30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dow Jones rośnie w grudniowym raporcie o zatrudnieniu;  Akcje Tesli spadły do ​​nowego minimum po obniżkach cen w Chinach

Dow Jones rośnie w grudniowym raporcie o zatrudnieniu; Akcje Tesli spadły do ​​nowego minimum po obniżkach cen w Chinach

Dow Jones Industrial Average wzrósł w piątek po indeksie Departamentu Pracy Raport o zatrudnieniu w grudniu. Tymczasem akcje Tesli spadły o 7%, osiągając nowy jak dotąd niski poziom Firma ponownie obniżyła ceny w Chinach.
XW grudniowym raporcie o zatrudnieniu zatrudnienie poza rolnictwem wzrosło o 223 000, czyli więcej niż 200 000 pracowników oczekiwanych w tym miesiącu i mniej niż 263 000 nowych pracowników w listopadzie. Stopa bezrobocia spadła do 3,5% wobec oczekiwanych 3,7%.

Średnie zarobki godzinowe wzrosły zaledwie o 0,3%, poniżej szacunków na poziomie 0,4% i spadły w porównaniu z listopadowym wzrostem o 0,6%. W Econoday listopad był siódmym miesiącem z rzędu – i dziewiątym z ostatnich 10 miesięcy – w którym wzrost płac przekroczył szacunki.

Tymczasem grudniowy indeks usług Instytutu Zarządzania Podażą zostanie opublikowany w piątek. Oczekuje się, że indeks usług ISM wzrośnie z odczytem 55,0.

Ulta Beauty (Ulta) spadł o prawie 2% po tym, jak Wells Fargo obniżył rating akcji z równej wagi do niedoważenia, z niską ceną docelową 400. Poludniowo-zachodnie linie lotnicze (kochanie) spadł o 1,5% po ostrzeżeniu, że niedawne odwołania lotów kosztowałyby nawet 825 mln USD.

lider samochodów elektrycznych Tesli (TSLA) spadła w piątek o 7%. Dow Jones Tech Giganci jabłko (AAPL) I Microsoftu (MSFT) zmieszano po giełda dzisiaj Otwarty.

Kardynał zdrowie (CAH), klasztor (DE), środek (MEDP) I Tablica liderów IBD Spis Nauki neurobiologiczne (nbix) – jak również nazwy Dow Jones Larwa (Nigdy), szewron (CVX) I Walmart (wmt) – wśród najlepszych spółek do rozważenia na listach obserwacyjnych inwestorów. Należy pamiętać, że utrzymująca się słabość rynku powinna trzymać inwestorów z boku.

endokrynologiczna jest Tablica liderów IBD Spis. gąsienica ż środek To było niedawno Dzisiejsze akcje IBD komp. Był kardynałem zdrowia Wyróżniony Akcje z zeszłego tygodnia w pobliżu kolumny strefy kupna.


Najnowsza usługa IBD MarketDiem zapewnia praktyczne pomysły na akcje, opcje i kryptowaluty bezpośrednio w Twojej skrzynce odbiorczej.


Dow Jones dzisiaj: ceny ropy i rentowności obligacji skarbowych

Po otwarciu w piątek, Dow Jones Industrial Average wzrósł o 0,9%, a S&P 500 o 0,7%. Ciężki Nasdaq Composite wzrósł o 0,3% w porannym ruchu, a Tesla i kilka chińskich nazw spadło na liście.

READ  Giełdy otwierają się wraz ze stabilizacją inflacji CPI: dzisiejsze wiadomości z giełdy

Pomiędzy nami Fundusze giełdoweNasdaq 100 Invesco QQQ Trust Tracker (QQQ(wzrost o 0,5% i SPDR S&P 500 ETF)szpieg) wzrosła o 0,7% wcześnie w piątek.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła do 3,7% w piątek rano po grudniowym raporcie o zatrudnieniu, chcąc dodać do skromnych czwartkowych zysków. W tym tygodniu rentowność 10-latek nadal gwałtownie spada.

Tymczasem ceny ropy kontynuowały wzrosty w piątek rano po odbiciu w czwartek. Kontrakty futures na ropę West Texas Intermediate wzrosły o ponad 1%, notując nieco powyżej 74 USD za baryłkę, przygotowując się na solidne tygodniowe straty.

Kontynuowano gwałtowne spadki cen gazu ziemnego, a kontrakty futures na Henry Hub spadły na początku o ponad 3% do poziomu 3,59 USD za milion brytyjskich jednostek termicznych. Ceny gazu ziemnego spadły w grudniu o ponad 35%, aw styczniu spadły o około 20%.

korekta giełdowa

W czwartek Dow Jones Industrial Average spadł o 1%, a S&P 500 o 1,2%. Nasdaq Composite spadł o 1,5%.

Czwartkowa kolumna Big Picture Skomentował: „Czwartek był czwartym dniem prób rajdu, więc A.J Możliwy kolejny dzień Może się to zdarzyć w dowolnym momencie. Jednak w pobliżu nowych punktów kupna nie ma zbyt wielu spółek blue chip, co jest kluczowym czynnikiem udanych kolejnych dni”.


Pięć akcji Dow Jones do obejrzenia teraz


Akcje Dow do obserwowania: Caterpillar, Chevron, Walmart

Członek Dow Jones Caterpillar utrzymał się powyżej swojego stabilnego bazowego punktu kupna 239,95 pomimo czwartkowego spadku o 0,45%, Dla mnie Rozpoznawanie wzorców IBD MarketSmith. Strefa kupna wzrosła do 251,95. Akcje wzrosły w piątek o 1,5%.

zapas CAT Pokazuje 98 silnych z 99 doskonałych Złożona klasyfikacja IBDdla każdego Kontrola zapasów IBD. Rating złożony ma na celu pomóc inwestorom w łatwym znalezieniu akcji o największym wzroście.

Gigant energetyczny Chevron obniżył straty w ciągu tygodnia, zyskując w czwartek 1,8%. Akcje pozostają poniżej 50-dniowej linii, nawet gdy budują bazę pucharową 189,78 wykupienia. Akcje CVX wzrosły o 1% w piątek rano, rosnąc wraz z cenami ropy.

READ  Najlepsze linie lotnicze na świecie, gdy coś pójdzie nie tak: zobacz listę

Sprzedawca Wal-Mart buduje kubek z uchem, który ma 154,74 punktów POI. Ale zapasy są poniżej 50-dniowej linii po gwałtownych spadkach w ostatnich tygodniach. Akcje Wal-Martu wzrosły o 1,5% w piątek rano.


4 spółki wzrostowe do obejrzenia w Curskorekta giełdowa


Najlepsze akcje do obserwowania: Cardinal Health, Deere, Medpace, Neurocrine

zdrowie kardynała, Dzisiejsza oferta z IBD, spadek o 0,5% w czwartek, wciąż poniżej 50-dniowej linii. Akcje CAH wzrosły w piątek o 0,7%.

Dzisiejsza najnowsza dostawa od IBDDeere buduje solidną bazę na poziomie 448,50 punktu kupna, mimo że zrezygnował ze wsparcia wokół 50-dniowej linii podczas czwartkowego spadku o 2,1%. Akcje DE rosły w piątek rano o 0,9%.

Medpace spadł poniżej wsparcia na 50-dniowej linii w czwartek, wskazując, że lider medyczny potrzebuje więcej czasu na konsolidację. Jest to normalne, ponieważ rynek się koryguje. Na razie ważny punkt kupna pozostaje na poziomie 235,82, ale w grze jest również poprzedni wpis na poziomie 220,09. Akcje MEDP wzrosły w piątek o 1%.

Tablica liderów IBD Neurocrine Biosciences odbija się od wsparcia na 50-dniowej linii. Płaska podstawa zbliża się do formacji i może powstać już w tym tygodniu. Jeśli się zakończy, płaska podstawa pokaże punkt kupna na 129,39, z wczesnym wejściem na 122,93. Akcje NBIX wzrosły w piątek o 0,8%.

Akcje, na które warto zwrócić uwagę w trwającej korekcie giełdowej

Oto sześć najlepszych akcji, które warto dziś obserwować na giełdzie, w tym trzech liderów Dow.

Nazwa firmy Kod Właściwy punkt zakupu typ bazowy
Kardynał zdrowie (CAH) 81,67 Płaska podstawa
klasztor (DE) 448,50 Płaska podstawa
Larwa (Nigdy) 239,95 Płaska podstawa
szewron (CVX) 189,78 podstawa kubka
Walmart (wmt) 154,74 kubek z rączką
Źródło: dane IBD na dzień 6 stycznia 2023 r

Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują wiodące akcje w bieżącej korekcie giełdowej na IBD Live

READ  Inwestorzy wycofali 140 milionów dolarów z transakcji fuzji z Trump TruthSocial

Akcje Tesli wycofały się z obniżek cen w Chinach

Akcje Tesli W czwartek spadł o 2,9%, tracąc znaczną część środowego odbicia. W tym tygodniu akcje osiągnęły 52-tygodniowe minimum na poziomie 104,64 i spadły o około 73% w stosunku do 52-tygodniowego maksimum.

Akcje groziły zwiększeniem czwartkowych strat, przekraczając w piątek rano ponad 7%. Akcje Tesli osiągnęły nowe minimum, notując zaledwie 102,13.

Tesli powiedział Obniżyła ceny o około 6% do 13% na dwa najpopularniejsze modele pojazdów elektrycznych w Chinach, które są produkowane w fabryce w Szanghaju. Uwzględniając najnowsze rabaty, ceny Modelu Y zaczynają się teraz od równowartości około 37 000 USD. Model 3 zaczyna się od około 32 700 USD, ponad 30% taniej niż cena standardowego Modelu 3 sprzedawanego na amerykańskiej stronie Tesli.

Liderzy Dow Jones: Apple i Microsoft

pomiędzy Akcje Dow Jonesa, Akcje Apple sprzedały się w czwartek o 1,1%, kończąc 52-tygodniowe minimum na poziomie 124,17, ustalone we wtorek. Akcje spadły o około 32% w stosunku do 52-tygodniowego maksimum. Akcje wzrosły o 1,1% w piątek rano.

Akcje Microsoftu spadły w czwartek o kolejne 3%, na drodze do spadku o ponad 7% w ciągu tygodnia. Gigant oprogramowania jest o około 34% niższy od swojego 52-tygodniowego maksimum i jest blisko 52-tygodniowego minimum 213,43, które osiągnął 4 listopada. Akcje MSFT spadły o 0,2% wcześnie w piątek.

Pamiętaj, aby śledzić Scotta Lehtonena na Twitterze pod adresem @pracownik Dowiedz się więcej o akcjach rozwijających się i indeksie Dow Jones Industrial Average.

Może Ci się spodobać:

Akcje o największym wzroście do kupowania i monitorowania

Dowiedz się, jak dostosować czas do rynku ze strategią rynkową ETF IBD

Znajdź najlepsze długoterminowe inwestycje z długoterminowymi liderami IBD

MarketSmith: Badania, wykresy, dane i szkolenia w jednym miejscu

Jak znaleźć akcje wzrostowe: dlaczego narzędzie IBD upraszcza wyszukiwanie najlepszych akcji