25 września, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Darnell, pielęgniarka Edmonton Oilers, zatrzymała się po uderzeniu głową Los Angeles Kings Philipa Danault

Darnell, pielęgniarka Edmonton Oilers, zatrzymała się po uderzeniu głową Los Angeles Kings Philipa Danault

Obrona olejarzy pielęgniarka Zbanowany na jeden mecz za uderzenie w głowę w Kings Center Filip Danaultogłosił w środę NHL.

Pielęgniarka nie będzie dostępna, gdy Edmonton będzie próbował uniknąć eliminacji z pierwszej rundy Pucharu Stanleya w meczu 6 przeciwko Los Angeles w czwartek.

Incydent między pielęgniarką a Danault miał miejsce pod koniec drugiego okresu Game Five we wtorek. Los Angeles było w grze o władzę, a pielęgniarka walczyła o miejsce z Danaultem przed strażnikami Oilers. Mike Smith. Kiedy Smith dokonał ratunku, pielęgniarka skierowała jego ciało w stronę Danaulta i strzeliła mu głową w twarz centrum.

To drugie zawieszenie pielęgniarki – drugie to zakaz trzech meczów w 2016 r. za złamanie przepisu sprawcy przeciwko Roman Pollack. Nie kwalifikuje to pielęgniarki jako recydywisty w ramach układu zbiorowego NHL, ale jej zawieszenie w grze eliminacyjnej po sezonie odzwierciedla karę surowszą niż zawieszenie na jeden mecz w trakcie sezonu zasadniczego.

Los Angeles odrobiło straty po przegranej 2-1, wygrywając 5-4 w dogrywce w meczu 5, i zajmując pierwsze miejsce w siedmiu seriach 3-2.

Komentarz pozostawia Edmonton za próbę wymuszenia gry 7 bez swojego defensywnego mistrza. Pielęgniarka prowadziła wszystkich Nafciarzy w regularnym czasie na lodzie (średnio 25:03 na mecz) i jest ważną częścią gry Edmonton w drużynach 5 na 5 i specjalnych. W rozgrywkach postsezonowych ma średnio prawie 22 minuty.

READ  Według doniesień, liderzy debiutantów Brian Robinson Jr. kilkakrotnie strzelał podczas próby włamania