14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dzień Pamięci 2024: podróżni zauważają opóźnienia lotów i wyższe ceny

Dzień Pamięci 2024: podróżni zauważają opóźnienia lotów i wyższe ceny

W piątek, który miał być najbardziej ruchliwym dniem na świecie, podróżni musieli stawić czoła dużym tłumom i opóźnieniom lotów dzień Pamięci weekend.

Wczesnym wieczorem na wschodnim wybrzeżu USA opóźnionych zostało ponad 6000 lotów, co stanowi kontynuację trendu, który przez cały tydzień wystawiał na próbę cierpliwość podróżnych. Według danych śledzenia FlightAware liczba odwołań była skromniejsza i wyniosła nieco ponad 200.

Opóźnienia wystąpiły także na autostradach.

Wallis Tenney powiedziała, że ​​wzdłuż autostrady Florida Turnpike wypadek drogowy i prace drogowe spowolniły jej podróż na ceremonię upamiętniającą historię Afroamerykanów na Florydzie Zachodniej, w miejscu, gdzie w 1816 r. rozegrała się pierwsza bitwa wojen seminolskich.

„Ale nie przeszkadza nam to” – powiedziała mieszkanka Miami podczas postoju w Port St. Lucie. „Wyjechaliśmy wcześnie, a nasze wydarzenie odbędzie się jutro. Miejmy więc nadzieję – jeśli Bóg da, że ​​potok nie podniesie się – będziemy tam przez długi czas”.

Administracja Bezpieczeństwa Transportu spodziewa się, że piątek będzie najbardziej pracowitym dniem weekendu dla podróży lotniczych – oczekuje się, że przez ten port przewinie się prawie 3 miliony pasażerów. Punkty kontrolne na lotnisku. W czwartek TSA przebadało prawie 2,9 miliona osób, a do pobicia rekordu ustanowionego w niedzielę po Święcie Dziękczynienia w zeszłym roku brakuje około 11 000 osób.

Pasha Pedlopnyak czeka na lot krajowy na międzynarodowym lotnisku w Miami, czwartek, 23 maja 2024 r., w Miami. Oczekuje się, że podczas weekendu z okazji Dnia Pamięci w 2024 r. rekordowa liczba Amerykanów wyruszy w podróż (AP Photo/Lynn Sladky).

„Lotniska będą bardziej zatłoczone, niż widzieliśmy od 20 lat” – powiedziała rzeczniczka AAA, Axa Diaz.

Autostrady również mogą być zatłoczone, gdy kierowcy opuszczają miasto i wracają do domu. AAA przewidywało, że będzie to najbardziej pracowity weekend na początku lata od prawie 20 lat – od czwartku do poniedziałku 43,8 miliona ludzi przejdzie co najmniej 80 km od domu, z czego 38 milionów w samochodach.

READ  Crypto pożyczkodawca BlockFi składa wniosek o upadłość w miarę rozprzestrzeniania się efektu falowania FTX

Coroczny wyraz pragnienia wędrówki towarzyszący początkowi lata Sezon podróżniczy Dzieje się to w czasie, gdy Amerykanie mówią o tym ankieterom Oni sa zaniepokojeni O gospodarce i kierunku rozwoju kraju.

„Dzień Pamięci przypada w weekend. Spędzam czas z rodziną i przyjaciółmi, więc powiedziałabym, że to bezcenne, prawda? Wszystko, co pozwoli spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi” – powiedziała Nene Efebo podczas dwugodzinnego oczekiwania na opóźniony lot na międzynarodowym lotnisku w Denver.

Victoria Ramos Valdes z Miami była na wakacjach za kierownicą ze swoim mężem Blakiem i dziećmi w wieku 3 i 4 miesięcy.

„Powiedzieliśmy: «Hej, przyjmiemy budżet w wysokości 300 dolarów, a hotel kosztuje około 150 dolarów»”, powiedziała, „ale ma zjeżdżalnię wodną, ​​która zapewnia mnóstwo rozrywki”. „Wybieramy się na miłą rodzinną wycieczkę i staramy się, aby weekend z okazji Dnia Pamięci był jak najlepszy”.

Zgłosili to niektórzy podróżnicy Narażenie na szok związany z naklejką Kiedy rezerwowali loty. Po przybyciu na międzynarodowe lotnisko w Filadelfii Ciara Marsh powiedziała, że ​​to miasto „nie było naszym pierwotnym celem podróży, ale wybraliśmy tutaj, ponieważ było tańsze”.

Na lotnisku O’Hare w Chicago Larissa Latimer z New Lenox w stanie Illinois stwierdziła, że ​​jej bilet lotniczy jest rozsądny, ale inne wydatki związane z podróżą do Nowego Orleanu już nie.

Kierowcy podróżują autostradą międzystanową 24 w pobliżu węzła międzystanowego 40 w czwartek, 23 maja 2024 r. w Nashville w stanie Tennessee. Oczekuje się, że rekordowa liczba Amerykanów wyjdzie na chodnik podczas weekendu z okazji Dnia Pamięci w 2024 r. (AP Photo/George Walker IV).

Kierowcy podróżują autostradą międzystanową 24 w pobliżu węzła międzystanowego 40 w czwartek, 23 maja 2024 r. w Nashville w stanie Tennessee. Oczekuje się, że rekordowa liczba Amerykanów wyjdzie na chodnik podczas weekendu z okazji Dnia Pamięci w 2024 r. (AP Photo/George Walker IV).

„Muszę tylko zapewnić sobie zakwaterowanie” – powiedziała. „Koszty wynajmu samochodu zniknęły… W tym roku zakwaterowanie w hotelach było wyjątkowo drogie”.

Cathy Larco z Fort Myers na Florydzie wykorzystała mile lotnicze i elastyczne rozkłady lotów, aby zapłacić za lot do Chicago.

„Jestem naprawdę świadoma kosztów całej podróży. Zatrzymamy się nieco dalej niż zwykle”, aby uzyskać niższą cenę za hotel” – powiedziała dzień później, bo możemy zyskać tańsze mile.”

W ten weekend duży ruch na autostradach i na lotniskach może być próbką tego, co nadejdzie przez kilka kolejnych tygodni. Amerykańskie linie lotnicze Oczekujemy, że to przeniesie Rekordowa liczba pasażerów tego lata. Ich grupa handlowa szacuje, że w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia 271 milionów pasażerów będzie podróżować samolotem, bijąc rekord wynoszący 255 milionów. zeszłego lata.

___

Ta historia została wcześniej zaktualizowana, aby poprawić pisownię w Fort Myers na Florydzie.

___

Cody Jackson w Port St. Lucie na Florydzie, Melissa Perez Winder w Chicago i Shelley Adler w Waszyngtonie wnieśli swój wkład w powstanie tego raportu.