29 kwietnia, 2024

Dubs pokonali Spurs, przetrwali sezonowe mistrzostwa NBA – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

SAN FRANCISCO — Warriors i San Antonio Spurs grali przez długie odcinki w piątkowy wieczór, jakby dwie drużyny wciąż budziły się z drzemek z okazji Święta Dziękczynienia. Tłum Chase Center również nie może zostać pominięty w tej rozmowie.

Momentami było ciężko, ale ostatecznie Warriors wyszli na prowadzenie, pokonując Spurs 118:112 w meczu grupy C mistrzostw NBA w Konferencji Zachodniej.

Warriors poprawili swój wynik na 2-1 podczas turnieju wewnątrzsezonowego, a ich finałowy mecz konferencyjny przeciwko Kings we wtorek w Sacramento będzie miał ogromne znaczenie dla tego, kto wygra grupę C i awansuje do ćwierćfinału.

Na jeden mecz przed końcem Warriors, Kings i Minnesota Timberwolves zremisowali 2:1. Jeśli Timberwolves przegrają we wtorek z Oklahoma City Thunder, zwycięzca meczu Warriors-Kings na stadionie Golden 1 Center wygra grupę C.

Steph Curry, mając za 11 punktami trzecią kwartę, 12 punktów czwartą kwartę i 23 punkty drugiej połowy, był czołowym strzelcem meczu z 35 punktami, trafiając 11 z 20 celnych strzałów i trafiając 7 z 13 zza trzech. linia punktowa. Curry ma obecnie na swoim koncie 200 meczów w karierze, w których zdobywa co najmniej sześć punktów za trzy punkty na mecz.

Następny najbliższy gracz ma 97 takich gier.

Nowicjusz Spurs, Victor Wimpanyama, zanotował prawie double-double z 22 punktami i ośmioma zbiórkami, ale jego sześć strat to najwięcej spośród wszystkich graczy.

Oto trzy wnioski z Warriors, którzy poprawili swój bilans w sezonie do 8-9 i pozostali w turnieju w trakcie sezonu.

Początek zmian w składzie

Na początku tego sezonu Warriors nie zauważyli żadnej spójności, w tym w wyjściowym składzie. Steve Kerr dokonał kolejnej zmiany w 17. meczu roku, wysyłając Chrisa Paula na ławkę rezerwowych i wyznaczając startera Mosesa Mudaya. Do Moody’ego dołączają Curry, Klay Thompson, Andrew Wiggins i Kevon Looney.

Ta pięcioosobowa grupa przystąpiła do wieczoru, grając razem 29 minut w pięciu meczach, uzyskując notę ​​netto na poziomie 11,1 przy ocenie ofensywnej wynoszącej 109,5 i defensywnej wynoszącej 98,4. Trzymali się razem przez pierwszą kwartę, dopóki Chris Paul nie zastąpił Moody’ego, a Dario Saric wszedł za Looneya o 5:48. Warriors przegrywali wówczas 21-17, a Wimbanyama miał trafić dwa rzuty wolne. Kiedy Moody po raz pierwszy wszedł z ławki rezerwowych, był czołowym strzelcem Warriors z sześcioma punktami dzięki doskonałym celnym rzutom 3 z 3.

READ  Jak deszcz zmieni plany rotacji ALDS w Yankees?

Decyzja Kerra nie do końca się sprawdziła.

Curry, Moody, Wiggins, Thompson i Looney spędzili razem na korcie 11 minut i 33 sekundy, a wynik wyniósł -10, a wynik został pokonany 34-24. Strzelili przeciwko nim 9 z 19 (47,4 procent), ale Spurs trafili 14 z 25 (56 procent). Moody zagrał 17 minut i ogólnie miał minus 6, ale zdobył dziewięć punktów dzięki doskonałym celom 4 z 4 rzutów.

Paul po raz kolejny doskonale zorganizował ławkę rezerwowych. 19-letni weteran zdobył 14 punktów plus w meczu w 29 minut, zapisując 10 asyst i jedną stratę.

Zwróć GP2

Rozmiar i wzrost nie mają żadnego znaczenia dla Gary’ego Paytona II. To po prostu kolejne wyzwanie dla syna jednego z największych mówców koszykówki wszechczasów. Ostatnim przykładem była druga kwarta.

Nawet dla kogoś wymienionego o 14 cali dłużej niż GP2.

Podczas gdy Wimbaniyama chciał dokończyć grę plecami, Payton miał inny pomysł i skierował swój wysiłek w trybuny.

Być może natychmiastowy wstrząs, jakim jest błyskawica Paytona, jest tym, czego Wojownicy desperacko potrzebują. W tym momencie prowadzili 46-41, a przez resztę drugiej kwarty utrzymywali przewagę 18-9, a do przerwy prowadzili 59-55. Taki wpływ Payton wnosi do gier, głównie gdy jest zdrowy.

Payton tuż po wejściu na boisko trafił za trzy punkty. Więc co. Jego energii nie można odtworzyć i to był prawdopodobnie kluczowy składnik, którego Warriors potrzebowali, aby wygrać.

Super Dario robi to ponownie

Można postawić prawdziwy argument, że drugi najlepszy ofensywny zawodnik Warriors w tym sezonie, przynajmniej na razie, gra na podstawie minimalnego kontraktu weterana. Dyrektor generalny Mike Dunleavy desperacko chciał podpisać kontrakt z Dario Sariciem w ramach bezpłatnej agencji. Sarek nadal pokazuje dlaczego.

Thompson zdobył tylko dwa punkty w drugiej połowie. Obaj w ostatnich 13 sekundach znaleźli się na linii rzutów wolnych. Thompson zdobył 15 punktów, trafiając 3 z 11 celnych rzutów i trafił tylko trzy z siedmiu prób za trzy punkty. Andrew Wiggins w zwycięstwie zdobył zaledwie 10 punktów.

READ  Wyniki finału kwartetu kobiet 2022: Karolina Południowa i Jukon, w niedzielę zagrają w mistrzostwach kraju

W 26. minucie Saric zdobył 20 punktów z ławki rezerwowych, stając się drugim najlepszym strzelcem Warriors. Potężny, potężny mężczyzna oddał swój strzał, kończąc w sumie 7 z 11 i 4 z 7 z dystansu. Saric dołożył także osiem zbiórek, cztery asysty i dwa przechwyty. Jego plus-11 był drugim po Paulu.

To już trzeci mecz, w którym Sarić zdobył w tym sezonie 20 i więcej punktów. W trzech ostatnich meczach Saric notował średnio 18,3 punktu, trafiając na 60 procent (18 z 30), zdobywając 18 punktów, 17 punktów, a następnie 20 w piątkowym zwycięstwie.