16 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska ma wysoki cel z rekordową drużyną na Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce – dywizja angielska

Polska ma wysoki cel z rekordową drużyną na Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce – dywizja angielska

Rozpoczęte w piątek wydarzenie ma mocną stronę Reprezentacja Polski składa się z 52 kobiet i 44 mężczyzn. W tym najlepsi konkurenci, tacy jak Specjalistka biegu na 400 m Natalia Kazmarek I Elitarna sprinterka Ewa Swoboda.

W drużynie mogą się także poszczycić byłymi złotymi medalistami Europy, takimi jak biegacz przez płotki Pia Skrzyszowska i miotacz młotem Wojciecha Nowickiego, od których oczekiwano, że znów zabłysną. Na ostatnich mistrzostwach w Monachium Polska zdobyła 14 medaliTrzy złote, sześć srebrnych i pięć brązowych medali.

Kazmarek, Nowicki i Skrzyszowska Faworyci do miejsca na podium.

„Myślę, że liczba medalistów jest dwucyfrowa” – powiedział państwowej agencji prasowej PAP Tomasz Spodenkiewicz z popularnej agencji sportowej Athletic News.

Oczekuje się, że mistrzostwa, które rozpoczną się w piątek i potrwają do 12 czerwca, pomimo igrzysk olimpijskich zapewnią rywalizację na wysokim poziomie.


„To będą ciekawe mistrzostwa na wysokim poziomie” – powiedział Spodenkiewicz. „To nie jest najważniejsze wydarzenie sezonu, było kilka wycofań, ale weźmie w nim udział pięciu czołowych europejskich sportowców na świecie. Armand Duplantis, Jacob Ingbrichtsen, Femke Boll, Karsten Warholm i Jaroslava Mahusich.

(jh)

Źródło: PAP

READ  Polska zbada jakość ukraińskiego zboża wśród protestów rolników