26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dow zamyka ponad 650 punktów na danych o wydatkach detalicznych

Dow zamyka ponad 650 punktów na danych o wydatkach detalicznych

Akcje amerykańskie odbiły w piątek, ograniczając niestabilny tydzień, w którym inwestorzy próbowali pogodzić szereg raportów o zyskach przedsiębiorstw z danymi, które czasami wydawały się dostarczać sprzecznych narracji na temat perspektyw gospodarczych.

Główne indeksy wzrosły do ​​końca tygodnia w nowej rundzie wyników banków, a dane, które pokazały, że sprzedaż detaliczna wzrosła w czerwcu bardziej niż oczekiwano. Wcześniej natknęli się na nowy odczyt pokazujący dotychczasową inflację Kolejny wzrost od czterech dekad Niektóre z największych amerykańskich banków również ogłosiły rozczarowujące wyniki kwartalne.

Indeks S&P 500 wzrósł o 72,78 punktu, czyli 1,9%, do 3863,16 w piątek, przerywając serię przegranych pięciu sesji. Akcje finansowe przyczyniły się do wzrostu indeksu.

Grupa miejska

wzrosła o 13%,

Ulica stanowa

9,7% dodane i

Wells Fargo

Wzrosła o 6,2%.

Skoncentrowany na technologii Nasdaq Composite wzrósł o 201,24 punktów, czyli 1,8%, do 11 452,42, a Dow Jones Industrial Average wzrósł o 658,09 punktów, czyli 2,1%, do 31 288,26.

Wszystkie trzy indeksy poniosły tygodniowe straty. S&P 500 spadł o 0,9%, Nasdaq o 1,6%, a Dow o 0,2% w ciągu tygodnia.

Brad MacMillan, dyrektor ds. inwestycji w Commonwealth Financial Network, powiedział, że zmienność rynku może oznaczać, że wyprzedaże w 2022 r. zbliżają się do dna. Powiedział, że ceny akcji przedsiębiorstw są teraz bardziej zgodne z oczekiwanymi zyskami, a wielu inwestorów już bierze pod uwagę skutki wyższych stóp procentowych.

„Jesteśmy na najniższym etapie”, powiedział Macmillan. „To, co widzisz teraz, zależy od tego, czy postrzegasz zarobki jako dobre czy złe. Wczoraj było źle, ale nadal obserwujemy oczekiwany wzrost zarobków. „

Według FactSet indeks S&P 500 ostatnio notował 16-krotność oczekiwanych zysków w ciągu następnych 12 miesięcy, w porównaniu z 21,5-krotnością pod koniec ubiegłego roku. Według FactSet analitycy spodziewają się, że kwartalne zyski wzrosną o 4,2% w ostatnim kwartale.

READ  Wayve zbiera 1 miliard dolarów na udostępnienie wielu producentom samochodów technologii autonomicznej jazdy na wzór Tesli

Inwestorzy próbują ocenić, jak urzędnicy zrównoważą potrzebę okiełznania inflacji z obawami o ewentualną recesję. Inflacja konsumencka w USA Przyspieszony do 9,1% w czerwcuTempo niespotykane od ponad czterech dekad, co wzmocniło oczekiwania wśród traderów, że Rezerwa Federalna Podniesie stopy procentowe Mocniej, aby to oswoić. Jednocześnie bardziej restrykcyjne warunki finansowe mogą wpłynąć na wzrost.

Z ponad dwiema trzecimi aktywności gospodarczej USA związane z wydatkami rodzinnymiRecesjom często towarzyszy spadek liczby konsumentów. Jednak Departament Handlu poinformował, że Amerykanie Wydatki detaliczne wzrosły o 1%. W czerwcu poprzedniego miesiąca, po spadku w maju.

„Nie dostaniesz recesji przez dodanie sześciu milionów miejsc pracy lub posiadanie wydatków konsumenckich, które się nie zmniejszają” – powiedział MacMillan. „Duża część raportu detalicznego dotyczyła tylko inflacji. Ale z drugiej strony sprzedaż też nie spada. To nie oznacza „stagnacji”.

Nastroje konsumentów w USA ustabilizowały się na początku lipca, pozostając na niskich poziomach w obliczu obaw o inflację i nadchodzącą recesję gospodarczą. Wstępne szacunki indeksu zaufania konsumentów Uniwersytetu Michigan opublikowane w piątek wzrosły do ​​51,1 w lipcu z 50,0 w czerwcu, pozostając blisko rekordowego minimum.

„Ryzyko recesji wzrosło od początku roku” – powiedział Mike Bell, strateg globalnego rynku w JP Morgan Asset Management. „Jeśli nie otrzymamy żadnej wskazówki, że konsument się kurczy, może nie być tak źle, jak się obawiają ludzie, ale jeśli uznamy, że jest to wskazówka, że ​​ryzyko recesji się materializuje”.

Wraz z gwałtownym wzrostem inflacji w Stanach Zjednoczonych, rosnące koszty żywności i energii spowodowały, że najpopularniejszy wskaźnik cen w tym kraju osiągnął najwyższy poziom od czterech dekad. Gwynn Guilford z WSJ wyjaśnia, jak działa CPI i co może powiedzieć o inflacji. Ilustracja: Jacob Reynolds

Citigroup i Wells Fargo znalazły się wśród firm finansowych, które informowały o zyskach przed otwarciem rynku, co przyczyniło się do rajdu w sektorze bankowym. Wysłane przez Citi Lepszy niż oczekiwany zysk i dochody, podczas gdy Wells Fargo powiedział, że spowolnienie w udzielaniu kredytów hipotecznych negatywnie wpłynęło na jego wyniki. State Street również przekroczyła oczekiwania Wall Street.

US Bankorp

Wygrał 2,32 USD, czyli 5,2%, do 46,57 USD, podczas gdy

Bank amerykański

Wzrósł o 2,12 USD, czyli o 7%, do 32,25 USD.

Jako grupa, akcje finansowe w indeksie S&P 500 wzrosły o 3,5%.

Akcje

Pinterest

Podskoczyła o 2,84 USD, czyli 16%, do 20,40 USD. The Wall Street Journal poinformował, że inwestor-aktywista Elliot Management ma Wziąłem duży udział W firmie zajmującej się mediami społecznościowymi.

Pung Holdings

Akcje wzrosły o 1,33 USD, czyli 6,8 procent, do 20,98 USD, po tym, jak szwedzki gigant sprzętu telekomunikacyjnego

Ericsson

Komitet ds. Inwestycji Zagranicznych w Stanach Zjednoczonych powiedział: zatwierdził swoją propozycję 6,2 miliarda dolarów kupić firmę.

Wielka Grupa Zdrowia

Akcje dodały 27,32 USD, czyli 5,4%, do 529,75 USD po firmie podniosła jej wzrok Drugi kwartał z rzędu osiągnął najwyższe przychody i zyski za ostatni zakończony okres.

Na rynkach obligacji rentowność benchmarku 10-letniego Skarbu Państwa spadła do 2,929% z 2,957% w czwartek. Rentowności i ceny zmieniają się odwrotnie.

S&P 500 i Dow w piątek przełamały złą passę pięciu sesji.


obrazek:

Michael M. Santiago / Getty Images

Na rynkach energetycznych ropa Brent, międzynarodowy benchmark cen ropy, wzrosła o 2,1% do 101,16 USD za baryłkę.

Offshore indeks kontynentalny Stoxx Europe 600 wzrósł o 1,8%, chociaż w tym tygodniu indeks spadł. Włoskie zawirowania polityczne Boi się, że Kreml będzie Dostawy końcowe Rurociąg Nord Stream, który kieruje rosyjski gaz ziemny do Europy, spotęgował obawy przed recesją na kontynencie.

W Azji chiński Shanghai Composite Index spadł o 1,6%, a Hongkong Hang Seng Index spadł o 2,2%. Zarejestrowany w Chinach Najsłabsze tempo wzrostu od ponad dwóch latmiara kosztów nałożonych na drugą co do wielkości gospodarkę na świecie przez podejście Pekinu do zerowej tolerancji wobec Covid-19.

Napisz do Caitlin Ostroff na [email protected] i Justina Baera na [email protected]

Chcemy usłyszeć od Ciebie