30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

DC United wysłało dwóch graczy na urlop po kłótni, zarzut rasistowski: źródła

DC United wysłało dwóch graczy na urlop po kłótni, zarzut rasistowski: źródła

D.C. United ogłosiło w piątek wieczorem zawieszenie napastników Taxi Fontasa i Nigela Rorty za to, co określiło jako „potencjalne naruszenie polityki ligi”. Klub powiedział, że „natychmiast zgłosił sprawę do biura ligi, w którym to momencie MLS zaczął zbierać wszystkie dostępne informacje”.

W oświadczeniu nie określono przyczyny zawieszenia Roorthy ani Fontasa, ale wiele źródeł obecnych lub poinformowanych o incydencie powiedziało. sportowiec W piątek oskarżył Fontasa o rasistowskie obelgi pod adresem Roberty podczas niedawnej sesji treningowej. Te same źródła podały, że Ruertha fizycznie zaatakował Fontasa po usłyszeniu obelgi.

DC United odmówiło dodatkowego komentarza w sprawie zarzutów w piątek.

Fontas był wcześniej oskarżany o używanie rasistowskich obelg w meczu w zeszłym sezonie. Major League Soccer zbadała incydent, nazywając zarzuty Inter Miami, że Fontas skierował obelgi na jednego ze swoich graczy „godnymi zaufania”, ale odmówił ukarania gracza, ponieważ nie mogli ostatecznie udowodnić, że to zrobił.

Wcześniej w piątek DC United ogłosiło zwolnienie swojego trenera sportowego po tym, jak klub dowiedział się, że użył „dyskryminującego gestu wykonanego ręką przez osobę, która pojawiła się na zdjęciu opublikowanym na platformach społecznościowych 20 lipca 2023 r.”.

Głębiej

Major League Soccer uważa oskarżenia Fountasa o rasistowskie obelgi za „wiarygodne”

(Zdjęcie: David Kirouac-USA TODAY Sports)

READ  Roberto Mancini rezygnuje z funkcji trenera reprezentacji Włoch