Jednak po tym, jak Benzema strzelił trzeciego i czwartego gola dla Realu, słychać było drwiny ze strony kibiców gospodarzy, co spowodowało, że Xavi lamentował nad rozczarowującym występem swojej drużyny.

Robert Lewandowski kilka razy upadał w pierwszej połowie.

– Gratulacje dla Realu Madryt, który zagrał świetną drugą połowę – powiedział. „Jeśli okażesz litość Madrytowi, oni nie będą mieli litości dla ciebie.

READ  Wyborcy odrzucają podatek od sprzedaży projektów stadionów Chiefs i Royals, rodząc pytania o przyszłość drużyn w Kansas City

„Trudno będzie zasnąć, ponieważ jestem z Barcelony i wielu graczy zespołu. Ale jutro myślimy o Gironie”.

Osasuna stoi na drodze Realu Madryt do zdobycia dwudziestego tytułu Pucharu Hiszpanii, który w dwumeczu pokonał Athletic Bilbao 2:1 i po raz drugi w historii klubu awansował do finału.