28 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dyrektor generalny Bed Bath & Beyond rezygnuje w związku ze wzrostem zapasów

Dyrektor generalny Bed Bath & Beyond rezygnuje w związku ze wzrostem zapasów

  • Firma New Bed Bath & Beyond ogłosiła, że ​​w zaskakujący i zaskakujący sposób rozstaje się ze swoim dyrektorem generalnym Jonathanem Johnsonem.
  • Dwa tygodnie temu firma prosiła o spotkania z Johnsonem w poniedziałek.
  • Johnson pracował w firmie znanej wcześniej jako Overstock.com przez ponad 20 lat i doprowadził do przejęcia Bed Bath & Beyond po upadłości.

Dyrektor generalny Overstock.com Jonathan Johnson, 29 czerwca 2023 r.

Scotta Milina | CNBC

Nowa spółka Bed Bath & Beyond ogłosiła w poniedziałek, że jej dyrektor generalny, Jonathan Johnson, jest Natychmiast zejdź na dół Ze swojej pozycji nagłym i zaskakującym ruchem.

Johnson jest dyrektorem generalnym Overstock od 2019 r. Kierował firmą poprzez przejęcie Bed Bath & Beyond na początku tego roku i zmianę nazwy firmy na Beyond Inc., która weszła w życie w poniedziałek.

David Nielsen, prezes Beyond i były dyrektor generalny Payless ShoeSource, pełnił funkcję tymczasowego dyrektora generalnego na czas poszukiwania stałego kandydata przez zarząd.

„Po niedawnym przejęciu marki Bed Bath & Beyond i zmianie marki naszej firmy na Beyond, Inc., Rada Dyrektorów i Jonathan zdecydowali, że jest to idealny czas na zmianę przywództwa, które poprowadzi firmę do przodu.” Allison Abraham, przewodnicząca zarządu Beyond, stwierdziła w oświadczeniu.

Firma podała, że ​​odejście Johnsona „następuje po obopólnym porozumieniu” między nim a zarządem w sprawie przeniesienia firmy pod nowe kierownictwo, ale to posunięcie nadal wydaje się zaskakujące. Około dwa tygodnie temu firma powiedziała reporterom, że Johnson będzie w Nowym Jorku w poniedziałek – tego samego dnia, w którym weszła w życie zmiana nazwy firmy – i poinformował, że będzie dostępny na spotkania tego popołudnia.

Firma nie odpowiedziała natychmiast na prośbę o komentarz, prosząc o dodatkowe informacje.

„W miarę jak firma zmienia stronę i staje się Beyond, dla mnie jest to właściwy moment, aby przejść do następnego rozdziału w mojej karierze” – stwierdził Johnson w oświadczeniu. „Praca z tak wyjątkowym zespołem była zaszczytem. Jestem przekonany, że firma ma dobrą pozycję, aby osiągnąć szerszy zasięg oddolny jako większa i lepsza firma Beyond”.

READ  Spadki ropy na rozmowach z Rosją i Ukrainą, dane o zapasach w USA

Johnson pracuje w firmie od ponad 20 lat i objął stanowisko dyrektora generalnego po tym, jak jej założyciel i były dyrektor generalny, Patrick Byrne, ujawnił, że ma powiązania z rosyjskim szpiegiem.