30 marca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dow Jones S&P 500 spada przed posiedzeniem Fed, cena bitcoina spada poniżej 21 000 USD

Dow Jones S&P 500 spada przed posiedzeniem Fed, cena bitcoina spada poniżej 21 000 USD

William Dudley, były prezes Banku Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku, powiedział we wtorek, że wierzy, że amerykański bank centralny podejmie w środę ogromną podwyżkę stóp procentowych, próbując szybko podnieść politykę monetarną, aby poradzić sobie z rosnącą inflacją.

William Dudley, przemawiając na szczycie CFO Network w Wall Street Journal, powiedział, że Fed prawdopodobnie podniesie trzy czwarte podwyżki stóp pod koniec posiedzenia FOMC. Pan Dudley, który wcześniej był głównym ekonomistą w Goldman Sachskierował Bankiem Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku od 2009 r. Do czasu przejścia na emeryturę w 2018 roku.

Pan Dudley nadal jest wpływowym głosem w kwestiach dotyczących banku centralnego i w ostatnich komentarzach Krytykuj Rezerwę Federalną Zbyt wolne reagowanie na rosnącą inflację zmusiło bankierów centralnych do szybkiej zmiany oczekiwań cenowych. W tym tygodniu, w następstwie Ostra inflacja na poziomie konsumentów Dane opublikowane w piątek odsunęły rynki od oczekiwań o pół punktu procentowego wzrostu po posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku Dla większego rozmiaru ruchu.

„Mam wrażenie, że Fed zdecydował się na 75 punktów bazowych zamiast 50 punktów bazowych, ponieważ dane, które mieliśmy w ciągu ostatniego tygodnia, pokazują wyższą inflację i być może niepokojące wiadomości. o oczekiwaniach inflacyjnychpowiedział pan Dudley.

Zapytany, czy lepszym pomysłem byłby bardziej poważny wzrost o jeden punkt procentowy, Dudley powiedział: „Z pewnością możesz przedstawić ten argument, ponieważ jeśli zdecydujesz, że to, jak szybko się tam dostaniesz, jest tak samo ważne, jak poziom, do którego się udasz. Dlaczego nie dotrzeć tam szybciej?” Obecny docelowy zakres stawek dla funduszy federalnych wynosi obecnie od 0,75% do 1%.

Przeczytaj cały artykuł.

READ  USA zatwierdzają inspekcję Boeinga, plan wznowienia w celu wznowienia dostaw 787