25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Holenderski ojciec ponad 500 dzieci na całym świecie nakazał zaprzestanie oddawania nasienia w obawie przed kazirodztwem

Holenderski ojciec ponad 500 dzieci na całym świecie nakazał zaprzestanie oddawania nasienia w obawie przed kazirodztwem

Haga, Holandia Holenderski sąd nakazał w piątek mężczyźnie, który według sędziów spłodził od 500 do 600 dzieci na całym świecie, aby zaprzestał oddawania nasienia.

W orzeczeniu sądu stwierdzono, że 41-letniemu Holendrowi zakazano oddawania większej ilości nasienia klinikom. Za każde naruszenie może zostać ukarany grzywną w wysokości 100 000 euro (110 000 USD).

Sąd nakazał również mężczyźnie napisać do klinik za granicą z prośbą o zniszczenie nasienia, które mają pod ręką, z wyjątkiem dawek przeznaczonych dla rodziców, którzy już mają dzieci.

Decyzja zapadła po wniesieniu sprawy cywilnej przez fundację reprezentującą interesy dzieci dawców i holenderskich rodziców, którzy wykorzystali mężczyznę jako dawcę.

Argumentowali, że dalsze darowizny mężczyzny naruszają prawo do życia prywatnego jego dzieci, których zdolność do tworzenia romantycznych związków jest utrudniona przez obawy przed przypadkowym kazirodztwem i chowem wsobnym.

Masowe datki mężczyzny po raz pierwszy wyszły na jaw w 2017 roku i zakazano mu przekazywania darowizn na rzecz holenderskich klinik leczenia niepłodności, gdzie spłodził już ponad 100 dzieci.

Nadal jednak oddawał nasienie za granicą, w tym do duńskiego banku spermy Cryos, który działa na arenie międzynarodowej.

Według dziennika Algemeen Dagblad mężczyzna nadal przedstawiał się jako dawca na stronach internetowych, które kojarzą potencjalnych ojców z dawcami nasienia, czasami używając innego nazwiska.

READ  MSZ: dyplomacja moskiewsko-ukraińska była „pretekstem”