7 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

EA stworzyło PS2 Władca Pierścieni z silnikiem golfowym Tiger Woods

EA stworzyło PS2 Władca Pierścieni z silnikiem golfowym Tiger Woods

Tiger Woods krzyczy, stojąc przed zrzutem ekranu Władcy Pierścieni.

obrazek: EA/Kotaku

Tworzenie gier wideo jest bardzo trudne. Naładowanie nawet małej gry może zająć lata pracy. Jednym z aspektów, który może zająć szczególnie dużo czasu i zasobów, jest zbudowanie niestandardowego silnika, dlatego wielu programistów korzysta z silnika Unreal Engine, Unity lub innego istniejącego silnika, aby przyspieszyć proces tworzenia. Jest to bardzo powszechne, ale ostatnio naprawdę szalony przykład z czasów PlayStation 2 pojawił się w wywiadzie z Glenem Schofieldem, nowym kierownikiem witryny Protokół Callisto.

w ostatnich dniach, Protokół Callisto Została wydana z… mieszanymi recenzjami, powiedzmy (naszej Ashley Bardhan spodobała się jej ambitność, pomimo pewnych irytujących skoków poziomu trudności). W każdym razie, żeby pomóc rozreklamować nowy horror, reżyserze Glenna Scofielda Chodziło o wywiady i takie tam. A dwa tygodnie temu nagrał z nim wideo Przewodowy Odpowiadał na przypadkowe tweety dotyczące rozwoju gry. W tym miejscu ujawnił zabawną ciekawostkę na temat popularności Władca Pierścieni Gra, nad którą pracował w EA.

w The Przewodowy wideoScofield (który wcześniej pracował w martwa przestrzeń i Wezwanie do służby) odpowiada na pytanie, dlaczego programiści nie tworzą już własnych silników i zamiast tego korzystają z wcześniej istniejącej technologii. Reżyser wyjaśnia, że ​​robienie tego dzisiaj jest zbyt kosztowne i czasochłonne oraz że zawsze lepiej jest wziąć stary silnik i przerobić go, tak jak zrobił to w EA.

Przewodowy

Widzisz, kiedy był producentem w 2003 roku, miał licencję na bicie ich Władca Pierścieni: Powrót Króla, jego zespół spędził rok pracując nad nowym silnikiem gry. Ale sprawy toczyły się powoli, a gra miała trudny termin. Rozejrzał się więc po różnych innych silnikach, których EA używało w swoich grach w tamtym czasie, aby znaleźć technologię, którą mogliby zmienić. Co dziwne, doszedł do wniosku, że najnowszy Drewno tygrysie Golf ma doskonały silnik.

Władca Pierścieni Objeżdża duże obszary, a na końcu jakiś zamek czy coś w tym stylu, zamek. Co to jest? Drewno tygrysie! Schofield wyjaśnił: „Długie obszary, a na końcu miejsce, w którym idziesz po jedzenie, kończy się tam, gdzie się znajdujesz. I tak wzięliśmy Drewno tygrysie silnik i zamień go w Władca Pierścieni silnik.”

To już samo w sobie jest wystarczająco zabawne i interesujące. Ale ostatni fragment pojawił się dzisiaj wcześniej na Twitterze. okazuje się, Według byłego dewelopera EAktóre zostały zmodyfikowane Władca Pierścieni Kod efektów wizualnych został później ponownie wykorzystany na PSP Drewno tygrysie Gra polegająca na tworzeniu kłębów dymu podczas uderzenia piłką.

Najwyraźniej ikona PSP Drewno tygrysie Gra zawiera również odniesienia do Gandalfa i innych LotR postacie też. Jak zawsze tworzenie gier jest chaotyczne i nieskończenie fascynujące.

READ  Film Super Mario przełożony na kwiecień 2023 r.