29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Deweloperzy twierdzą, że Ready Or Not powraca na Steam po jego usunięciu z powodu domniemanego naruszenia znaku towarowego

Deweloperzy twierdzą, że Ready Or Not powraca na Steam po jego usunięciu z powodu domniemanego naruszenia znaku towarowego

Taktyczna strzelanka FPS Ready Or Not zniknęła ze Steam 16 czerwca, wywołując lawinę plotek, dlaczego. Teraz powrócił, a twórcy twierdzą, że usunięcie było spowodowane „prośbą o usunięcie przesłaną przez Steam w związku z proponowanym naruszeniem znaku towarowego na najnowszej mapie klubu nocnego”.


Zacznijmy od początku. W aktualizacji wydanej 12 czerwca deweloperzy z Nowej Zelandii, Void Interactive, dodali między innymi ostateczną wersję mapy klubu nocnego do Ready Or Not. Następnie, 16 czerwca, zarówno gra, jak i jej strony sklepu zniknęły, co oznaczało, że właściciele nie mogli w nią dalej grać.

Void Interactive ogłosiło, że gra była offline tego samego dnia, ale Powód usunięcia nie został wyjaśniony, mówiąc tylko, że „patrzą”. Wkrótce w mediach społecznościowych rozeszły się plotki, że usunięcie było spowodowane dodaniem do gry ostatniej mapy klubu nocnego, upamiętniającej strzelaninę do klubu nocnego Pulse w Orlando na Florydzie w 2016 roku. Wydawało się to mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że obaj Valve byli szczęśliwi. rodzaj makabrycznych bzdur na Steamie i że mapa klubowa jest w grze w formie białego pudełka od miesięcy.

Plotki rozeszły się na tyle szybko, że Void Interactive opublikowało oświadczenie wyjaśniające usunięcie na Twitterze:

Oświadczenie zaczyna się: „Chcielibyśmy zająć się plotkami dotyczącymi usunięcia Ready Or Not i powiązanych stron na Steamie, które miało miejsce w czwartek, 16 czerwca”.

„Za pośrednictwem Steam wystosowano żądanie usunięcia dotyczące proponowanego naruszenia znaku towarowego na niedawnej mapie klubu nocnego udostępnionej w ramach najnowszej aktualizacji Steam. Traktujemy obawy dotyczące własności intelektualnej poważnie i w dobrej wierze postanowiliśmy usunąć umieszczone materiały i wszelkie odniesienia do niego z Ready Or Not oraz z dowolnego z naszych mediów społecznościowych lub innych publikacji”.

READ  Co to za kręgi na kartach Chrome?

W oświadczeniu nie podano, kto twierdził, że doszło do naruszenia, ale komentarze graczy na Twitterze wskazują, że klub nocny w grze używał nazwy podobnej do nazwy prawdziwej brytyjskiej sieci klubów nocnych.

Teraz, gdy Ready Or Not powrócił na Steam, obraźliwa zawartość została rzekomo usunięta, chociaż filmy twórców aktualizacji pozostają offline, dzięki czemu można je edytować. Nadal możesz znaleźć szczegóły dotyczące innych nowych dodatków w aktualizacji W poście notatek o łatce Steam z dnia 12.