20 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Demokraci w Izbie Reprezentantów sprzeciwiają się ustawie GOP mającej na celu wyeliminowanie podatku dochodowego i podatku od sprzedaży

Demokraci w Izbie Reprezentantów sprzeciwiają się ustawie GOP mającej na celu wyeliminowanie podatku dochodowego i podatku od sprzedaży

Reprezentant Brittany Petersen (D-CO), Reprezentant Willie Nickell (D-NC) i Reprezentant Eric Sorensen (D-Illinois) podczas konferencji prasowej przed Kapitolem Stanów Zjednoczonych 8 marca 2023 r. w Waszyngtonie.

Drew Gniew | Obrazy Getty’ego

Trzech Demokratów w Izbie Reprezentantów USA wprowadziło środek, aby oprzeć się kontrowersyjnej republikańskiej propozycji podatkowej, która zniosłaby IRS, wyeliminowała podatki dochodowe i wprowadziła krajowy podatek od sprzedaży.

Republikanie zgłosili się do Izby Reprezentantów Sprawiedliwe prawo podatkowe W styczniu, krótko po tym, jak prezydent stanu Kalifornia, Kevin McCarthy, został wybrany na mówcę. Ustawodawstwo proponuje zreformować amerykański system podatkowy poprzez wyeliminowanie podatku dochodowego na rzecz podatku od 23% do 30% od płatności brutto do majątku podlegającego opodatkowaniu.

Demokratyczni przedstawiciele Willie Nickel z Karoliny Północnej, Eric Sorensen z Illinois i Brittany Petersen z Kolorado nazwali ten środek „ekstremalnym”.

„Byłem przerażony, gdy usłyszałem o ekstremalnym planie moich kolegów po drugiej stronie przejścia, który wzywa do 30% krajowego podatku od sprzedaży dla pracujących rodzin” – powiedział Nickel na konferencji prasowej w środę. „30-procentowy podatek od sprzedaży byłby katastrofą dla pracujących rodzin i osób w Karolinie Północnej i całym kraju, które już borykają się z rosnącymi cenami gazu, gwałtownie rosnącymi kosztami mieszkaniowymi i rosnącymi kosztami towarów i usług codziennego użytku”.

Trzej Demokraci wprowadzili a decyzja o domu Sprzeciwianie się krajowemu podatkowi od sprzedaży nakładanemu na pracujące rodziny, a zamiast tego wspieranie obniżki podatków na korzyść rodzin z klasy średniej. Nickel powiedział, że ich wysiłki opierają się na pracy Sens. Johna Testera, D-Mont i Jackie Rosen, D-Nev.

Tester i Rosen przedstawili Senat Uzupełniający Dokładność w lutym

„Jesteśmy w sercu kraju”, powiedział Sorenson, „widzimy dwie rzeczy, które decydują o tym, jak trudno jest żyć”. „To cena galona mleka, która wynosiła około 5 dolarów za galon. A także koszt jajek. To koszt gazu. Musimy codziennie obniżać te koszty dla Amerykanów”.

READ  Archeolodzy odkryli „Zaginioną Dolinę Miast” zbudowaną 2500 lat temu w Ekwadorze

„Ostatnią rzeczą, jakiej ktokolwiek potrzebuje teraz, gdy z trudem wiążemy koniec z końcem, są wyższe podatki” – dodał.

Decyzje Kongresu nie są wiążącymi prawami. Zamiast tego są używane do podkreślenia ważnej kwestii w Kongresie i wskazania kierunku, w którym prawodawcy planują obrać, jeśli zostaną zmuszeni do głosowania w tej sprawie.

Negocjacje między McCarthy’m a członkami konserwatywnego klubu House Liberty Caucus podczas przedłużającej się kandydatury McCarthy’ego na mówcę przypieczętowały pełne głosowanie Izby nad ustawą o uczciwym podatku, zgodnie z Fox News. Ale McCarthy jeszcze nie przedstawił projektu ustawy do debaty.

„Pogląd, że Republikanie mogliby nawet rozważyć takie orzeczenie, gdy ich wyborcy proszą o pomoc, jest oburzający” – powiedział Petersen. Ta ustawa nie tylko będzie miała negatywny wpływ na ludzi w Kolorado i całym kraju, ale całkowicie zniszczy IRS”.

Ustawa skutecznie zniesie szesnasta poprawka Konstytucji Stanów Zjednoczonych, która daje Kongresowi uprawnienia do ustalania i pobierania podatków dochodowych. Spowoduje to również anulowanie IRS i nałożenie podatku w wysokości 1 USD 30% zniżki na każde zakupy za 100 USDWedług bezpartyjnego Center for American Progress.

Jeśli zostanie przyjęta, polityka podatkowa wejdzie w życie w 2025 r.

republikańscy ustawodawcy argumentuje Że krajowy podatek od sprzedaży towarów i usług „zakupowanych do ostatecznej konsumpcji” zwiększy oszczędności i inwestycje, pobudzi wzrost gospodarczy, podniesie standard życia i poszanuje prawo podatników do prywatności w porównaniu z tradycyjnym federalnym dochodem, listą płac, majątkiem i prezentami podatków, zgodnie z językiem rachunku.

Przedstawiciel Paddy Carter, R-N, który wprowadził ustawę o sprawiedliwych podatkach, powiedział, że uprości kodeks podatkowy.

„Zamiast dodawać 87 000 nowych agentów, aby uzbroić IRS przeciwko właścicielom małych firm i mieszkańcom Ameryki Środkowej, ta ustawa całkowicie wyeliminowałaby potrzebę składania przysięgi poprzez usprawnienie kodeksu podatkowego za pomocą przepisów, które działają dla Amerykanów i zachęcają do wzrostu i innowacji” – powiedział Carter . Powiedział w obecnej sytuacji. Uzbrojeni i niewybrani biurokraci nie powinni mieć większej władzy nad twoją wypłatą niż ty.

READ  Fiński parlament popiera Petteri Orpo jako premiera w miejsce Sanny Marin

Prawo zmniejszy wydatki federalne o ponad 71 miliardów dolarów w 2023 roku, według A raport Zostało to opublikowane w poniedziałek przez Kongresowe Biuro Budżetowe. Ale szacuje się również, że zmniejszy dochody podatkowe o ponad 185 miliardów dolarów w ciągu najbliższych dziesięciu lat.

Według Centralnego Banku Omanu propozycja podatkowa Partii Republikańskiej zwiększyłaby deficyt w tym okresie o 114 miliardów dolarów.

Ustawa podważyłaby również kilka przepisów podatkowych wprowadzonych przez prezydenta Joe Bidena na mocy ustawy o kontroli inflacji, w tym więcej pracowników dla IRS i 15-procentowy podatek od osób prawnych nałożony na firmy zarabiające ponad 1 miliard dolarów rocznie. w styczniu oświadczenieWiceprezydent Kamala Harris powiedziała, że ​​Partia Republikańska „spieszy się, by cofnąć ten postęp i pozwolić tak wielu milionerom, miliarderom i korporacjom oszukiwać system”.

Petersen powiedział, że podatek od sprzedaży zaszkodzi większości tych, którzy nie są w stanie oszczędzać, na przykład osobom starszym i rodzinom o niskich dochodach.

„Kiedy spojrzysz na kodeks podatkowy kierowany przez konsumentów, to ludzie, którzy w rzeczywistości nie są w stanie oszczędzać, płacą nieproporcjonalny poziom podatków, a także niższy poziom opodatkowania, który ma ogromny wpływ na ubezpieczenie społeczne i Medicare” – powiedział.