15 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dwie byłe gwiazdy Juventusu odmawiają polskiej pracy -Juvefc.com

W ostatnich tygodniach Paolo Sosa, menedżer reprezentacji Polski, zrezygnował z pracy przed objęciem kierownictwa Flamenco w Brazylii.

Portugalczyk to były zawodnik Juventusu, który w 1996 roku podniósł Ligę Mistrzów, wygrywając turniej, gdy Portugalia reprezentowała Dortmund w następnym sezonie.

Według Gazeta Dello Sport Giełda, Polska federacja próbowała sprowadzić innego byłego zawodnika Juventusu do Fabio Cannavaro, aby zastąpić byłego menedżera Fiorentiny.

Mimo to zdobywca Złotej Piłki 2006 odrzucił ofertę.

Polska próbowała więc zaimponować swojemu byłemu koledze z Włoch Andrei Birlowowi. Jednak ten ostatni odrzucił ofertę.

Chociaż rozpoczął karierę szkoleniową w 2013 roku, Cannavaro jeszcze nie zarządzał w Europie. Jego wcześniejsze doświadczenia były w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a zwłaszcza w Chinach.

Neapolitańczyk opuścił swoją rolę w Kantonie w zeszłym roku i czeka na odpowiednią okazję do zdobycia europejskiej strony.

Z drugiej strony Pirlo rozpoczął karierę trenerską od Chrztu Ogniem, kiedy zdobył Juventus w sierpniu 2020 roku.

Jednak jego kadencja zakończyła się po sezonie związanym z Bianconerim, ponieważ jego czwarte miejsce w Serie A zostało uznane za niewystarczające, aby uratować jego pracę.

Mówi Juve FC

Obaj Włosi są jeszcze młodzi i stosunkowo niedoświadczeni na dużej scenie. Dlatego trenowanie międzynarodowego zespołu nie wydaje się być właściwym posunięciem dla nikogo.

Ponieważ młodzi trenerzy preferują szybki rytm klubowej piłki nożnej, reprezentacje narodowe są zazwyczaj zarezerwowane dla starszych i bardziej doświadczonych menedżerów.

READ  Kamiński przyznaje, że trwa walka o drugie miejsce w grupie C między Polską a Meksykiem