6 października, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dlaczego byki na giełdzie cieszą się, gdy S&P 500 zamyka się powyżej 4231

Dlaczego byki na giełdzie cieszą się, gdy S&P 500 zamyka się powyżej 4231

S&P 500 zakończył piątek powyżej poziomu z wykresu, który zapewnił dawkę zachęty dla byków na giełdzie, argumentując, że dno amerykańskiej bessy znajduje się wewnątrz, chociaż analitycy techniczni ostrzegali, że może to nie być sygnałem interwencji na giełdach.

Indeks S&P 500 SPX,
+ 1,73%
W piątek wzrósł o 1,7%, zamykając się na poziomie 4280,15. Zakończenie powyżej 4231 oznacza, że ​​duży indeks giełdowy odzyskał – lub odbił – ponad 50% spadku z rekordowego zakończenia 3 stycznia na poziomie 4796,56.

„Od 1950 roku nie było rajdu na rynku bessy, który przekroczyłby 50% zniesienia, a następnie przesunął się do nowych minimów cyklicznych” – powiedział w notatce na początku tego miesiąca Jonathan Krinsky, dyrektor techniczny ds. rynku w BTIG.

Sklepy podniósł się w piątek przez całą planszę, Dzięki rezerwacji S&P 500 czwarty z rzędu tygodniowy zysk. Dow Jones Industrial Average DJIA,
+ 1,27%
W piątek zyskał ponad 420 punktów (1,3%) oraz Nasdaq Composite,
+ 2,09%
Wzrósł o 2,1%. Indeks S&P 500 próbował dokończyć korektę na czwartkowej sesji, kiedy notowano aż do 4257,91, ale zrezygnował ze wzrostów i zakończył się na 4207,27.

Krinsky w czwartkowym uaktualnieniu zauważył, że dzienne wybicie poziomu nie ogranicza go, ale ostrzegł, że zamknięcie powyżej 4231 nadal pozostawia mu ostrożną perspektywę krótkoterminową.

„Ponieważ zniesienie jest oparte na zamknięciu, chcielibyśmy zobaczyć zamknięcie powyżej 4231, aby uruchomić ten sygnał. Niezależnie od tego, czy tak się stanie, taktyczne ryzyko / nagroda wygląda tutaj źle.”

Co charakteryzuje zniesienie 50%? Wielu analityków technicznych zwraca uwagę na tak zwany współczynnik Fibonacciego, przypisywany XIII-wiecznemu włoskiemu matematykowi znanemu jako Leonardo „Fibonacci” z Pizy. Opiera się na szeregu liczb całkowitych, gdzie suma dwóch sąsiednich liczb jest równa następnej wyższej liczbie (0,1,1,2,3,5,8,13,21…).

READ  Elon Musk dołącza do zarządu Twittera i wprowadza „ważne ulepszenia”

Jeśli liczba w ciągu zostanie podzielona przez następną liczbę, powiedzmy 8 podzielone przez 13, wynik zbliża się do 0,618, co zostało nazwane złotym środkiem ze względu na jego występowanie w naturze we wszystkim, od muszli, przez fale oceanu, po proporcje człowieka. ciało. Wracając do Wall Street, analitycy techniczni widzą duże cele korekcyjne dla rajdu od dużego dołka do ważnego szczytu na 38,2%, 50% i 61,8%, podczas gdy zniesienia 23,6% i 76,4% są celami drugorzędnymi.

Wzrost powyżej 50% zniesienia podczas czwartkowej recesji mógł przyczynić się do samej wyprzedaży, powiedział w piątek Jeff Degraaf, założyciel Renaissance Macro Research.

Zauważył, że odbicie zbiega się z 65-dniowym szczytem indeksu S&P 500, co jest kolejną oznaką poprawy trendu na rynku bessy, gdzie jest to najwyższy poziom w ostatnim kwartale transakcyjnym. 65-dniowy szczyt jest często postrzegany jako hipotetyczny sygnał dla doradców handlu towarami, nie tylko na S&P 500, ale także na rynkach towarowych, obligacji i forex.

Napisał: „Ten poziom zbiega się z 50% poziomem zniesienia bessy”. „W istocie ręka jednej grupy została zmuszona do pokrycia krótkich pozycji (CTA), jednocześnie dając innej grupie (obserwatorom Fibonacciego) pretekst do sprzedaży” w czwartek.

Tymczasem Krinsky ostrzegł, że poprzednie 50% wyzdrowienia w latach 1974, 2004 i 2009 wszystkie doświadczyły dobrych wstrząsów wkrótce po przekroczeniu tego progu.

„Ponadto, podczas gdy rynek skanduje „szczyt inflacji”, widzimy teraz spokojne ożywienie w wielu surowcach, a obligacje nadal słabną” – napisał w czwartek.

Widzimy: Euforia na giełdzie spotyka się z pesymizmem na rynku obligacji, gdy kończy się „dziwny tydzień”