15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dostarczanie żeglarzom wiadomości żeglarskich

Dostarczanie żeglarzom wiadomości żeglarskich

World Sailing wybrał Walencję w Hiszpanii i Gdynię w Polsce na gospodarzy Mistrzostw Świata w Żeglarstwie w latach 2026-27. W Walencji odbędą się wydarzenia jednoosobowe, a w Gdyni wydarzenia dwuosobowe.

Mistrzostwa klas olimpijskich będą pierwszymi kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles w 2028 roku. Ponadto, w związku z włączeniem zawodów para do czteroletniej imprezy w 2023 r., w obu lokalizacjach odbędą się regaty Para Inclusive Sailing, co wzmocni zaangażowanie World Sailing w żeglarstwo Para Inclusive.

Walencja, na hiszpańskim wybrzeżu Morza Śródziemnego, odbędzie się latem 2026 r. Jest znany jako całoroczny poligon i ma długą historię organizacji 32. i najważniejszych meczów międzynarodowych Real Club Náutico Valencia (RCNV). 33. Puchar Ameryki, Mistrzostwa Świata w klasach 29er, Swan, Snipe, Formuła 40 i 420.

Promując żeglarstwo od 1903 roku, RCNV co roku jest gospodarzem Tygodnia Olimpijskiego, a także dwóch największych międzynarodowych imprez żeglarskich w Hiszpanii, zawodów żeglarskich Trofeo de SM La Reina i Optiorange, gromadząc 550 małych optymistów. Żeglarze z 30 różnych krajów. Klub chce stać się pierwszym na świecie zrównoważonym miejscem regat, wspierającym rozwój żeglarstwa pontonowego i sportu w mieście przed Igrzyskami Olimpijskimi w Los Angeles w 2028 roku.

Miasto z siedzibą w Marinie Gdynia będzie gospodarzem „Polskiego okna na świat” latem 2027 roku, co będzie kulminacją obchodów stulecia istnienia. Gdynia, położona na północnym wybrzeżu Polski, jest miastem portowym o bogatej historii morskiej i rosnącej reputacji jako kierunku żeglarskiego.

Gdynia wraz z Polskim Związkiem Żeglarskim od 25 lat tworzą coroczny festiwal Międzynarodowe Dni Żeglarstwa Gdyni, łączący turystykę sportową i biznes. Co roku w ramach festiwalu odbywają się mistrzostwa świata i Europy klas olimpijskich i międzynarodowych. Organizacja Mistrzostw Świata w żeglarstwie przyspieszy rozwój Gdyni jako stolicy polskiego żeglarstwa i zainspiruje do powstania w mieście akademii żeglarskiej.

Obydwa miasta, wybrane spośród sześciu formalnych ofert, przyjęły zasady określone w Olimpijskiej Wizji Światowego Wioślarstwa w zakresie organizacji Mistrzostw Świata w Żeglarstwie i będą gospodarzami zawodów testowych na 12 miesięcy przed mistrzostwami. Gdynia i Walencja zaprezentują pełną wersję programu World Sailing Emerging Countries.

READ  Tam praca przyjeżdża do Polski | EurobuildCEE

„Nowy format pomaga rozwijać ten sport i pozwala żeglarzom rywalizować w warunkach najlepiej dostosowanych do ich regat, a jednocześnie okazuje się bardziej wydajny i zrównoważony dla obiektów goszczących”, powiedział Prezydent World Sailing Guanhai Li. „Obiekty w obu obiektach są wyjątkowe i planujemy dalszy rozwój boiska przed mistrzostwami”.

David Graham, dyrektor generalny World Sailing, dodał: „Format podzielonych mistrzostw odzwierciedla kierunek, w jakim podąża nasza szersza grupa interesariuszy; korzyści są już widoczne, ponieważ poziom zainteresowania był tak wysoki, że zmniejsza zasoby finansowe i logistyczne wymagane od gospodarzy. „

Organizatorami Mistrzostw Świata w Żeglarstwie w Walencji są Generalitat Valenciana, Rada Miasta Walencji, Walencka Federacja Żeglarska i Hiszpańska Federacja Żeglarstwa.

Organizatorem Mistrzostw Świata w Żeglarstwie w Gdyni będzie Polski Związek Żeglarski we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki RP, Samorządem Województwa Pomorskiego i Miastem Gdynia.

Lista wydarzeń:

Walencja 2026:
• Latawiec męski
• Latawiec dla dziewcząt
• Windsurfing męski
• Windsurfing dla kobiet
• Ponton męski
• Ponton damski
• Zdarzenia objęte ust. muszą zostać potwierdzone

Gdynia 2027:
• Skiff męski
• Narta damska
• Ponton kompozytowy
• Kompozytowy wielokadłubowiec
• Zdarzenia objęte ust. muszą zostać potwierdzone

Notka autora: World Sailing głosowało za utrzymaniem prawidłowego planu wydarzeń i sprzętu na rok 2028, który odbędzie się w Paryżu w 2024 r. Jednak harmonogram nie jest ostateczny, dopóki MKOl nie zatwierdzi wszystkich wydarzeń, co zwykle ma miejsce po igrzyskach w okresie od grudnia do stycznia. Wtedy potwierdzą limit wioślarski, ile medali. Do tego czasu nic nie jest całkowicie bezpieczne.

Źródło: Światowe Żeglarstwo