9 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dwie sprawy zostały wniesione przeciwko prezydentowi Wrestling Federation Brijowi Bhushanowi Charanowi Singhowi po zawiadomieniu Sądu Najwyższego

Dwie sprawy zostały wniesione przeciwko prezydentowi Wrestling Federation Brijowi Bhushanowi Charanowi Singhowi po zawiadomieniu Sądu Najwyższego

Nowe Delhi:

Policja w Delhi złożyła dwie sprawy przeciwko prezydentowi Indyjskiej Federacji Wrestlingu (WFI) Brijowi Bhushanowi Charanowi Singhowi po tym, jak czołowi zapaśnicy w kraju oskarżyli go o molestowanie seksualne.

Policja w Delhi, która działa w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Amita Shaha, złożyła swoje pierwsze raporty informacyjne (FIR) po tym, jak nakazał jej to Sąd Najwyższy, pośród protestów zapaśników, w tym Bajrang Punia, Sakshi Malik i Vinch Phogat, w Jantar Mantar w Delhi.

Jedno FIR dotyczyło skargi dotyczącej molestowania seksualnego przez nieletniego, złożonej zgodnie z surową ustawą o ochronie dzieci przed przestępstwami seksualnymi (POCSO), która nie daje możliwości zwolnienia za kaucją.

Źródła podały, że policja w Delhi będzie aktywnie prowadzić sprawę.

Singh, który jest również posłem BJP, z zadowoleniem przyjął nakaz Sądu Najwyższego o wniesieniu przeciwko niemu sprawy na policję w związku z zarzutami o molestowanie seksualne.

Singh powiedział dziennikarzom, że zapaśnicy powinni byli poczekać na raport komisji, która została wyznaczona do zbadania sprawy, zanim zdecydowali się przesiedzieć protest w Jantar Mantar w Delhi.

„Cieszę się z decyzji wymiaru sprawiedliwości. Policja w Delhi zbada zarzuty i jestem gotów z nią współpracować w każdy możliwy sposób. Nikt nie jest większy od wymiaru sprawiedliwości w tym kraju. Skończyło się na złożeniu raportu FIR (pierwszy ). Rząd powiedział również, że nie ma nic przeciwko złożeniu raportu FIR” – powiedział Singh dziennikarzom. FIR. Nie jestem starszy niż Sąd Najwyższy. Z zadowoleniem przyjmuję tę sprawę.

Minister sportu Anurag Thakur powołał komisję do zbadania zarzutów wobec Międzynarodowej Federacji Łowieckiej i jej prezesa. Komisja, która została poproszona o złożenie raportu do Ministerstwa ds. Młodzieży i Sportu, przedstawiła go 5 kwietnia. Ale ministerstwo nie ogłosiło jeszcze wyników sześcioosobowej komisji.

„Nie zgłaszałem sprzeciwu, kiedy powstawała komisja cenzury, nie zadawałem pytań, nie stawiałem przeszkód. Postępowałem zgodnie z prawem. Oni (zapaśnicy) powinni byli poczekać na raport. poszedł do Sądu Najwyższego. Przestrzegam prawa, ale najwyraźniej oni nie, powiedział dziś dziennikarzom Singh.

READ  Urzędnicy z Tajwanu i USA spodziewali się, że Pelosi odwiedzi Tajwan

„Cieszę się z każdej decyzji. Decyzji podjętej przez rząd i posunięcia o powołanie komisji kontrolnej, z zadowoleniem przyjmuję ostateczną decyzję (Sądu Najwyższego), bo nikomu nic złego nie zrobiłem” – powiedział.

Pomimo zapewnień o działaniach policji, zapaśnicy powiedzieli, że będą nadal pikietować, domagając się „natychmiastowego aresztowania” prezesa WFI.

„Szanujemy nakaz Sądu Najwyższego, ale nie wierzymy policji w Delhi. Ta walka nie jest dla FIR. Ta walka ma na celu ukaranie ludzi takich jak on. .