15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dowiedz się, jak wyglądało europejskie Porsche w latach 80

Dowiedz się, jak wyglądało europejskie Porsche w latach 80

Porsche jest jedną z niewielu niemieckich firm samochodowych, która nadal oferuje usługi dostaw do Europy. BMW i Mercedes odwołały swoje europejskie programy dostaw, ale Porsche pozostaje na miejscu, co marka oferuje od dziesięcioleci. Aby zobaczyć, jak wyglądało to doświadczenie w latach 80. XX wieku, kiedy produkcja samochodów była znacznie mniej zautomatyzowana, ten film przedstawia wycieczkę po fabryce od maja 1986 r., kiedy jeden właściciel odebrał swój samochód.

Użytkownik YouTube’a Smakosz86 Zamieściłem ten film przedstawiający europejską dostawę Porsche 911 Turbo w 1986 roku i związaną z nią wycieczkę po fabryce. Według nich byli „zbyt tani”, aby wykupić ubezpieczenie umożliwiające prowadzenie samochodu w Niemczech, ale większość odbytej wycieczki po fabryce zaliczyli.

Wydaje mi się, że dostawa Euro Porsche nie była objęta ubezpieczeniem ani rejestracją w 1986 r., ale teraz tak jest. obecnie, Europejska dostawa Porsche Polega na zamówieniu samochodu w swoim kraju u lokalnego dealera. Następnie planujesz podróż, jedziesz do Niemiec, gdy samochód jest gotowy, a samochód zostaje dostarczony do fabryki. Gdy klucze będą już w Twoim ręku, możesz swobodnie jeździć nimi po Europie i zostawiać je w jednym z 18 różnych miejsc, gdy skończysz. Stamtąd zostanie wysłany z powrotem do Twojego kraju, do wybranego przez Ciebie agenta.

Ponieważ ten film został nakręcony w 1986 roku, zwiedzanie fabryki polega na obserwowaniu mechaników Porsche, którzy ręcznie obsługują klucze i młotki. Maszyny nie robiły wówczas zbyt wiele, a obserwowanie technologii Porsche w akcji jest naprawdę fascynujące. Wspaniale jest też zobaczyć niektóre Porsche, które nie są już produkowane na linii montażowej, jak na przykład 928.

Masz wskazówki? Wyślij go na adres [email protected]